********Dyned Courseware********

Kodla Büyü
DynEd cd sini yerleştirin, kurulumu yönergeleri ileyerek gerçekleştirin, quicktime kurulu değilse uyarı verecektir, cd'den kurun, güncelleme soracak, evet deyip kenarında yıldız işareti olan bütün satırları tek tek tıklayarak güncellemeyi gerçekleştirin, işlem bu kadar.

Masaüstüne DynEd Courseware ve Documents gelecek, yönetici olarak kullanacaksanız;
c: program files/ dyned içinden Records Manager'ı masaüstüne gönderin kullanım kolaylığı olur. Öğrenci kayıtlarını, yönetici ve gözlemci atamalarını buradan yapacaksınız, şifrelerini buradan vereceksiniz. Kayıt edilen öğrencilerin modüle girişi DynEd Courseware aracılığıyla yapılacak. Kaydettiğiniz öğrencilerin ilk ünitesini çalışmaya açmayı unutmayın.

hocam güncelleme yaparken * ile işaretlenmiş dosyaları seçip yüklemeye devam edeceksiniz buna dikkat edin

Toplam 8 ünite diye hatırlıyorum. Ayrıca ilk 2 ünite bir bütün olarak algılanacak, zira ilk sınav sayfasının açılması için ilk 2 ünitenin %80 oranında tamamlanması istenecek öğrencilerden.

“Kurulum Seçenekleri” penceresinde kurulum dizinini sunucu üzerindeki Program Dosyası olarak yönlendirin. dıyor ben buraya hangı dızını secebılırım arkadaslar

bırde sunucu bılgısayarlara kurdum sıfre ıslemlerını ogrencı ve ogretmne gırıslerını ekledıkten sonra mı ogrencı bılgısayarlarına kuruyoruz
yardımcı olursanız sevınırım hayırlı aksamalar..
bu dızın olayın da ogrencı pclerıne kurarkende ogretmen pc sıne kurarkende aynı dızını sececegız

Kurulum standart olarak c: Program Files/DynEd klasörüne yapılır. Zaten programın varsayılan kurulum şekli de o şekildedir. kurulumun ardından sınıf tanımlamaları ve sınıflara derse giren öğretmenleri yazmanız gerekiyor. Şifre tanımlalamaları bu aşamada olacak. Daha sonra öğrencileri kaydetmeniz gerekiyor. Sınıf listelerini excel ya da txt belgesi şeklinde hazırlayarak tek tek öğrenci adı girmekten kurtulabilirsiniz. Bir çok öğrencinin mail adresi olmayacaktır, sahte e-mail adresi tanımlayabilirsiniz. Nasıl olsa mail ile yapılacak olan bilgilendirmeleri siz ilk elden duyuracaksınız:)

arkadaşlar aynen bende sahte msn isimleri verdim öyle bir adres tanımlayınki her öğrencinin mail adresini ve şifresini sizde bilin mesela murat konya
muratkonya@hotmail.com şifre afyon olduğu için murat03 gibi olsun

ana bilgisayara arkadaslar dyned programını kurdum.ve guncellemelirı yaptım daha sonra oğrenci pclerıne yuklemek ıstıdım ve geçen forumda arkadalardan birisi oğrenci pclerıne tek tek kurmanıza gerek yok dedı sadece ana pc dakı C-prog. files-Dyned klosorunu alıp dığer pclere yuklemenız yeterlı olur dedı. yaptım ve su hata çıktı .acaba ben mı yalnıs bıseyler yaptım bakarsanız sevınırım gonderıyorum.

bole yapabılırmıyız veye tek tek mi kurmam gerekıyor

pardon gozukmuyo galıba resım tekrar atıyorum.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    10.5 KB · Görüntüleme: 14,377
Geri