Dreamweaver da şablondan update sorunu

Kodla Büyü

aransayes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben okulumuzun sitesini dreamweaver da şablon kullanarak yaptım. Şablon dreamweaverda Templates kalsörünün içindeydi. Diğer dosyalarımda templates kalsörünün yanındaydı. (index.htm, okulumuz.htm, templates(Klasör) vb..). Şablonumda bir değişiklik yaptığımda update ettiğimde sitemdeki tüm dosyları sorunsuz update ediyordu. Bilgisayarıma win 7 kurmak için format attım. Dreamweaveri kurdum. Site tanımı yaptım. Site yaptığım klasörün içine önceden yedeğini aldığım html dosya ve klasörleri kopyaladım. Yalnız şablondan update yapmak istediğimde herbir sayfayı update ediyor. Fakat resimlerin, flashların, linklerin önüne Templates yazısını ekleyerek update ediyor. Ben Linklerin önüne Templates yazısını eklemeden nasıl Update edebilirim. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Nitekim format atmadan önce bu şekilde update edebiliyordum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Arkadaşlar sorunu http://www.dw.gen.tr/?module=articles&p ... 231&part=2 adresinde anlatıldığı gibi çözdüm. Burada anlatılanlara ek olarak templates klasörünün içindeki şablonda bağlantı yolları değişen bağlantıları Ctrl+F ile buldum. daha sonra Find kısmına ../Okul/Templates/ Replace kısmını da boş bıraktım. Tümünü değiştir dedikten sonra sorunum çözüldü. Artık düzgün bir şekilde update yapabiliyorum.

Geri