drw cs3 te ajax kullanımı

Kodla Büyü

dogan

Site Gezgini
mr arkadaşlar
drw cs3 ile gelen ajax denetimlewrinin kulllanımı konusunda bilgisi olan arkadaş var mı.
i frame ile yapılan işlemleri ajax ile de yapabiliyormuşuz
yardımcı olursanız çok sevinirim

ajax uygulamalarını kaçınılmaz yapan koşul, ancak sunucudan alınabilecek bir çıktının sayfanın ilgili öğesine gönderilmesidir. Tüm sayfanın değil, sayfanın bir ya da birkaç öğesinin hedef alınmasıdır. Tüm sayfanın ajax kullanılarak değiştirilmesi yeni bir sayfanın tasarlanılmasını gerekli kılar.. Ajax daha çok sayfa içinde yer alan birkaç öğe ve içeriğinin ancak sunucuda üretilebilecek verilerle değiştirilmesi için kullanılır. Asenkronik (ardsüremli) olmasının anlamı da budur. Yani temel html etiketleri ve javascript ile yapılabilecek işleri, daha farklı gereksinimler için oluşturulmuş Ajax gibi uygulamalara yüklememek gerek!.. Öyle ki bu neşter ile soğan soymaya benzeyecektir... :)

sevgili gurk_s kardeşim açıklaman çok faydalı ve anlaşılır olmuş. çok teşekkür edrim. ben şunu anladım. örneğin tc kimlik numarası yada sınav sonucu sorgulamada sunucudan gelen bilgilerin ekranın istenilen yerinde görüntülenmesi için kullanılır.

peki ama şunu çok merak ediyorum
ben ifdrame komutunu kullanarak sayfa tasarlıyorum. iframe alanına yüklene sayfa alandan büyük olduğu zaman kenarlarda kaydırma çubukları çıkıyor. ama ben iframe alanının kaydırma çubukları çıkmadan yüklenen sayfanın boyutuna göre tekrar otomatik olarak boyutlanmasını istiyorum. böyle bir komut yok dw da
ilginiçin teşekkürler

Re:

dogan' Alıntı:
ben ifdrame komutunu kullanarak sayfa tasarlıyorum. iframe alanına yüklene sayfa alandan büyük olduğu zaman kenarlarda kaydırma çubukları çıkıyor. ama ben iframe alanının kaydırma çubukları çıkmadan yüklenen sayfanın boyutuna göre tekrar otomatik olarak boyutlanmasını istiyorum.
:+1: arkadaşlar bu sorunun çözümünü bilen var mı. :?:

Re: Re:

erdogan_y' Alıntı:
dogan' Alıntı:
ben ifdrame komutunu kullanarak sayfa tasarlıyorum. iframe alanına yüklene sayfa alandan büyük olduğu zaman kenarlarda kaydırma çubukları çıkıyor. ama ben iframe alanının kaydırma çubukları çıkmadan yüklenen sayfanın boyutuna göre tekrar otomatik olarak boyutlanmasını istiyorum.
:+1: arkadaşlar bu sorunun çözümünü bilen var mı. :?:
http://www.fatihhayrioglu.com/jquery-il ... ayarlamak/

Geri