Driverleri alan program

Kodla Büyü

yurtseven

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgisayarı formatlayacam ancak driver cdlerini kaybettim kurulu olan driverleri kaydetmem mümkünmü bunu yapan bir program var mı

Teşekkürler hocam, her bilgisayar öğretmeninde olması lazım

Öğretmenler odasındaki bilgisayara format atmamı istediler.Driver cdsi vardır diye sorma gereği duymadım.Ama ne yazıkki yokmuş.Bunu format attıktan sonra öğrendim.Ve şu anda ekran ve ses kartlarının ne olduğunu bulamıyorum.Bulabilsem ona göre internetten bakıcam ama olmuyo.Bunun için bir program varmı acaba?Yardımcı olursanız sevinirim.Çünkü hergün bana soruyorlar "Hocam bilgisayara noldu yaptınız mı?" diye...

Teşekkürler. Hepimize gerekli. Ben de bu günlerde aynı problemle çekişiyorum ama bu paylaşımla birlikte sanırım bu problemi de aşacağım. Sağolun.

Bu programla yükleyemediğin sürücüleri bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• UnknownDeviceIdentifier.rar
    812.4 KB · Görüntüleme: 159
moonlight' Alıntı:
Öğretmenler odasındaki bilgisayara format atmamı istediler.Driver cdsi vardır diye sorma gereği duymadım.Ama ne yazıkki yokmuş.Bunu format attıktan sonra öğrendim.Ve şu anda ekran ve ses kartlarının ne olduğunu bulamıyorum.Bulabilsem ona göre internetten bakıcam ama olmuyo.Bunun için bir program varmı acaba?Yardımcı olursanız sevinirim.Çünkü hergün bana soruyorlar "Hocam bilgisayara noldu yaptınız mı?" diye...

Cpu z diye bir program var bunun sayesinde anakartın ismini öğrenip driverlerını indirirsiniz.Eğer ekran kartı onboard değilse onuda açılışta ismini ekranın en üstünde yazacaktır.

moonlight' Alıntı:

Hocam garantisi yoksa açın kasayı içine bakın ses kartı ve ekran muhtemelen onboard dur . Anakart isminden driverını bulursunuz. Ben bu hafta 2 tanesini o şekilde yaptım. Birkaç program denedim bulmak için bulamadılar maalesef. Kesin çözüm kasayı açmak.

Geri