DYK de maaş karşılığı sıkıntısı

Kodla Büyü
habibocak' Alıntı:
Hocam,

İlgili kararın 6. maddesinde kimlerin ne kadar maaş karşılığı derse girmesi gerektiği ve İlgili kararın 9. maddesinde haftalık 40 saat derse girileceği belirtilmektedir.

İlgili kararın 16. Maddesinde ise Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller belirtilmekte ki bir buna maddeye göre görevlendiriliyoruz.

Bu maddeye göre görevlendirmelerin tam zamanlı yani mesai saatleri içinde yapılması gerekir. Yani 08:00-17:00 arası. O yüzden 18 saat ücret bu saatler arasında ödenir. Bundan dolayı da bu saatler arasında ek ücret ödenmek istenirse önce maaş karşılığının doldurulup doldurulmadığına bakılır. Mesai saatleri dışı ve hafta sonraların buna bakılmaz.

Halk eğitimin size söylediği de buna istinadendir.
Hocam bu durumda BTR iken haftalık 6 saat ders olup hafta içi saat 17.00 den sonra kurs açmamızda bir sıkıntı olmaz değil mi? Ek dersimizi alır mıyız?

tunc0687' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocam,

İlgili kararın 6. maddesinde kimlerin ne kadar maaş karşılığı derse girmesi gerektiği ve İlgili kararın 9. maddesinde haftalık 40 saat derse girileceği belirtilmektedir.

İlgili kararın 16. Maddesinde ise Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller belirtilmekte ki bir buna maddeye göre görevlendiriliyoruz.

Bu maddeye göre görevlendirmelerin tam zamanlı yani mesai saatleri içinde yapılması gerekir. Yani 08:00-17:00 arası. O yüzden 18 saat ücret bu saatler arasında ödenir. Bundan dolayı da bu saatler arasında ek ücret ödenmek istenirse önce maaş karşılığının doldurulup doldurulmadığına bakılır. Mesai saatleri dışı ve hafta sonraların buna bakılmaz.

Hocam bu durumda BTR iken haftalık 6 saat ders olup hafta içi saat 17.00 den sonra kurs açmamızda bir sıkıntı olmaz değil mi? Ek dersimizi alır mıyız?
Hocam,

Mesai saatleri dışı ve hafta sonralarında sorun yok.

BTR için mesai saati dışı eğitim öğretim saatlerinin dışı değil mi. zira BTR gorevlendirme sinde gorev suresi için egiim öğretim saatleri içinde diyor

xxltc' Alıntı:
BTR için mesai saati dışı eğitim öğretim saatlerinin dışı değil mi. zira BTR gorevlendirme sinde gorev suresi için egiim öğretim saatleri içinde diyor
Ayni dusuncedeyim. Ayrica böyle bir sey vardi neden o zaman ilk dönem kursu onayladilar biz derse girdik. Ilk mesaji yazan arkadaş ilk dönemki kurs ücretlerinin de geri alinabilecegini söylüyor. Böyle bir durum var mi?

Hocam 6 saat dersim var ft btr gorevi de olacak gibi kurs basvurusunu yaptim bekliyorum onaylanirsa kursa girer ek dersimi alirim

fazla bulandırmayın ortalığı, ilk dönem haftaiçi verdim paramı aldım, haksız bir şey yapmadım. ama 2.dönem haftasonuna alıcam, hem bu olaydan dolayı hem de çocuklar haftaiçi çok yoruluyor

bende hafta için dersten sonra vermeye devam etmeyi düşünüyorum neticede bizim gorev suremiz ders saati sonuna kadar bi sıkıntı gormuyorum. bize maaş karşılığı dolmamis denilmesini mantıklı bulmuyorum zira maaş karşılığını dolduruyor gibi görünüp üzerine birde 18 saat ek ders alan bir durumda konu kurs olunca birde kalkıp maaş karşılığını doldurdum mu demek saçma oluyor dava açılsa kazanılır gibi geliyor bana. birde sendikaların avukatlarına sormak lazım.

habibocak' Alıntı:
xxltc' Alıntı:
habib hocam çok saçma değil mi bu konuda açılacak davaları meb kaybeder. zira MEB bize 18 saat ek ders veriyor. ek ders dediğimiz kavram maaş karşılığı 15 saati doldurup üzerinde derse girenlere verilen ücret. MEB bize ek ders veriyor iken başka bir hususda ki hesaplamada sen maas karşılığını doldurmadan derse MEB e denmez mi sen maas karşılığını doldurmayana nasıl ek ders veriyorsun diye. simdi BTR gorevlendirme derseniz. o gorevlendirme durumuna gore bize verilen ek ders üzerinden haftada girecegimiz ek ders saatine dahil oluyor. şöyle soyleyim ben BTR iken 4 saat kurs açtım ilk dönem sonra başka halk egitim kapsamında başka kurs açmak istedim bana söylenen su oldu biz BTR olarak 30 saat derse giriyor gibisiniz 4 saat destekleme kursunuz var haftada max 40 saat derse gidebileceğiniz için 6 saat kurs verebilirsiniz dediler. sizin anlattiginiz duruma gore olacaksa ben 12 saat derse giriyorum o zaman 28 saat daha kurs verebilirim ama öyle olmuyor maaselef hesaplamada 30 saat BTR üzerinden devam ediyorlar. o zaman ya sizin anlattiginiz yanlış yaa haftada max 40 saat derse girme konusunda BTR yı 30 saat saydirarak hesap yapma durumu yanlış.
Hocam,

İlgili kararı ben bulamadım hocam. Link verebilir misiniz?

Ders Görevinin Yapılmış Sayılacağı Haller

Madde 21- Bu Esaslar kapsamına giren öğretmen ve yöneticiler;

a) Millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına öğrencilerle birlikte katıldıkları takdirde bu günlerde,

b) (Değişik:15/4/1999-99/12775 B.K.K.) İl düzeyinde bayram kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde yılda; Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde 90, diğer illerde 45 günü geçmemek üzere görevlendirildikleri günlerde (Ankara, İstanbul ve İzmir illeri ile Devlet Töreni yapılmasına karar verilen diğer illerde bu sürelerin yeterli olmaması halinde sürenin 30 güne kadar uzatılmasına valiler yetkilidir).

c) (Değişik:15/4/1999-99/12775 B.K.K.) 18. maddede belirtilen haller dışında;

1) Bakanlık merkez ve taşra teşkilâtında geçici görevle görevlendirilenler,

2) Her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler,

bir yılda 6 ayı geçmemek üzere bu görevleri süresince

aylık karşılığı ders, ek ders, ders niteliğinde yönetim ve ders dışı hazırlık ve plânlama görevlerini yapmış sayılırlar.

16. madde 21 olmuş sanırım.

Bu maddeden de bizim durumla ilgili bir bağlantı kuramadım. Yönetmelikte de bulamadım. Biz tam zamanlı sekiz beş görevlendiriliyorsak neden sekiz beş çalışmıyoruz?

hocam illere gore değişebilir belki ama mesela ankarada BTR eğitim öğretim saatleri içinde gorev yapar diyor o yüzden bizim ki 8-5 değil

habibocak' Alıntı:
xxltc' Alıntı:
habib hocam çok saçma değil mi bu konuda açılacak davaları meb kaybeder. zira MEB bize 18 saat ek ders veriyor. ek ders dediğimiz kavram maaş karşılığı 15 saati doldurup üzerinde derse girenlere verilen ücret. MEB bize ek ders veriyor iken başka bir hususda ki hesaplamada sen maas karşılığını doldurmadan derse MEB e denmez mi sen maas karşılığını doldurmayana nasıl ek ders veriyorsun diye. simdi BTR gorevlendirme derseniz. o gorevlendirme durumuna gore bize verilen ek ders üzerinden haftada girecegimiz ek ders saatine dahil oluyor. şöyle soyleyim ben BTR iken 4 saat kurs açtım ilk dönem sonra başka halk egitim kapsamında başka kurs açmak istedim bana söylenen su oldu biz BTR olarak 30 saat derse giriyor gibisiniz 4 saat destekleme kursunuz var haftada max 40 saat derse gidebileceğiniz için 6 saat kurs verebilirsiniz dediler. sizin anlattiginiz duruma gore olacaksa ben 12 saat derse giriyorum o zaman 28 saat daha kurs verebilirim ama öyle olmuyor maaselef hesaplamada 30 saat BTR üzerinden devam ediyorlar. o zaman ya sizin anlattiginiz yanlış yaa haftada max 40 saat derse girme konusunda BTR yı 30 saat saydirarak hesap yapma durumu yanlış.
Hocam,

habib hocam BTR nin çalışma saatlerinin 8-5 olduğu nerede yazıyor. yanı yeni BTR yazısında gorevlerimizde destekleme kursu ile ilgili bir yazı yok ayrıca çalışma saatleri için okulda eğitim öğretim saatleri deniyor o yüzden bende kursu saat 3 den 5 e kadar açmıştır ilk dönem yine öyle yapmayı düşünüyorum bu 8-5 muhabbetinin BTR olan bizlerle alakası nedir bizi nasıl baglayabiliyor açıklayabilir misiniz

okulda 10 saat dersim var 6 saatte dyk açınca maaş karşılığını doldurmadığım için ekders alınmayacakmı? Hani derse girilmediği saatlere btr yazılıyordu ders programında? Bunun faydası olmazmı?

keyloger' Alıntı:
okulda 10 saat dersim var 6 saatte dyk açınca maaş karşılığını doldurmadığım için ekders alınmayacakmı? Hani derse girilmediği saatlere btr yazılıyordu ders programında? Bunun faydası olmazmı?
Aynı durumdayım 8 saat dersim var hafta içi 15.00 - 16.30 arası kurs açmaya çalışıyorum (okul taşımalı eğitim) ama maaş karşılığı muhabbeti ile karşılaşıyorum. 2 farklı yazıda açılıp ücretin ödeneceği söyleniyor.

Ekli dosyalar

• Desktop.rar
    5.3 MB · Görüntüleme: 28
Geri