Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar DYK kapsamında arduino kursu açacağım elinde ortaokullar için arduino planı olan var mı? Bir de öğrencilere set aldıracağım sizce şunlar yeterli mi? Maliyeti ne kadar düşürürsem o kadar iyi deksik de fazla da birşey almak istemiyorum, ancak araba da yaptırmak istiyorum en sonunda.
Ardunio Uno: 12,50tl
LCD Display 8tl
Bluetooth Modül:15
Ultrasonic Sensör 4
Led 0,10
Direnç 0,01
Buton 0,15
Jumper Kablo 4,50
Breadboard 6
ardunio l298 sürücü kartı 8,50
Alkali Pil Kablosu 8,50
Nem-ısı Sensörü 7
Buzzer 1,67
Malzeme Kutusu 10
Robot Araba Kiti 30
Işık Sensörü 1

Temel Seviyeden Almadıklarım:
Servo Motor 7
Havya seti 20
Akım Ölçer
Pil 8,50

hocam malzemeler için yazdığınız fiyatlara kdv dahil mi?
Dahilse fiyatlar iyi.
Birkaç tavsiye; Lcd displayi mutlaka I2c modül entegreli alın, bluetooth modül Hc-06 modelini tercih edin.

hocam, arduino satan yerli sitelere okulun kurumsal mail adresinden mail yazmanı öneririm. Ben 3 tane bedava set aldım bu şekilde. Derdinizi anlatırsanız söylediklerinizin yanında kitap olan setleri bile uygun fiyata gönderebilirler. Denemekten zarar gelmez.
Ayrıca 2-3 hafta içinde elinizde olacak şekilde yurt dışı alışveriş sitelerinden set alırsanız daha ucuz ve sensörü bol setler bulabilirsiniz. Topladığınız malzemeleri tek tek almak yerine set alın karlı çıkarsınız.

Hocam yine set almayı düşünüyorum ama setten bazı şeylerin çıkarılmasını isteyeceğim yabancı sitelere güvenemiyorum açıkçası yaklaşık 80-100 tane alacağız sanırım kurumsal mail olayını bir deneyeyim evet Hocam kdv dahil biz kursta bu fiyata almıştık

Hocam yine set almayı düşünüyorum ama setten bazı şeylerin çıkarılmasını isteyeceğim yabancı sitelere güvenemiyorum açıkçası yaklaşık 80-100 tane alacağız sanırım kurumsal mail olayını bir deneyeyim evet Hocam kdv dahil biz kursta bu fiyata almıştık
Kart fiyatı gayet uygun. Ben Aliexpresten getirtiyorum. bayada hızlı geliyor.

Direnc.net ten almış kurs veren Hocamız ben de yarın robotizmoyla görüşücem ardunio uno set+akım ölçer+lehim makinesini 120tl ye almıştık ordan sadece ardunio uno set flyatını sorucam

Yav arkadaslar ortaokullarla arduinoyu blok temelli scratch ya da mblock ile gostermior musunuz? Ogrenciler o kadar para verip o setlerialacak mi? Ben 20 liralik malzeme aldiramiorum

Hocam set olmadan nasıl anlatacağız açıkçası ben önce ardunio üzerinden sonra scratchden anlatmayı düşünüyorum olmadan nasıl anlatacağız ki Hoıcam?

Ben de 1-2 set alabilirim öğretmenim. Aldığınız yerin bilgisini paylaşır mısınız?

derneğin robotistan ile anlaşması var indirim kuponu veriyor.
derneğin whatsapp grubuna kayıt olup indirim kuponu alabilirsiniz.

Robotistan çok pahalı. Ankaradaysanız birkaç firma önerebilirim. Fiyatlar int.e göre bile uygun

Scratch ile mi mblock ile mi ogrenip anlatmak mantıklı hocalarim
Kesinlikle mblock . arduinoya yüklenebilir PC den bağımsız çalıştırabilirsin, sayısal pinlere döngü içerisinde değer atabilirsiniz. Yani sayısal pinin adını döngü içerisinde kullanabilirsin. LCD, bluetooth mesafe sensörü ,servo vs elemanları herhangi ekstra birşey yapmadan çalıştırabilirsin.

Bu arada
Arkadaşlar DYK kapsamında arduino kursu açacağım elinde ortaokullar için arduino planı olan var mı? Bir de öğrencilere set aldıracağım sizce şunlar yeterli mi? Maliyeti ne kadar düşürürsem o kadar iyi deksik de fazla da birşey almak istemiyorum, ancak araba da yaptırmak istiyorum en sonunda.
Ardunio Uno: 12,50tl
LCD Display 8tl
Bluetooth Modül:15
Ultrasonic Sensör 4
Led 0,10
Direnç 0,01
Buton 0,15
Jumper Kablo 4,50
Breadboard 6
ardunio l298 sürücü kartı 8,50
Alkali Pil Kablosu 8,50
Nem-ısı Sensörü 7
Buzzer 1,67
Malzeme Kutusu 10
Robot Araba Kiti 30
Işık Sensörü 1

Temel Seviyeden Almadıklarım:
Servo Motor 7
Havya seti 20
Akım Ölçer
Pil 8,50
Bu fiyatlar çok çok iyi.

kendime bir set alıp sonrada arduino öğreneyim dedim. internettten bakınca 2 set arasında kaldım.acaba bilen arkadaşlar tavsiyede bulunabilirler mi bunlar işe yararmı yararsa hangisini almalı fiyat uygun mu. robotistan pahalı dedikleri için ordan bakmadım
https://urun.n11.com/diger/arduino-uno-r3-baslangic-seti-56-parca-192-adet-P120035588
https://urun.n11.com/diger/arduino-uno-full-baslangic-seti-63-parca-214-adet-P121441259
Hocam bende sizin gibi başlayayım dedim 63 parça 214 adet setten aldım. Setin yanında verilen kitaptaki örnekleri tek tek denemeye başladım bazı uygulamalarda özellikle sensör içeren uygulamalarda direnç bağlama gerekiyor. (Röle, LDR vb).
https://www.instagram.com/p/BarkCljgyR1opFbR6aFvrApc7RDG5QxaCdinjQ0/?taken-by=akgnmst (Lehim makinesi ile LCD panele header lehimlemek zorunda kaldım.)
https://www.instagram.com/p/BaoPeQqALvBMOQ7bubprK2WLMwWhJWHcWMqmEU0/?taken-by=akgnmst

setten olan
5v-mini-role-hk23f-dc--5v-2a-16887-60-B.jpg

ldr_large_large_404ef181-2db8-42e1-ac3d-1e370603240c.jpg

Hazır bir şekilde kullanılabilen.

5v-1-kanal-role-karti-16849-60-B.jpg

photo-resistor-ldr-light-sensor-module-light-dependent-resistor-fun4u-1703-30-liyanazainurin96@16.jpg

Son düzenleme:
Bu arduino setlerini lehimleme kısmı biz yapsak bile ortaokul öğrencileri için tehlikeli olmaz mı?

Bu arduino setlerini lehimleme kısmı biz yapsak bile ortaokul öğrencileri için tehlikeli olmaz mı?
Hocam lehimlemeyi onlar yokken de yapabilirsin varken de eğer deneyim kazanmalarını istersen birlikte yapın yok dersen de tek yaparsın. Tehlike durumu ellerini yakmaları.

Aliexpress'ten aşağıdaki malzemeleri sipariş vermiştim, dün elime ulaştı. Hepsinin toplam fiyatı 284 TL tuttu.

10 ADET 40 PİN 1X40 TEK SIRA ERKEK
10 ADET/GRUP 40 PİN 2.54MM TEK SIRA DİŞİ
5 ADET ARDUİNO UNO KART
20 ADET LDR
5 ADET LM35 SICAKLIK SENSÖRÜ
10 ADET BUZZER
2 ADET 3-6 V MİNİ SU POMPASI
100 ADET 560 OHM DİRENÇ
100 ADET 1 OHM DİRENÇ
100 ADET 22 OHM DİRENÇ
100 ADET 1 KOHM DİRENÇ
100 ADET 10 KOHM DİRENÇ