Dünya Kodlama Haftasında Türkiye Kodluyor, Sınıflar Yarışıyor, Ödüller Kazanıyor - Kodris

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

mevlutuzel38

Site Gezgini
Merhaba,

Kodris Ankara Üniversitesi rehberliğinde hazırlanmış yerli bir ürün, hem blok hem metin tabanlı, oyunlaştırarak Python dilinde kodlamayı öğreten bir platform.

Uzun süredir Python için kaynak arıyordum. Forumlardan Kodris (www.kodris.com) ürünü buldum.
Hem öğretmeni hemde öğrenciyi düşünerek hazırlanmış bir platform, öğretmenler için hazırladılkları dijital yıllık müfredat, öğretmen için yardımcı kitap desteği çok başarılı ve işimi fazlasıyla gördü.

Ücretsiz versiyonda 30 a kadar öğrenciyi sisteme ekleyip ve öğrencilerime ilk 25 sahneyi kullandırabildim.
Şu an okul yönetimi ilede görüşüp, kursda çocuklara ücretli full versiyonunu kullandırmayı düşünüyorum.

www.kodris.com üzerinden üye olabilirsiniz, herkese tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Paylaşım için teşekkürler hocam.

5-6 sahne ilerledim, kod ve blok kodlamanın senkronize çalışması çok ilgimi çekti. Asıl Python konuları ileriki ekranlarda sanırım. Dokümanları indirdim inceliyorum müfredat filan. İlk izlenimim iyi ancak sınıfımda kullanıp test etmem lazım kullanılabilirlik açısından.

İrtibata geçildiği taktirde öğrenci sayısına (alınacak adete) göre özel indirimler yapılıyor.

Bakanlığın anlaşması güzel olur. Bunun için yazmak lazım ilgili birimlere.

kendimiz tüm eğitimleri ücretsiz geçebiliyor muyuz, öğrenci sayısını arttırmak için satın alma gerekiyor değil mi? yoksa satın almadan sadece belirli eğitimlerimi alabiliyoruz, eğitim adımlarını sonuna kadar deneyen oldu mu?

kendimiz tüm eğitimleri ücretsiz geçebiliyor muyuz, öğrenci sayısını arttırmak için satın alma gerekiyor değil mi? yoksa satın almadan sadece belirli eğitimlerimi alabiliyoruz, eğitim adımlarını sonuna kadar deneyen oldu mu?

İletişime geçince bana öğretmen hesabı için full erişim verdiler, öğrenci için ücretli

Geçtiğimiz hafta itibariyle okulumuzdaki bir grup öğrenci üzerinde denemeye başladım.Şimdilik 10. Bölüme kadar gelebildik. Öğrencileri düşünmeye sevk etmesini ve yönlendirmelerini beğendim.

öğretmen hesabı ile 26 bölüme kadar geliniyor, sonra satın al çıkıyor. Mail attım bakalım öğretmen için ücretsiz verecekler mi?

Hocam ben 60. sahneye geldim, gayet başarılı, okul yönetimini ikna edersem kursta kullanacağım

51 Sahne Görsel.jpg

öğretmen hesabı ile 26 bölüme kadar geliniyor, sonra satın al çıkıyor. Mail attım bakalım öğretmen için ücretsiz verecekler mi?

Hocam mail atmıştım, ücretsiz full sürüm tanımlamışlar 2 ay için. Yukarıdaki hocamın dediği gibi öğrenci ücretli. Yıllık plan örneği aşağıda. Öğretmen kitabının da demosu var. Her şey düşünülmüş, kitap çok detaylı ancak dokümanların tam sürümü için öğrencilerin alım yapması gerekiyormuş.

Ekran Alıntısı.PNG

Ben code.org ile çok rahat ders işledim. Fakat geçen hafta bu siteyi denediğimde code.org taki gibi siteyi rahat kullanamadı öğrencilerim. Çok yavaştı. Sıkıldılar. Bir sonraki seviyeye geçerken beklediler baya kastı

codecombat (python) var öğrenciler ücretsiz. Dünyada bu sistemler ücretsizken, kodris için para istemeleri Türk milleti olarak bakış açımızı gösteriyor.

Codecombat'da ücretli hocam, temel içerik ücretsiz ama oyun geliştirme, web geliştirme gibi konular aylık $ 9,99'a geliyor. Kodris'in alternatifi Codemonkey gibi uygulamalar oda, Kodris gibi ilk belirli bir sahne ücretsiz sonrası için yıllık $ 39.

Ben code.org ile çok rahat ders işledim. Fakat geçen hafta bu siteyi denediğimde code.org taki gibi siteyi rahat kullanamadı öğrencilerim. Çok yavaştı. Sıkıldılar. Bir sonraki seviyeye geçerken beklediler baya kastı

Hocam ayarlardan ekranların çalışması hızlandırılabiliyor. İki katına çıkardık bizde. Benimde bir öğrencim bulup gösterdi. Okulun internet hızına bişey diyemem ama.

codecombat (python) var öğrenciler ücretsiz. Dünyada bu sistemler ücretsizken, kodris için para istemeleri Türk milleti olarak bakış açımızı gösteriyor.

Hocam Python konusunda bende araştırdım baya. Açıkçası Kodris hem blok hem metin tabanlı kodlama imkanı sunduğu için cazip geldi ve de kullanımı daha kolay gibi. 2 ay deneyip bakcaz artık. Codecombat ile iletişime geçtim öğrenci başı aylık 4$ teklif verdi. Siz nasıl ücretsiz kullandınız?

Bu ekranda bugün Kodris ile uyguladığım sınıfa ait. Ana bilgisayardan öğrencilerin tüm çözümlerini online takip ettim. Yıldıza tıklayınca öğrencinin çözümü görünüyor.

Adsız.png

kodris ile bende iletişime geçtim öğretmenlerim, ........................... İçerik olarak tatmin edici görünüyor ama fiyat oldukça yüksek geldi bana, yabancı tabanlı olup ücretsiz uygulama sunan sistemler mevcutken, okullarımızın durumları göz önüne alınarak keşke daha makul fiyatlar üzerinden pazarlama yapılsaymış.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri