DYK Yaz Döneminde Kurs Açmayı Düşünenler...

Kodla Büyü

yalcinbayrakci

Aktif Üye
Destekleme ve Yetiştirme Kursu Yaz Dönemi kayıtları başlamak üzere. Kurs açmayı düşünenler ne anlatacaksınız? Fikirlerinize ihtiyacım var. Elinizde plan, doküman, vs varsa bu başlıktan paylaşalım.

tomreader2010' Alıntı:
Hocam kacinci siniflara acacaksiniz, acaba bu senenin 7 lerine acabiliyormuyuz
Bu senenin 7'lerine 8 olarak açıyorsunuz Hocam. Şu anki sınıfların bir üst sınıf mantığıyla açıyorsunuz.

ben çpl deyim meslek lisesi öğrencileri kurs istiyor yaz dönemi için. 10 dan 11 e geçenler hazırlık olsun istiyorlar. zormuş hocam yazın biraz görsek en azından sene içinde iyi olur diyorlar ama bu sıcaklarda bilemiyorum.

Habib hocam bu senenin 7 lerine secmeli derste bilisim yoktu yinede yaz kursu acilir mi

Bu DYK Kurslarıyla ilgili kafamda bir sürü soru işareti var bunları nereden giderebilirim?
Kış döneminde istersek hafta içi kursu açabiliyor muyuz?
Öğrencilerimizi kendimiz belirleyerek kurs açabilir miyiz?
Yazın açılacak kursların süresini biz belirleyebiliyor muyuz? Yoksa İki ay olmak zorunluluğu var mı?

devlet bir imkan verdi diye devleti soymaya çalışmanın da bir anlamı yok.

hepimiz biliyoruz ki açacağınız kursun ne vatana ne millete ne de öğrenciye bir faydası olmayacaktır. ben cebimi nasıl doldururum derdinde olup parayı yemenin anlamı yok.

ama yine de açın siz kiminin arabaya kiminin eve ihtiyacı var, para lazım.

Bu DYK Kurslarıyla ilgili kafamda bir sürü soru işareti var bunları nereden giderebilirim?
Kış döneminde istersek hafta içi kursu açabiliyor muyuz?
Öğrencilerimizi kendimiz belirleyerek kurs açabilir miyiz?
Yazın açılacak kursların süresini biz belirleyebiliyor muyuz? Yoksa İki ay olmak zorunluluğu var mı?

hafta içi açılabilir hocam.......... genel esaslar 1.20
kış dönemi hafta içi kurs açılabiliyor. bizim okulumuzda açıldı mesela. öğrenciyi kendiniz belirleyebilirsiniz.............. bunu kurumumdan biliyorum.
açılacak kursları benim bildiğim kadarıyla 32 saatten az olamaz. ona göre kurs planını ve içeriği ayarlayabilirsiniz.

Benim merak ettiğim ise şu: öğretmen yazın kendi memleketine gidecek ya da başka bir yere gidecek orada bu kursu açabilir mi?
orada herhangi bir ortaokul ile bu durum paylaşılsa, kurs merkezi olur derse açılabileceğini düşünüyorum. yönergede buna ters bir durum yok sanırım ama konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim.

germosa' Alıntı:

hepimiz biliyoruz ki açacağınız kursun ne vatana ne millete ne de öğrenciye bir faydası olmayacaktır. ben cebimi nasıl doldururum derdinde olup parayı yemenin anlamı yok.

bu neyin kafası?

SeA_' Alıntı:
bu neyin kafası?

bence öğretmenlerin maaşı da çok aynı işi piyasada yarı fiyatına yapacak çok insan var maaşının yarısını geri versin devlete devlet bir maaş verdi diye almak mı lazım hepsini

inikat' Alıntı:
ben çpl deyim meslek lisesi öğrencileri kurs istiyor yaz dönemi için. 10 dan 11 e geçenler hazırlık olsun istiyorlar. zormuş hocam yazın biraz görsek en azından sene içinde iyi olur diyorlar ama bu sıcaklarda bilemiyorum.

meslek lisesinde açabiliyor muyuz ki?

geçen dönemler açılamaz deniyordu?

imsiyat' Alıntı:
inikat' Alıntı:

meslek lisesinde açabiliyor muyuz ki?

geçen dönemler açılamaz deniyordu?

takippp :?:

germosa' Alıntı:

Sayın hocam aynı mantıkla yola cıkarsak, senin tükettiğin oksijenin senden başka kime faydası var?

Peki bu senenin 8.sınıflarına kurs açılabilecek mi? Malumunuz seneye liseye başlıyorlar. Açılacak kurslarda lise 1 konuları mı anlatılacak?

Saat sınırlamas 32 saat değil arkadaşlar. yaz kurslarında herhangibir sınırlama bulunmamakta

arkadaşlar olduğum yerde 10 gün okul bitiminde 10 gün okullar açılmadan önce deniyor bu nasıloluyor ki

bende 6.sınıflara dyk kursu açmayı düşünüyorum arkadaşlar. elinde plan olan varsa paylaşabilir mi acaba. teşekkürler

arkadaşlar orta okulda biz yaz kursunu kaçıncı sınıflara açabiliyoruz net bir bilgi göremedim de

ben kadromun bulunduğu okulda çalışmıyorum, başka bir okulda görevlendirme ile müdür yardımcılığı yapıyorum. 6 saatlik de bilişim dersi var, onlara giriyorum. bu okulda yazın dyk açmam mümkün müdür?

Geri