Dreamweaverda açılır menü flashın altında kalıyor.

Kodla Büyü

tt43

Site Gezgini
Dreamweaverda menülerden sağ tarafa doğru açılır alt menü yaptığımda bu açılan menülerin flash ya da layerli resim dosyaların altında kalıyor. Dreamweaver ile image weaver oluşturdum. Bunu direk oluştursam da, layer içinde oluştursam da açılır menünün bir bölümü yine gözükmüyor. Layerlerin Z indeksini altta olacak şekilde ayarladım yine olmadı. Başka hazır flash menü programları denedim bunlardan yine böyle sağ tarafa açılır menü yaptığımda flash, flash video vb. eklediğimde bunların altında kalıyor. flashı en alta gönder vb. bir durum yapayım dedim olmadı. Bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

param name="movie" value="imageswf/dr.swf"
param name="quality" value="high"
param name="wmode" value="transparent"

..............

yukarda bold haline getidiğim script ekle düzelir. Aynı sorun yaptığım http://www.drvinyltr.com sitesinin menu yapısında
da çıkmıştı flash ı transparent hale getirirsen düzelmesi lazım. (script başlarında tag ler var onu eklemedi forum.)

kolay gelsin.

param name="movie" value="imageswf/dr.swf"
param name="quality" value="high"
param name="wmode" value="transparent"

..............

yukarda bold haline getidiğim script ekle düzelir. Aynı sorun yaptığım http://www.drvinyltr.com sitesinin menu yapısında
da çıkmıştı flash ı transparent hale getirirsen düzelmesi lazım. (script başlarında tag ler var onu eklemedi forum.)

kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim ppll arkadaşım. Flash dosyasının parametresine gönderdiğiniz kodu ekledim ve düzeldi.

Ben bunu front page 2003 ile çözdüm flash ın üzerine sağ tıkla ve transparan yaptınmı işlem çözülüyor, buda ayrı bir çözüm uygulaması olarak denenebilir ben denedim ve oldu.

aynı sorun bende de var ama bi türlü çözemedim. dediklerinizi denedim ie de tamam ama firefoxda yine aynı şey oluyor

onureren' Alıntı:
aynı sorun bende de var ama bi türlü çözemedim. dediklerinizi denedim ie de tamam ama firefoxda yine aynı şey oluyor
evet firefoxda devam ediyor bu kadar uğraş şimdi gel de takıl buradan bilen varsa yardım etsin lütfen...

Bende de açılır menüler flaşın altında kalıyordu. CS3 kullanıyordum daha sonra CS4 kurdum. CS4 flaşları silip yeniden yüklemem konusunda uyarı veriyordu.Sildim ve yollarını yeniden tanımladığımda artık açılır menüler flaşın altında kalmıyordu. Diğer tarayıcılarda kontrol ettim sorun CS4 ile çözülmüştü. Deneyin göreceksiniz.

Ne sacma sapan bi şey bir program cs4 acılır menü aktif olmuyor dw8 kuruyoruz acılır menü yapıyoruz sonra dw 8 acıllır menü alta kalıyor cs4 sorun halediyor
arap sacına döndürdüler :verymad:

Geri