Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

D'yi sildim.Geri gelir mi?

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında zeyno77 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. zeyno77

zeyno77 Site Gezgini

Merhaba arkadaşlar! Exper öğretmen bilgisayarına XP'yi yeniden kurarken yanlışlıka D'yi sildim. :oops: Tabi tüm dosyalarım da gitti. Giden gitti zaten artık yapacak bişey yok da, D tamamen kaldırılmış oldu.Yani artık D'de cd rom var.Tekrar D'yi eskisi gibi oluşturabilir miyiz? Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

2. hayatsuyu1979

hayatsuyu1979 Aktif Üye

hocam win xp yi kurarken aslında bölüm oluşturma işllemi vardı. Keşke yapsaydınız o zaman. Ancak yinede yapabilirsiniz aama partition magic 8 programını bulun kullanın. Hemde çok kolay bir bicimde yapabilirsiniz. Bilgilerinize zarar vermeden C deki bilgilere tabiki.Kolay gelsin

3. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

giden bilgiler önemli değil sonradanda temin ederim diyorsanız ve hocamında tavsiye ettiği gibi partition magic ile yapılabilir ama format fdısk gibi işlemleri geri alan programlar var..

4. gulages72

gulages72 Seçkin Üye Seçkin Üye

5. zeyno77

zeyno77 Site Gezgini

Okuldan indiremedim evden indirip deneyeceğim.Yapabilecek miyim bilmiyorum.Programla ilgili herhangi bir sorun olursa yine yardımcı olacağınızı ümit ediyorum arkadaşlar :oops: Çok teşekkürler :)

6. ihsaniye

ihsaniye Aktif Üye

programın cracklı halini bulursanız sorun olmaz

7. emines

emines Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam yapabilirseniz bizide bilgilendirirseniz sevinirim. malum bilgisayar dünyası heran herşey başımıza gelebilir :)

8. tcoalngsau

tcoalngsau Süper Üye Süper Üye

hocam sanırım d yi formatlamadan direk HDD yi birleştirmişsiniz ve tek parça olmuş..

neyse sağlık olsun..eğer partition magic ile yapamazsanız tekrar format atarak bölebilirsiniz.

9. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

el -derman nisan hocam deneyin.

10. myesil

myesil Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam d'yi silme işlemini yaptıktan o bilgisayarı kullanmaya devam ettiyseniz, çok büyük bir ihtimalle dosyalarını geri getiremezsiniz. Bu gibi durumlarda eğer bilgileriniz çok önemliyse o bilgisayarı hiç kullanmayacaksınız. Sabit diski söküp başka bir bilgisayarda yukarıda anlatılan geri kurtarma programlarını deneyebilirsiniz.

11. cronos23

cronos23 Aktif Üye

recover my files programını bulursan kaybettiğin dosyalarını belki kurtarabilirsin dostum.

12. hbutun

hbutun Üye

hocam eğer hard diski birleştirmediyseniz (bunu c nin boyutuna bakıp anlayabilirsin) bilgisayarım da sağ tıkla oradan yönet. açılan pencere de disk yönetimini seç. orada disk görünür buradan d bölümünü biçimlendirsen artık görünür.

13. okadda

okadda Seçkin Üye Seçkin Üye

easy recovery tüm dosya sistemlerini koruyarak getiriyor. Bir kısım dosyaların kurtarılamaması muhtemel ama ana yapıyı tamamen getiriyor. Bölümleme için ise önce hbutun un söylediklerini dikkate alın.

14. mkavakli23

mkavakli23 Aktif Üye

Herhangi bir XP cd ile geri yükleme cdsi olmasını tavsiye etmem.. Yeniden CD açarsanız ekrana gelen kısımda bölünlenmemiş kısım var dır. bu sizin sildiğiniz kısımdır.. direk onu seçerek formatlarsanız d ksımı geriye gelir.

15. mostwanted

mostwanted Seçkin Üye Seçkin Üye

giden gitti diyerek pes etme hocam silinen dosyaları geri getiren programlar var recover my files ı yavsiye edebilirim.ama geri getirme işleminde dikkat etmen gereken en önemli nokta sildiğin bölüme yeni bir şey kaydetmemen.bir şeyler kaydetmediysen geri getirebilirsin

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal