Dualingo Tarzı Uygulama Nasıl Yapılır-Yaptırılır?

Kodla Büyü

cihanmnsl

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşla Merhabalar
Dualingo (ingilizce eğitim için hazırlanmış) tarzı uygulama yapmak yada (uzun bir süreç gerektirecekse, vaktim olmadığı için) ücretiyle yaptırmak istiyorum. Ücretiyle yaptırabileceğim güvenilir firmalar varsa tavsiye ederseniz sevinirim.

Öncelikle tavsiyeleriniz neler. Yada dikkat etmem gereken noktalar neler acaba?
1-Hem İOS hem de Android versiyonları olacak
2-Ücretli bir uygulama olacak (4-5 TL gibi)
3-Kullanıcılar üye girişi yapıp, sorulara cevaplar vererek belirli konularda ilerleme kaydedecek ve sınavlara hazırlanacaklar
4- Aslında mantığı dualingo uygulaması gibi olacak. Sadece o ingilizce eğitimi benim istediğim ise üniversite dersleri. ama çalışma mantığı bire bir aynı olacak.
5-Sistemi kendim yapamayacaksam eğer ücretli yaptırdıktan sonra rahatlıkla soru eklememe imkan verecek. yani her seferinde uygulamayı yapana koşmamalıyım.
6-Sizin uyarılarınız...

Çok Teşekkürler.

Hocam yapılabilir birşey ben Size soru soru cevap vereyim
1)hem ios hem Android olması için iki ayrı dilde olması lazım mantığı aynı sadece diller farklı
2)ücret en Son iş onu store koyarken belitkiyorsınuz ve bildiğim kadarıyla google play à ücretli uygulama koymak biraz uğraştırıcı
3) üye girişi gibi.işlemler de Web Servis kullanman gerekli onları programı yazarken ayarlıyorsun
4) içeriği ne koyarsanız uygulama o kesime yönelik olur :)
5)tahminimce veri tabanı ile yapacaklar veya yapacaksınız oraya daha sonra kayıt girerek kendiniz fde düzeltme yapabilirsiniz diye düşünüyorum fakat eğer yapan firma istemezse hiçbirşey yapamazsınız.
6) eğer kendiniz yapacaksınız mac için bir macbook ve iphone gerekli Android içinde normal pc ve Android telefon bunların yanında mac için objective c veya shiwt gibi bir dil Android için c++ veya java lazım onun haricinde bir sorunuz varsa sorabilirsiniz bu arada en az 20.000 tl gibi bir.rakam.isterler oda en az fiyat yani rakamları duyunca şaşırmayın :)

bb1 hocam öncelikle cevap için teşekkürler..

Bu işlemi yapabilecek bir firma (tavsiye) var mı?

İnternette gezinirken gördüm, bazı siteler uygulama yapmaya yardımcı oluyor (mobilroller tarzı) . Bu sitelerle dediğim tarzda yapılabilir mi?

cihanmnsl' Alıntı:
bb1 hocam öncelikle cevap için teşekkürler..

Bu işlemi yapabilecek bir firma (tavsiye) var mı?

İnternette gezinirken gördüm, bazı siteler uygulama yapmaya yardımcı oluyor (mobilroller tarzı) . Bu sitelerle dediğim tarzda yapılabilir mi?
..
hocam o sitelerden / hazır programlardan çıkacak uygulama isteklerinizin %1 ini bile karşılamaz. siz özel olarak yazdıracaksınız. ve hocam biraz az söylemiş fiyat için. zira siz bu sisteme soru ekleme - çıkarma işlerini telefon ya da tablet ten yapmayacaksınız. bir admin paneli (yani bir web sitesi) olacak. Dolayısı ile sizin istediğiniz sistem
web + android + ios şeklinde multiplatform olacak. Ortak database kullanacaklar ve soruları web den çekecekler ki siz soru eklediğinizde otomatik tüm platformlara sorular eklensin. ya da siz soruları paket paket ekleyeceksini ve her soru ekledikten sonra aplikasyonlara güncelleme çıkartacaksınız. (aynı candy crush ta olduğu gibi)

dolayısı ile sizin için tek proje gibi görünse de aslında 3 (hatta admin paneli ile 4) farklı uygulama yazılacak.
+ standart bir hosting altında bu db yi ve trafiği barındıramazsınız bunun için server kullanacaksınız.
+ bu sistem ha deyince yazılamayacak, zira testleri olacak, karşılaşılan hatalar düzeltilecek, bazı şeyler gerekirse baştan yazılacak vs.. vs..

tahmini 3-6 ay gibi bir süreç
tahmini 50bin - 100bin arası bir bütçe ayırmanız gerekecek.

Uçuk rakamlar. :eek: Bunun için bir web sayfası hazırlansa Cihazlar için (andoid, ioss vb.) basit bir arayüz içine yine websayfası şekilde çekse masrafsız olmaz mı ? websayfası rospense hazırlanıp tüm cihazlar için esnek çalışıyor sonuçta. Hem web hemde mobil ulaşım sağlarsınız. İnternet şart olacak sonuçta günümüzde neti olmayan yok.

Baktınız proje iş görüyor o zaman sağlam bir firma ile teşekküllü bir çalışma olur. Arkadaş 20 bin dedi az para değil sonuçta

Geri