Dvi dönüştürücü çalışmıyor

Kodla Büyü

Mellifica

Aktif Üye
Monitör ve projeksiyona aynı anda görüntü gitsin istiyorum. Anakartın arkasında dvi girişi var. Oraya bir dönüştürücü aldım ama projeksiyonu oraya bağladığımda görüntü projeksiyona iletilmiyor. Sürücünün programına birden fazla ekran işaretlemek için girdiğimde sadece tek ekran gözüküyor. Almış olduğum dönüştürücü uyumlu olmayabilir mi? Bunu nasıl anlayabilirim?

Teşekkürler.

Benim anladığım projeksiyonu onboard ekran katına monitörü de harici ekran kartına bağlıyorsunuz? Anladığım gibiyse bazı anakartlar dışında iki çıkıştan aynı anda görüntü alamazsınız hatta ikisini de harici ekran kartına bağlasanız bile ekran kartı desteklemiyorsa yine aynı anda görüntü alamazsınız. Böyle durumlarda vga çoklayıcı kablolar var ancak onda da görüntü kalitesinde kayıp olacaktır...

Ekran kartında DVİ ve RGB portu olduğunu var sayarak söylüyorum.
windows tuşu + P kısayoluna tıkla görüntüyü çoğalt. Almış olduğunuz dönüştürücüde sorun yoktur. Eğer olmaz ise sürücü yazılımını tekrar kurmayı veya güncel yazılımı kurmayı dene olması lazım.

Bilgisayarda harici bir ekran kartı yok. Anakartta dvi ve rgb portlarına takmıştım, evet. Yarın tekrar deneyeceğim.

Anakartın arkasındaki DVI çıkısı aslında DVI değil (Şimdi tam hatırlayamadım). Yani dönüştürücü takarak görüntü alamazsın. Bu şartlarda VGA çoklayıcı veya ikinci ekran kartı alman gerekir.

Geri