dreamweaver da e-posta göndermek

Kodla Büyü

alsniket

Site Gezgini
arkadaşlar dreamweaver da oluşturuduğum bir forma gönder butonu ekliyorum. ama gönder e basınca outlook açılıyor oradan da gekrli ayarları yapıp göndermek istediğimde hotmail, yahoo v.b. desteklemiyor diyor nasıl aşışır bu olay bilgis olan var mI??????????????

HOCAM MAKİNANDA SUNUCU(MAİL)OLARAK VARSAYILAN NEYSE O KULLANILIR.Kİ YAHOO SUNUCUSU VEYA MYNET ZATEN MAKİNANDA YÜKLÜ OLAMAZ:)

outlook kulanan kimsemi varki onu kullandınız yok illada kullanmak istiyorum diyorsan araştır biraz. Bence boşuna uğraşma çünkü senin siteyi ziyaret eden kişilerinde outlook ayarlamadıkları kesindir email adresinize link vereceğinize sadece adresinizi yazın göndermek isteyen zaten kendi hesabının(hotmail,mynet,yahoo,gmail...) açarak yollar.

Arkadaşım Makinanoı Mail sunucusu yapman gerek.Ki yapsan bile hasarı hocamn dediği gibi Milletin Varsayılan Mail Atıcısı OUTLOOK.BU durumdan başka bişey istiyorsan Bi ziyaretçi defteri tarzında bişey aç......Örnek Olarak benim okulun sitesinde var bakabilirsin.Öğretemene özel Mesaj,Sayfaya Mesaj falannnn

arkadasim aslinda senin soruna cevap vermemek lazim ama neyse. 1059 da soruyu yazmışşın. 1120 de cevap gelmeyince yuuh gibi ifadeler felan. Sonuçta kimse bütün sorulara cevap verilecek diye bir sözleşmek imzalamıyor.

Cevaba gelince anladığım kadarıyla form içerisindeki bilgileri e-posta ile göndereceksin. Bunu dreamweaver imkanlarıyla yapamazsın. PHP veya ASP gibi teknoloji kullanma lazım.
http://yukariozio.cankiri.k12.tr/iletisim.htm adresindeki formda kulanıcının giridği bilgiler e-posta adresine geliyor.
Sana örneğini gönderiyorum

Ekli dosyalar

• mail.rar
    2.1 KB · Görüntüleme: 154
hocam teşekkürler ben de biliyorum sözleşme olmadığını o zaman neden burdayız birbirimize yardımcı olamayacaksak di im????bilgi hani paylaştıkça artardı neyse yinede çok teşekkür ederim

peki hocam bu php yi dreamweaver daki html ye nasıl entegre ederiz sitene baktım ama bir şey anlamadım html biliyom ben php değil yardımcı oplursan sevinirim

Görüşleriniz bize ulaşmıştır. Size en yakın zamanda ulaşmaya çalışacağız... diyor doldurduğumda mesaj içeriği ve e-posta adresi nereye gidiyor???????onu anlamıyom

gonderdiğim dosyanın çalışabilmesi için bilgisayarında veya hosting firmasının sunucusunda PHP Web server olması lazım (Apache mesela). Formu doldurduğunda formun içeriği bizim e-posta adresimize geliyor. Mesaj içeriğinde fgfg gibi birşeyler yazmışsın. Sunucu tabanlı teknolojiler (PHP,ASP, JSP ) hakkında bilgileri internetten bulabilirsin.

Geri