Duvarın içinde fareler geziyo

Kodla Büyü

cmos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi geceler.
Evimin duvarının içinde fareler geziyo. Termal kamera ile nerede gezdiğini görüp orayı kırıp fareleri atmak istiyorum. Tavan arasındalar. Tualetin üstündeler. Koridordaki alçının altındalar. Ev 2014 model ha yanlış anlaşılmasın. Bide altında ve üstümde daire var. Sürekli birisi tırnağını sürtüyo gibi kemirme sesi var ev içinde. Çatalı porselen tabağa sürekli sürtermiş gibi bir ses.

Özetle termal kamera nereden bulurum sizce.

Amacım bişey satın almak değil zaten. Gugıla sordum sonuç da alamadım. Hani başına gelen vardır diye.

Hocam merkezi bir yerde isen haşere ilaçlama şirketleri var. Onlarla görüş. Hem kırma dökme masrafına göre bence daha ucuza gelecektir. Hem de garantili olacaktır. Ancak işin uzmanını bulmak için araştırman lazım elbet.

Yok merkezi yerde değilse evin bu tarz firmalar yoksa o zaman bu tarz büyük bir firmayı müşteri gibi ara fikir al bence.

Kulak kemirdiklerini bilirim. Tanıdığım var.Canlı örnek.
Yani özellikle çocuk vs. varsa dikkat edin.

Hocam ilaçlama tek yolu. Yada kedi al bir tane doğal mücadele. Ama sadece sizin evinizin değil tüm binanın ilaçlanması gerekir. Bodrum, çatı katı vs.

o surtme kemirme sesini yapan bi bocektir hocam tahta parkelerin altinda olur daha cok fare oldugundan nasil emin oldunuz gordunuz mu hic

Duvar içinde tahta yok hocam. İlaçlama da bana pahalıya patlayacak galiba. Ev toki değil. Müteahhit işi. Baya yürüyo ordan biliyorum fare diye. Çaresiz kaldık :(

Hocam daire tavanı yapılırken nasıl bir yol izlenmişse farenin girebileceği büyüklükte bir koridor kalmış. Yalıtım malzemesinden de kalabilir eletrik-su-doğalgaz boruları etrafında boşluk kalmış da olabilir.

Müteahhitle ya da çalıştırdığı kişilerle görüşme şansınız varsa benzer bir kaba dairenin yapısını inceleyebilirsiniz. Varsa tesisat planlarına bakabilirsiniz.

Komik gelecek ama filmlerde - çizgi filmlerde kullanılan yöntem olan steteskop ile dinlemeyi deneyebilirsiniz. Biyomedikal malzeme satanlardan ucuz bir tane alırsınız. Farenin cirit attığı boşlukları kestirebilirsiniz.

Diğer bir yöntem olarak da elinizle ya da küçük sert bir cisim ile tavana boydan boya hafif vuruşlar yaparak çıkan sesteki farklılıklardan boşluk olan yerleri tespit etmek.

gecenin bu saatinde ne böyle bir konu, ne de böyle yorumlarla karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim. :D

bu nasil bir fareymis arkadas benim bildigim fare yururken sesini duyamazsin ayakkabi mi giydirmisler bu fareye bu isin icinde komplo var hocam :D

Hocam fare ise nane yağı koy evin değişik yerlerine, özellikle de olduğunu düşündüğün yerlere

doğu hizmetindeyken kaldığım ev kerpiçti.
tavanda tabanda gezerdi hep. ama içeri giremezdi.
ne zaman tavanda çökme oldu 2-3 cm yarıktan atladı aşağı.
yapışkanlı karton + fındık yaptık aynı gece yakalandı :)

çekomastik çektim oraya bir daha da görmedim.

anılarım canlandı bak :)

cmos' Alıntı:
İyi geceler.
Evimin duvarının içinde fareler geziyo. Termal kamera ile nerede gezdiğini görüp orayı kırıp fareleri atmak istiyorum. Tavan arasındalar. Tualetin üstündeler. Koridordaki alçının altındalar. Ev 2014 model ha yanlış anlaşılmasın. Bide altında ve üstümde daire var. Sürekli birisi tırnağını sürtüyo gibi kemirme sesi var ev içinde. Çatalı porselen tabağa sürekli sürtermiş gibi bir ses.

Hocam fare ile ilgili son durum ne oldu ? Bilgi vermediğiniz için merak ettim. :D

fahrican' Alıntı:
cmos' Alıntı:
İyi geceler.

Hocam fare ile ilgili son durum ne oldu ? Bilgi vermediğiniz için merak ettim. :D

Son durum aynı hocam. Bi değişme yok. Duymuyoruz artık sesi. Dikkat etmiyoruz belki de.

Geri