DYK Arduino Eğitimi İçin Yardım İstiyorum

Kodla Büyü
Dyk da illaki derse destek olacak konular işlenecek diye bir kural mı var arkadaşlar. Müfredatın ne kadar sıkıcı olduğunu görmüyor musunuz. 20dk anlatırken ben patlıyorum. Aslında hiç işlememek lazım ilk dönem konularını. Ben geçen sene sırf kodlama işledim. Dyk da arduino. Müfettiş de inceledi. Hiçbir sıkıntı yok. Müfredat değil mi bizim branşı bu hale getiren

Kursu veren hocalarım pek paylaşım yapmamış o yüzden yine iş başa düştü.:) Oluşturduğum programa göre hazırladığım DYK Yıllık Planımı da paylaşıyorum. Umarım işinizi görür.
Hocam naptınız siz orta okulda drekt arduino ile başlamak cocuklara hicbirsey katmaz ezberden başka... tabi siz bilirsiniz de yillardir Ana sinifindan 12. Sinifa kadar ders veriyorum hic arduino ile başlamadım. Daha temel elektirik bilmeyen algoritma ne fikri bile olmayan cociklardan bahsediyoruz.

Hocam naptınız siz orta okulda drekt arduino ile başlamak cocuklara hicbirsey katmaz ezberden başka... tabi siz bilirsiniz de yillardir Ana sinifindan 12. Sinifa kadar ders veriyorum hic arduino ile başlamadım. Daha temel elektirik bilmeyen algoritma ne fikri bile olmayan cociklardan bahsediyoruz.
Hocam yazılanları okumadınız heralde. Ders değil bu haftasonu DYK kursu. Yeni programı incelerseniz 5. Sınıfta programlama temelleri atılıyor, code.org gibi block tabanlı kodlama araçları kullandırılıyor. 6. Sınıfta da Scratch anlatıyor. Ben de 6.sınıflara mBlock programı üzerinden Arduino uygulamaları yaptıracağım. Scratch ve mBlock neredeyse aynı programlar kod blokları bile aynı, mBlock ta sadece Arduino kipi eklenmiş. E kodlamasını yapıyor bu çocuklar breadboarda da iki kabloyu takar. Bir zorluğu yok gözünüzde büyütmeyin, size de tavsiye ederim☺️

Hocam yazılanları okumadınız heralde. Ders değil bu haftasonu DYK kursu. Yeni programı incelerseniz 5. Sınıfta programlama temelleri atılıyor, code.org gibi block tabanlı kodlama araçları kullandırılıyor. 6. Sınıfta da Scratch anlatıyor. Ben de 6.sınıflara mBlock programı üzerinden Arduino uygulamaları yaptıracağım. Scratch ve mBlock neredeyse aynı programlar kod blokları bile aynı, mBlock ta sadece Arduino kipi eklenmiş. E kodlamasını yapıyor bu çocuklar breadboarda da iki kabloyu takar. Bir zorluğu yok gözünüzde büyütmeyin, size de tavsiye ederim☺️
Derneğimizde atölye çalışmaları yapıyorum yurt dışı ülkelerinde bu iş nasıl yapılıyor ülkemizde ne durumda ya kadar derneğimiz sayesinde inceleyip planlarımızı hazırladık ve her gün güncelliyoruz. Özel okul ve devlet okulları için çalışıyorum fakat ilk kez direkt arduino ya giren bir plan gördüm. Şaşkınlığıma verin artık umarım çocuklar kabloları takabilirler :) başarılar dilerim...

Geri