dreamweaver da sayfaya link verememe

Kodla Büyü

simpleLife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba okulun web sayfasını güncellemeye çalışıyorum yapan arkadaş sayfa değiştirilmesin diye kilitlemiş sanırım bunu nasıl kaldırabiliriz

Ekli dosyalar

• web.png
    web.png
    215.7 KB · Görüntüleme: 814
link veremiyoruz farenin imleci sol taraftaki linklere gelince kilit işareti çıkıyor bilen arkadaş yardımcı olursa :alkis:

sayfayı dw de açtıktan sonra modify>templates>detach from template diyerek düzenlenebilir yapın hocam

Dreamweaver kullanmayalaı epey oldu ama şablonlarla alakalı bir durum olabilir. Kodlara bir göz atın

Begin tepmlate - end template arasında kalan bölgeler düzenlenemez. o satırları silerek deneyin

ben türkçe dreamweaver cs3 kullanıyorum değiştir şablon özellikleri deyince şöyle bir hata veriyor

Ekli dosyalar

• hata.png
    hata.png
    61.4 KB · Görüntüleme: 789
Hocam o kısım muhtemelen include edilmiş bir sayfadır... (asp için söylüyorum)

Yani o bölümün kodlarına bakın, muhtemelen başka bir sayfa bu sayfa içinde gösteriliyor ve o yüzden değiştiremiyorsunuz...

Kolay gelsin...

simpleLife' Alıntı:
aak' Alıntı:
simpleLife' Alıntı:

hocam mail attım bakarsanız

teşekkür ederim hocam şimdi baktım meal adresine.yapmışınız ama index sayfası yoktu gelen dosyada size index sayfasını göndermedim galiba nasıl yaptınız acaba index sayfasını yapmaya çalışayım

index i attım hocam mailinize

önceki mesajda tarif ettiğim gibi yaptım

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    114.8 KB · Görüntüleme: 731
aak' Alıntı:
simpleLife' Alıntı:
aak' Alıntı:
simpleLife' Alıntı:

hocam mail attım bakarsanız

teşekkür ederim hocam şimdi baktım meal adresine.yapmışınız ama index sayfası yoktu gelen dosyada size index sayfasını göndermedim galiba nasıl yaptınız acaba index sayfasını yapmaya çalışayım

index i attım hocam mailinize

önceki mesajda tarif ettiğim gibi yaptım

hocam teşekkür ederim...değiştir-- şablonlar --şablondan ayırmış :alkis:

Geri