DYK Açamıyorum

Kodla Büyü

yuspol

Üye
Arkadaşlar İlçe MEB DYK açamayacağımı belirtiyor. Ama başka şehirlerde sorun yaşamadan DYK açan arkadaşlarım var. Kurs açmak için nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olursanız sevinirim... İki senedir kurs açtırmıyorlar...

Bu dönemde ne DYK'sı?
1. dönem dyk ların bitmesine 10 gün var.
Zaten 2. dönemle ilgili bu tarihlerde hiç bir işlem yapılmıyor.

Biliyorum Hocam ama 2. Dönem için de açamazsın diyecekler ne yapmamı önerirsiniz onun için yazmıştım. Çünkü 2 senedir aynı şeyi söylüyorlar. Elimizde açabileceğime dair bir yönerge veya yazı varsa paylaşır mısınız hiç değilse onu göstereyim.

Hocam diğer ilçeler açabiliyorsa onları örnek gösterebilirsiniz.

Biraz önce müdür yardımcısıyla konuştum yine. "Hocam işte sınıf öğretmenleri de DYK açabiliyorlar falan dedi ama hepsi açarsa bu yük olur bütçeye o yüzden açılmıyor" gibi şeyler söyledi. Büyük ihtimalle kendi işgüzarlıklarından açtırmıyorlar bana da...

hocam sizin okul sisteme sizin dersi eklemiyor büyük ihtimal biraz bastırın eklesinler hocam açan ilçe de açan illa vardır onlar nasıl açmış

Hocam ilçede hiç açan yok, bilişimci olarak zaten 4 kişiyiz 2 kişinin laboratuvarı var. Nasıl bir anlayışla açmıyorlarsa artık anlamak mümkün değil...

4 bilişimci bir araya gelip derse girin çıkın, elinize tornavida değil ders dışında fare bile almayın, Btr görevini kabul etmeyin.

öncelikle idarenizle görüşüp dersinizin havuza eklenmesini sağlayın. İlçe/İl açmayın o yüzden ekleyemeyiz derlerse tepkinizi ve tavrınızı ona göre şekillendirin.
İdare havuza eklerse ilçenin seçmeme seçeneği ortadan kalkıyor. onay sürecinden önce ilgili şube müdürü ile birkaç bilgisayar öğretmeni gidip görüşün ve nedenini sorun gerekirse dilekçe yazacağınızı belirtin. buna rağmen ilçe onay vermezse okulunuza dilekçe vererek sebebini isteyin ve sendikal baskı yapılmasını sağlayın. Biz sorunu bu şekilde anca aşabildik. Şuanda pes ettiler ve açabiliyoruz.

Bende ikinci döneme mümkün ise açmayı düşünüyorum.Meslekçi olarak DYK açan var mı ?

Geri