Dreamweaver da Flash Foto Galeri Ekleme

Kodla Büyü

sakar_huseyin

Aktif Üye
SlideShowZilla ile oluşturduğum foto galeriyi Dreamweaver da görüntüleyemiyorum. Kendi Klasörü içinde flash'ı tıklayınca herşey normal. Dreamweaver da flash'ı gösterip tarayıcıda açınca LOAD FAIL yazıyor. Galerinin içindeki klasörleri Site klasörü ana dizinine atınca Dreamweaverda da görüntüleniyor. Ancak her sayfanın kendine ait galerisi olacak. Her sayfanın galerisini aynı isimle site ana dizinine atmam mümkün değil. N'apabilirim? İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Rüzgara Karşı hocam öncelikle ilgine teşekkür ederim. zip'leyip gönderirim sorun değil de sorunun ne olduğunu yine benim anlatmam lazım. Biraz daha açık anlatmaya çalışayım. SlideShowZilla ile hazırladığım galerinin bir klasörü var. Bu klasörün içinde "res", "slides", ve "thumbs" diye 3 tane klasör var. Ayrıca swf uzantılı flash filmi ve "slides" adlı XML belgesi var. res klasörünün içi boş, slides klasörünün içinde normal boyuttaki fotoğraflar var, thumbs klasöründe ise minik fotoğraflar var. Bu SlideShowZilla klasörü site ana dizininde. Dreamweaver'da sayfamın ortasına swf uzantılı dosyayı çağırıyorum, kaydediyorum, tarayıcıda LOAD FAIL yazıyor. Ancak bu SlideShowZilla klasörünün içindeki "res", "slides", "thumbs" swf uzantılı flash filmi ve "slides" adlı XML belgesini site ana dizinine atarsam Dreamweaver'da görüntüleniyor. Sorun, oluşturulan bu galeri sadece bir sayfaya ait. Diğer sayfalar için oluşturacağım isimler aynı olacağı için site ana dizinine aynı adlı klasörleri kopyalayamam. Bu klasörlerin ismini de değiştiremiyorum, daha doğrusu değiştirince yine LOAD FAIL yazıyor. Görüntüleme yok. Tekrar teşekkürler

RoboTek hocam html seçeneği yok. galeri klasöründe belirttiğim dosya ve klasörler var. Ayrıca Galeriye ait klasörü site klasörünün ana dizinine atıyorum olmuyor. Bu galeriye (Rüzgara karşı hocam "slideshow" demiş) ait klasörün içindekileri site klasörünün ana dizinine atmak gerekiyor. Öyle olunca çalışıyor. Rüzgara Karşı hocam diğer sayfalar içinde slideshow yap demiş. Tamam yapayım ama klasör ve dosya isimleri aynı olacak. Aynı isimdeki dosya ve klasörleri site ana dizinine atma durumum yok.

aynı hatayı bende alıyorum swf dosyasına web klasörüne atınca çalışmamaya başlıyo load fail yazıyo hem sayfa içinden hemde web klasörlerinin içinden tıklayınca kafayı yedirdi bana :?

imge hocam çözüm bulabildin mi? ben hala aynı noktadayım da. başka ilgilenen de olmadı uzun bir süreden beri uğraşıyorum. bir çok şeyi denedim ama olmadı. teşekkür ederim.

portable programla hazırladım 82 kblık bi swf yapmış crackleyemiştim diğerini reklamlı filan diğer swf yi koydum 1000 küsür kb o da bilgisayarda çalışıyo sunucuya yüklenince açılmıyo flash programında sorun var kesin ama çözemedim bende saatlerdir bende aynı noktadayım

ruhumu teslim edicem file transfer olarak sunucuya ole uçmak istedim client e bi bakıp geliyim noluyor ama olmuyo tabe :)

Geri