DREAMWEAVERDA DÜZENLİ GÖZÜKEN SİTE MEB'E ATINCA BOZULUYOR

Kodla Büyü

ayberkimi

Üye
Arkadaşlar kendi bilgisayarımda düzgün bir şekilde çalışan site k12.tr ye atınca bozuluyor ne yapabiliriz.
adres http://www.profmkl.meb.k12.tr/

Ekli dosyalar

• okul.JPG
    okul.JPG
    204.4 KB · Görüntüleme: 1,288
akkadaşım sen sayfa tasarımda istediğin şekilde ayarladığın verilerin web ortamında dağıldığını, yer değiştirdiğinden şikayetcisin sanırım.

Yapacağın sayfa da istediğin şekilde tablo içerisine yerleştirirsen dağılmalr olmayacaktır.Tablo kenarlıklarını görmek istemiyorsan da "Border" değerini sıfır girmelisin.
iyi çalışmalar...

arkadaşım css tanımlaması nasıl oluyor.ben sadece dizayn kısmından yapıyorum kod falan bilmiyorum.kısaca açıklarsan sevinirim

Hocam karakter hataları oluşuyor yoksa tasarımsal yer değiştirmler mi,
karakter se CTRL+U yap gelen sayfa da Fonts' dan Türkçe uygula...

Hocam pardon ya sabah sabah uyuyoruz sanırım :) yukarda link varmış.
senin olay tablo yerlerinden gibi.Sayfa en dıştan da tabloda olmalı, ve iç tabloların Horz ve Vert değerlerine bi bak derim.iyi çalışmalar...

Arkadaşım eger bunu mebin verdiği hazır şablonlardan yaptıysan bunlarla birlikte gelen css dosyasını da host a atman lazım. eger sablon kullanmayıp kendin yaptıysan dreamweaver da arkadasın da dediği gibi eklediğin her ögeyi tabloların içine eklemen gerekiyo. Eger tablo kullanmazsan senin koydugun yerden çok farklı yerlerde çıkabiliyo ögeler.
Şu gösterilmeyen ögeleri de sanırım hosta atmamşsın. Ya da kendi bilgisayarında gösterdiğin yerden afrklı yere atmışsın(Farklı bir klasör gibi mesela) Bence tablolar kullanırsan bu sorunun çözümlenecektir..

stil dosyaları dreamweaverın kendi attığı notes diye klasör var onu söylüyorsun galiba değilmi.
yada tablo yapıp herşeyi tek tek tablolaramı taşıyalım

türkçe karakter olmamalı

slm....aynı sorun ile karşılaştık sanırım....Dosya adı index.html olmalı malum...ayırıca dosya adlarında türkçe karakter olmamalı....ben o şekilde hallettim........

arkadaşlar her şeyin düzgün görünmesini istiyorsanız kodlama bölümnün en tepesinde dil kodlaması var. onu 8859-9 olan (yanlış hatırlamıyorsam) koda çevirmelisiniz. bende de daha önce leri bu tür türkçe kelimlerde hata oluyordu. menüden türkçe ayarlamama rağmen farklı bir dil kodlaması çıkıyordu. Kod bölüümnde türkçeye ait kodu elle girdim herşey tamam oldu. tablolardan yararlanırsak daha uyuml sayfalar çıkıyor

sayın hocam sayfanın arkaplan resmi insanın gözlerini rahatsız ediyo, bide ıvır zıvır bi sürü resim koymuşsun daha sade olabilir.yazı tipinide verdane 10 punto seçersen daha iyi olur diye düünüyorum

yaa arkada_lar banada bi yard1mc1 olursan1z sevinirim. Köy oklu olduu için i_ ba_a dü_tü. Forumda bir hocam1z1n verdii haz1r _ablon üzerinde dreamweaver da çal1_t1m sonuç : Dreamvearverda düzgün görünürken meb e att11mda a_a1daki gibi oldu. Ve klavyame bi_eyler oldu.
www.altinyurt.meb.k12.tr

sorunun kaynağını buldum arkadaşlar. Dreamweaver da sayfa arkaplanından kaynaklanıyormuş. Arkaplanı dreamweaverda repat-x seçeneği ile tekrar et demiştim. Şimdi onu iptal ettim sorun düzeldi.

Geri