Dünya Göz Hastanesini nasıl bilirsiniz?

Kodla Büyü

mutlucan

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar uzun zamandır lazerle göz ameliyatı olmak niyetindeydim..
geçenlerde birkaç sayfada dünya göz hastanesinin formunu gördüm..
"bu formu dolduranlardan 1000 kişiye %50 indirimle ameliyat yapılacağı yazıyordu..
doldurdum 10 gün sonra falan aradılar..
1000 kişi arasına girmişim..
normal fiyat 1000 euro iken bana ankara 'dünya göz'de 500 euroya ameliyat olabileceğimi söylediler..
-hastane hakkındaki yorumunuz
-gerçekten indirim yapmışlar mıdır?
-olaki ameliyat oldum, gözlerimi normal olarak ne zaman kullanabilirim..
-lazerle ameliyat olan var mı? tavsiye der misiniz?

lazer ameliyatı hakkında bilgim yok ama babamı aralık ayında götürdüm ve bir operasyon geçirdi. orda duyduğum kadarıyla aralık ayında bir kampanya vardı ve yarı fiyatına diyorlardı. 350 veya 450 euro civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. ama dünya göz a sınıfı hastane geçtiği için her şey ücrete tabi. ameliyat dışında tahliller için de bir miktar para istiyorlardı.

beni aradılar 400 euro dediler. 1000 kişi işi de hikaye herkese aynı şeyi söylüyorlar.

Benim anlamadığım tek nokta var
http://www.dunyagoz.com/medikal-kadro.html

burada doktor listesi var ve 19 doktorda gözlük var...

Demezler mi adama cihaz sizde siz niye lazer olmuyorsunuz diye...

Hocam ben dünya göz hastanesinde lazerle göz ameliyatı oldum..2009 yılında oldum Allaha şükürler olsun bi sıkıntı olmadı şu ana kadar.1700 tlye olmuştum o zaman .Göz işi olduğundan son derece tereddüt etmiştim .Testlerden sonra gözünün ameliyata uyumlu olup olmadığına bakıyorlar bu içimi rahatlatan bir noktaydı.Dünya göz hastanesi bu konuda en iyisi bence..

öncelikle geçmiş olsun.eşimin gözünde görme kaybı vardı.adanadaki hastanelerine gittim.3'e 5'e bakmayalım prof.'a gidelim dedik.extrasını da verdik.film vs.. şu bu.profosör gözünüzde yüzde 50 - 60 görme var ddedi.hemen iğne yapalım iğne 1000 lira falan dedi.ünv. hastanesine(mersin) gittik.doç. aynı işlemleri uyguladı gözünüz yüzde 16 görüyo dedi.iğneye de gerek kalmamış tedaviye cevap vermez gözüünüz dedi.daha önce başka bi ünv. hastanesi(bursa) de yüzde 10 civarı yörüyorsunuz demişti.iğne yapmışlardı ama tedaviye cevap vermeyebileceğini söylemişlerdi.yani mevzu şu ben samimiyetlerine güvenmiyorum.herşey para odaklı olmuş.sağlığın falan umrnda değil.bence devletten şaşma

2009 da "İstanbul Göz Hastanesinde " TURGAY beye lazer oldum.hem hastaneden hem doktordan çok memnun kaldım.Ameliyattan bir gece önce sen kalk youtubeden ameliyatları izle :? çok korkmuştum ama Turgay bey bu işte çok iyi.hatta refakatcim de yoktu. bi gün baktılar orada bana.Dünya Göz çok yaygın artık. benim düşünceme göre birşey nekadar çoğalırsa kalitesi o kadar azalır :idea:

Merhaba arkadaşlar dün beni de aradılar aynı kampanya için
Muayene ücreti+400 Euro karşılığında gözlüklerimden kurtulabileceğimi söylediler.
Fakat benim çekincem paradan ziyade bu ameliyatın nasıl sonuçlanacağı ile ilgili...Acaba tecrübeli arkadaşlar bu konuda neler düşünüyorlar...

Kardesım gecen hafta samsunda lazerle amelıyat gecırdı hıc bır problem yasamadık gayet saglıklı ve memnun 1500 tl tuttu onunmasraflarıda. fakat sızın gıbı o kısıye ozel ındırım ve amelyat ısını bı turlu cozemedık eger oyleyse %50 ındırımlı halı bu dostum :)
ama aöelıyatı falan soruyorsan temız ıs hıc bı problem yok lazer cıktı ıs temız yuruyor artık ;9

mutlucan' Alıntı:
arkadaşlar uzun zamandır lazerle göz ameliyatı olmak niyetindeydim..
geçenlerde birkaç sayfada dünya göz hastanesinin formunu gördüm..
"bu formu dolduranlardan 1000 kişiye %50 indirimle ameliyat yapılacağı yazıyordu..
doldurdum 10 gün sonra falan aradılar..
1000 kişi arasına girmişim..
normal fiyat 1000 euro iken bana ankara 'dünya göz'de 500 euroya ameliyat olabileceğimi söylediler..
-hastane hakkındaki yorumunuz
-gerçekten indirim yapmışlar mıdır?
-olaki ameliyat oldum, gözlerimi normal olarak ne zaman kullanabilirim..
-lazerle ameliyat olan var mı? tavsiye der misiniz?

evet yapmışlar hocam biz 850 euro ya 2 ay önce dünya göz antep te ameliyat olduk. memnunuz öneririm

Ben de 2009 yazında lazer ameliyatı yaptırdım. Bu ameliyatı olsam mı diye tam 2 sene düşündükten sonra kararımı verdim ve İstanbul'da Eyestar Lasik diye bir merkezde yaptırdım, bir problem yok çok şükür. Hatta ameliyattan 2 sene kadar sonra arayıp nasıl olduğumu sordular, istersem ücretsiz kontrole gelebileceğimi söylediler. Ben ameliyatı yapacak doktorların özgeçmişlerine kadar araştırdım ve Türkiye'de ilk lazer çalışmaları yapan ekipte yer alan bir doktoru seçtim. Ameliyattan önce yaptığım araştırmalarda daha önce bu ameliyatı olmuş olan kişilerin yorumlarını okudum, dinledim. Ameliyat videolarının da çoğunu izledim:) Ama kesinlikle videoda korktuğunuz gibi geçmiyor operasyon, zaten 5-6 dk. bişey toplamda. Bilseydim 2 yıl düşünmezdim herhalde:) Bir arkadaşım yaptırdı, ondan destek aldım. Ve ameliyat çeşitlerine, hangi özellikte göze hangi tür ameliyatın uygun olduğuna kadar araştırıp ön bilgi sahibi olarak gittim. Kampanyaları bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim ki göz çok çok önemli, ben parasına değil doktorumun iyi olmasına dikkat ettim. Size de tavsiyem budur. Eğer içim rahat etmeseydi yaptıramazdım herhalde. Şu an gözlüksüzüm ve çok mutluyum ameliyat olduğum günden beri:) 4-4,5 derece kadar miyoptum öncesinde. Zaman zaman göz kuruluğum oluyor, onun için de göz yaşı damlası kullanıyorum. Ve yaz aylarında güneş gözlüksüz dışarı çıkamıyorum ki zaten normalde hep güneş gözlüğü kullanırım.
Aslında her operasyonun riski vardır, bunu unutmamak gerekir; bu yüzden bence doktorunuza güvenmeniz önemli, kampanyadan çok. Herkese mutlu bir hayat ve kolaylıklar dilerim..

Hocam ben dünyagöz de miyop için ameliyat oldum. ameliyatta retinamı yırttılar,ve hiç bir şekilde bunu kabul etmediler hatta sanki normal bişeymiş gibi bahsedip hemen tekrar ameliyat yapalım kör olursun dediler. üstüne üstlük tekrar muayene parası ve ameliyat parasını hesaplayıp elime verdiler. sonra 2 ayrı hastanede tekrar ve tekrar muayene oldum. ameliyata şimdilik gerek yok dediler ama bunun tedavisi de şimdilik yok alışacaksın dediler. yani adamlar kasap gibi, her geleni ameliyata alıyorlar. bir arkadaşım da benden sonra dünyagözde oldu, olma dediğim halde, onun da damarlarını yırttılar, gözünde sürekli kızarıklık var. ameliyat çok iyi, gözlük ve lensten kurtulduğuma seviniyorum ama KASAP dünyagözde değil de özel üniversitelerin göz hastanelerini öneririm, prof yada doç. a ameliyat ol bence. dünyagöz kar amacını aç gözlülüğe çevirmiş ve özensiz iş yapıyorlar

nosTRa' Alıntı:
beni aradılar 400 euro dediler. 1000 kişi işi de hikaye herkese aynı şeyi söylüyorlar.

Benim anlamadığım tek nokta var
http://www.dunyagoz.com/medikal-kadro.html

burada doktor listesi var ve 19 doktorda gözlük var...

Demezler mi adama cihaz sizde siz niye lazer olmuyorsunuz diye...
Para olayına katılıyorum. Abim yaklaşık 5 yıl önce Dünyagöz'de 1000 lira civarı bir ücrete 4 numara civarı miyop durumundan ameliyat olmuştu. Bir şikayeti olmadı şimdiye kadar. Ama eşim de miyop olmasına rağmen @nosTRa'nın düşündüğü gibi düşündüğü için ameliyat istemiyor. Bence de çok iyi birşey olsa en önce tüm doktorlar o gözlüklerden kurtulur diye düşünüyorum.

Ben de muayene oldum korneamın ince olduğunu, olamayacağını söylediler. Maya göz hastanesi.

dünya göz kaliteli ama çok pahallı istanbulda alternatif aynı kalitede avrupa göz var fiyatlar daha uygun

Bi arkadaşımın eşi göz doktoru. Uzmanlığını Başkent üniversitesinde yapmıştı. Kesinlikle önermedi. Tekrarlama ihtimali varmış ve ilerde katarakt olursak ameliyatı zorlaştırıyomuş. Ben lens kullanıyorum. Tavsiye ederim. :)

hiç gitmedim dunya göz hastanesine...Gözle ilgili sorunum olmadı suana kadar ama göz tansıyonu için gitmeyi düşünüyorum dogrusu...

Geri