DYK DA BİLİŞİM EKLENMEMİŞ

Kodla Büyü
Benim listede var. Muhtemelen sizin müdür bilişimden dyk kursu açılmasını istemiyordur.

Şu anda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine gereken önemi vermeyen kişi açık ve net VATAN HAİNİDİR. Yerli ve milli yazılım geliştirmeye engel olmak isteyen biridir. Kendisine de aynen söyleyin bunu. "Siz yerli ve milli yazılım geliştirilsin istemiyor musunuz? Cumhurbaşkanına karşı mı çıkıyorsunuz?" deyin ve Cimer'e yazın hocam.

Ne demek bilişim kursu açtırmıyor ya? Hem yönetmeliğe aykırı, hem de ülkenin stratejik çıkarlarına darbe vuran bir davranış.

Yani demek istediğim nasıl bir yol izlemeliyim actirmak icin?
sevgili öğretmenim 12 eylül son.okula git müdür ya da yardımcısı sistemden girip bty dersini 5 ve 6 lar için eklemeli.sonra sen başvuru yapabilirsin... diğer dersler kadar hakkın olduğunu belirt...

ilk önce idarecilere kodlama eğitimi verilmeli. bu insanların bilinçlenmesi lazım ki sonrasında sıkıntı yaşanmasın.

Şöyle cuk diye oturan bir söz var

Ölü bir değil ki ağlayasın, deli bir değil ki bağlayasın.
Bizde müdür oluyor böyle bazıları maalesef. Bir gün bağlarlar umarım sizinkileri

Bağlanacak adam çok. Belediyeye mail atarak yalvararak okulumuza 14+1 all in one i5 işlemcili süper bir pc labı kuruldu. Yapıldığından beri müdür bey ne gerek var herkes açmasını kapatmasını biliyor, o sınıf bize masraf açıp duracak diyor. Bu zihniyete ne anlatacan.

Arkadaşlar bu sene ilk kez kurs açacağım nasipse. elimde 5-6 arduino başlangıc setim var. nasıl bir planlama yapmalıyım daha doğrusu sınıf seviyesine göre kendim yapacağım değil mi planlamayı ?

Ben de aynı durumdayım. İdare nin ders ekleme süresi geçti mi acaba. Ekleyemiyorum diyor müdür yardımcısı. O ekleyemiyorsa ilçe ekleyebilir mi.

Son düzenleme:
Bilişimi DYK'da seçtiğini söyleyen müdür yardımcımız diyor ki ilçe onaylayacak sonra görünecek hocam diyor var mı böyle durum? Geçen yıllarda böyle birşey hatırlamıyorum. İlçedeki arkadaşa ulaşamadım.

Ben de aynı durumdayım. İdare nin ders ekleme süresi geçti mi acaba. Ekleyemiyorum diyor müdür yardımcısı. O ekleyemiyorsa ilçe ekleyebilir mi.
İdarenizle olan kişisel sorunlarınızı lütfen buraya yazmayın!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bağlanacak adam çok. Belediyeye mail atarak yalvararak okulumuza 14+1 all in one i5 işlemcili süper bir pc labı kuruldu. Yapıldığından beri müdür bey ne gerek var herkes açmasını kapatmasını biliyor, o sınıf bize masraf açıp duracak diyor. Bu zihniyete ne anlatacan.
birşey anlatmana gerek yok sen işini yap sana laf edeninde ağzına tıka boş bırakma tamamdır

ekleyemiyor değil eklemek istemiyor! seni gagalamışlar hocam mebbis şifresini versin burdan biz deneyelim olmasa ilinizde irtibata geçeriz..

Gagalamışlar da ne demek? Biz hakkımızı savunmasını biliriz. Süre geçtimi diye sordum sadece, geçmediğini öğrenincede gidip ekledim dersimi. Yazdıklarınızı okumadan mı gönderiyorsunuz. Çok ayıp böyle bir konuşma şeklini yakıştıramadım bir öğretmene.

@bbneet02 in tek katıldığım tarafı forumun eskiden çok faydalı paylaşımlarının olduğudur....son bir kaç yıldır nedendir bilmiyorum çakma sahibinden.com ayarında ve değişik deneyimlerin paylaşıldığı bir yer haline geldi... ya bizim gibi eskiler küstü ya da yönetim değişikliği...ama ne olursa olsun kapatılması yerine revizyona gidilebilir. çünkü ben bu platformu çok seviyorum, ve bir bilişimcinin yönetmelikten önce bilmesi gereken bir adrestir :) Bir kötü huyumuzda şu ki buna bende dahilim..zaten sevilmeyen ve istenmeyen aynı zamanda olmadan da olmayan bir branşız. Birbirimize sarılacağımıza ilk hançeri birbirimize vuruyoruz. Yapmayalım. Kimi yardım etmeyi sever Allah rızası için der, kimi ticarete döker bu tercih meselesidir. her iki tarafta haklıdır. neyse ben herşeye rağmen zümrelerimi seviyor ve iyi akşamlar diliyorum...

hakkını savunmasını biliyorsan gelip buralarda kursumu eklemiyorlar ekleyemiyorlar diye dert yanma bizde kabahat ki sana yardımcı olalım dedik ha öğretmenlik yapmıyorum bu arada mem de görevliyim.Bazen gün geliyor senin gibi onlarca öğretmeni bir günde dinliyorum sonra bakıyoruz işin içinden idareyle kişisel husumetler çıkıyor o yüzden eklemiyorlarmış vs. neyse yardımcı oluyoruz çözüyoruz sonuçta ama senin gibiside ilk kez denk geliyor her şeyi geçtin seçe seçe kelimelere takıldın kusura bakma bir insan hem kel hem fodulsa yapacak birşey yok!(Gagalamışlar her anlamda kullanılabilir kandırmışlar,yanıltmışlar,aldatmışlar,göstermemişler,inandırmışlar,keklemişler, adam yerine koymamışlar, ciddiyetine inanmadıkları için seni göndermişler vs bunu arttırabiliriz yani bir çok çok manada kullanılan deyim gibi bizim oraların dili ..yani mevzu olan konuda kısaca hakkını yemişler manasına gelecek şekilde konu içerisinde çok kullanılır yerel bir deyimdir.. Burada art niyet yok sadece senin gibi Güya mağdur edildiğini iddaa edip çözüm dilenip/aranıp sonra sorunu çözülünce kendisine yardımcı olmaya çalışanlara çamur atmaya çalışan birisi var!) Nasıl konuşacağımı senin gibi birisinden öğrenecek olsam gelip burada bana yardımcı olmaya çalışanlara konuşma dersi vermeye çalışmaz sorunumu çözmeye çalıştıkları için, cevap yazma zahmeti ve zamanlarını ayırdıkları için Hakkını Helal etmesini dilerdim, verdiği cevap ile nasıl bir yola başvurarak sorunu halledebilirim düşüncesince olurdum sana , şahsına kişiliğine ne küfür var ne hakaret sadece sana ve senin gibilere yardım etmeyi çok seven bilişimciler var bu forumda .Eskiden bu forum çok canlıydı bir zamanlar bir günde binlerce kişi aktif olurdu gün içinde konular yüzlerce değişir akardı herkes herkese yardımcı olmak için çırpınırdı forumun eskileri bunu çok iyi bilir (benim ilk üyeliğim 2007 den kalma bu arada neyse onu açmıyorum çünkü direk şahsi adımsoyadım ileydi) Neyse sonra foruma böyle herkese özellikle büyüklerine cevap yetiştirenler ve verilen yanıtları beğenmeyenler büyüklenenler kimseye hiç bir konuda yardımcı olmayıp her konuda yardım dilenenler türedi o gün bugündür forumda yararlı paylaşımların sayısı hızla düştü düşer oldu işte bu yüzden bu forum artık kapatılmalı diye düşünüyorum herkes kendi sorununa kendisi çözüm bulsun artık.
Böyle olacaksa olmasın. Seni gagalamışlar, zamanında bizi çooook gagaladılar kardeş acemiydik yeni atanmıştık her işe koştururduk ne istense vatani hizmet deyip yapardık ama gün geldi bittik tükendik en ağır şartlarda en yoğun çalışan öğretmen branşı olmamıza rağmen eskiden teşekür takdir taltif ödülleri vardı hiç birisi bize verilmezdi çok fazla çalışman efor sarfetmen birşey ifade etmezdi çünkü yaptığın şey neydi ki bir cd taktın sorunu çözdün bir tık yaptın meseleyi çözdün bir kablo bağladın sorun halloldu bir düğmeye bastın iş çözüldü hep bunları duyduk hala da duyuyoruz artık gülüp geçiyoruz çünkü o tık dedikleri şeyi biliyor olsalardı değil sana yani bize danışmak seni yani bizleri rezil etmek için sırf küçük düşürmek için kendi arkadaş grupları başımıza toplarlardı bak bende nasıl yapabiliyorum bunu yapmak için bilgisayar öğretmeni atamaya gerek yok diyebilmek için sen daha yolun başındasın evlat Allah sana ömrün boyunca gönlüne göre versin içinden başkaları için ne geçiyorsa daima başına versin getirsin senin için en hayırlısı bu olacak çünkü.

Lafım size ne kadar dokunduysa artık cevabınızı yetersiz bulup tekrar düzenleyip lafı uzatmış sınız okudukça güldüm doğrusu. Bir kere siz benim yolun başında olduğumu nereden biliyorsunuz. Burada yazdığım DYK ders girişlerinin süresi doldumu sorusunu uzattıkça uzatmışsın. Ben mağdur edildiğimi iddia etmedim siz durumdan vazife çıkarıp saçmalamışsınız.
Bak hocam milli eğitimde çalışmak yaramamış size oradakiler gibi öğretmenleri küçümser olmuşsunuz, bir havalara girmişsiniz sanki.
Bu arada meslekte 14. yılım yeri gelir sizin gibi çok öğretmene değişik konularda eğitim vermişliğim var. Ezbere konuşmayın.

Benimde bilisim dersni eklememistiler mudurle konstm biraz zor olsa da actrdm.gereksiz falan dedi.ben de kodlamadan robotikten bahsettm oyle sustu biraz gonulsuz gonulsuz acti..Ki 20 pc li labimda var..ne insanlar var ya sanki cebnden veriyor

konuyu canlandirayim,meslek liselerinde acan var mi yok mu?ona gore idareyle konusacaktim...:)

Lafım size ne kadar dokunduysa artık cevabınızı yetersiz bulup tekrar düzenleyip lafı uzatmış sınız okudukça güldüm doğrusu. Bir kere siz benim yolun başında olduğumu nereden biliyorsunuz. Burada yazdığım DYK ders girişlerinin süresi doldumu sorusunu uzattıkça uzatmışsın. Ben mağdur edildiğimi iddia etmedim siz durumdan vazife çıkarıp saçmalamışsınız.
Bak hocam milli eğitimde çalışmak yaramamış size oradakiler gibi öğretmenleri küçümser olmuşsunuz, bir havalara girmişsiniz sanki.
Bu arada meslekte 14. yılım yeri gelir sizin gibi çok öğretmene değişik konularda eğitim vermişliğim var. Ezbere konuşmayın.[/QUOTE]

palamut senin vereceğin ders sen ve senin çevrenedir ben senin gibilerden ders almam ders veririm . Umrumda bile değilsin bir dersini bile ekletemeyip gelip burada veryansın eden sen herşeye bir cevap üreten de sen bu konuda sıfırdan hiç bir şeyi ben başlatmadım dikkat edilse. Yani hatalısın ama hatalı olduğunu asla kabul etmeyen burnu havada tiplere giriyorsun. Forumda okulunun adını açık olarak yaz da bir daha sorun yaşadığında direk idareni arayıp çözelim, sana yardımcı olmak babında

Geri