DYK dan kalkan dersimiz için sendika temsilcine ulaş

Kodla Büyü

tenakuz

Aktif Üye
Arkadaşlar
bugün ili arattım müdüre, gelen cevap Bilişim, T.tasarım gibi toplam 4 ders iptal olmuş. nedeni yok. Bakanlık öle istemiş. bu durum için Özellikle EĞİTİM BİR SEN li arkadaşlar temsilcilerine ulaşsın. özellikle Eğitim Bir Sen genel merkeze ulaşmalıyız. lütfen ihmal etmeyelim 2. dönem için aynı sıkıntıyı yaşamayalım en azından

ben türk egitim sen e bildirdim. bakanlik duzeydin yazi yazcaklarini belirttiler. ne kadar etkili olur bilmem.

Duyuma göre bilişim teknolojileri ve teknoloji tasarım dersleri DYK dan çıkarılmış.

Nedeni ise maliye DYK ekders ödemeleri fazla oluyor diye ödeme onayı vermemiş.

Bütçeyi planlayanlarda ilgili birime sormuşlar hangi dersleri çıkaralım diye, onlarda bilişim teknolojileri ve yazılım ile teknoloji tasarım demiş.

Öylece bizim dersler DYK dan çıkarılmış.

Bu saatten sonra iş oldu bittiye gelir, yarın sistem kapanıyor.

Başta BİMER olmak üzere sesimizi duyurmalıyız. Kodlama diyorlar, gelecek bilişimde diyorlar, fatih diyorlar durum malum.

Arkadaşlar BİMER'i boş bırakmayalım. SENDİKAlarımızı boş bırakmıyalım. Herkes yazsın lütfen, dile getirsin.

Yönetmelik diyor ki, haftalık ders çizelgesinde olan tüm dersler seçilebilir. Öyle kafaya göre törpülemek olmamalı.

Show Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 533 701 91 61

Tgrt Haber Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 543 269 71 92 / 0 544 269 71 92

Habertürk Tv WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 532 165 01 15

Trt WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 530 662 05 62

Sözcü WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 549 807 27 99

Kanal D WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 530 930 04 91

DHA WhatsApp Haber Hattı İhbar Numarası=0 533 714 86 90

arkadaşlar böyle dağınık oluyor,tek başlıkta toplanalım

eba-f300/dyk-icin-toplan-dersine-sahip-cik-t155009.html

Bilişim seçmeyen öğrenci başka ders seçiyor o zaman maliyet olmuyormuymuş.

Böyle saçma bahane olamaz.

eğitim bir sen de yetkili bi abiyle görüştüm aynı zamanda dyk dan sorumlu kişi ama bu dönem için acıkcası umut vermedi.

eğitim birsen liyim ama umudum yok.keşke türk eğitim sen kadar destek olsalardı ama hikaye ne varsa türk eğitim sen de var

Geri