Dreamweaver CS3 de Veri tabanı bağlantısı

Kodla Büyü

burak0692

Site Gezgini
Merhabalar Dreamweaver CS3 de Veri tabanı bağlantısı oluşturma hakkında bilgi istiyorum. HTML ile Dreamweaver da Web sitesi projesi aldım. Web sitesini Dreamweaver da az çok yapabiliyorum. Yanlız hocalarımız kendileri öğretmedikleri halde bizden Veri tabanı bağlantısıyla olacak dediler. Bilmiyoruz dediğimiz de de İnternetten araştırın yapın dediler:)

Şimdi Dreamweaver CS3 de Nasıl Veri tabanı bağlantısı kuruluyor açık bir şekilde anlatırsanız sevinirim. Çünkü ilk defa yapacağım. İYİ aksamlar.

Dreamweaver barındırdığı kalıp scriptlerle php , asp destekli siteler tasarlamınıza müsade eder. unun için öncelikle hangi script dilini seçeceğiinize karar vermelisiniz. ardından bilgisayarınıza iis , apache php myswl gibi gerekli yazılımları kurmalısınız.

Eğer php yi tarcih edersiniz wampserver i kurun içinde apache mysql ve php vardır paket halinde kurar .
Ardından ilgili videoları izleyerek devame edin.

En temizi php öğrenin, dreamweaverin sundukları ile belli ğere kadar ilerleyebilirsiniz. php öğrenirseniz sonraki hayatınızda mutlu ve mesut olursunuz :D

kolay gelsin

alpaygunes' Alıntı:
Dreamweaver barındırdığı kalıp scriptlerle php , asp destekli siteler tasarlamınıza müsade eder. unun için öncelikle hangi script dilini seçeceğiinize karar vermelisiniz. ardından bilgisayarınıza iis , apache php myswl gibi gerekli yazılımları kurmalısınız.

Eğer php yi tarcih edersiniz wampserver i kurun içinde apache mysql ve php vardır paket halinde kurar .
Ardından ilgili videoları izleyerek devame edin.

En temizi php öğrenin, dreamweaverin sundukları ile belli ğere kadar ilerleyebilirsiniz. php öğrenirseniz sonraki hayatınızda mutlu ve mesut olursunuz :D

kolay gelsin

Şimdi ben Html İle Web sitesi yaparsam Veri tabanı bağlantısı yapamazmıyım yani Bu hocalar bizim sadece html bildiğimizi bile bile o zaman bu veri tabanı bağlantısını nasıl veriyorlar anlamadım. Şimdi ben proje ödevini tamamlamak için bide php mi öğreneceğim ve bu php hemen öğrenilecek birşey değil galiba.

dreamweaver aslında işin kod kısmınıda hallediyor ama sadece bir noktaya kadar amacın ödevi geçiştirmekse kod yazmadan da halledersin.

Şudurmda asp veya php vb script dillerinden biri ile muhattap olacaksın...

asp php bende öğrenmek isterim ama proje teslimi 3 hafta hem öğrenip hem nasıl tasarlayacağım bu benim için çok çok zor olur.

senn yazını okuyunca üniversite yıllarım geldi gözümünönüne...
emin ol daha neler isteyecekler neler...
biraz sık kenidini bak neler cıkacak tabii gercekten bu mesleği istiyosan...
kolay gelsin :roll:

o zaman ben en iyisi biryerlerden Asp Videolu anlatım filan bulayım da çalışmaya başlayım biran önce bu projeyi veremessem geçemiyorum bakalım ne olacak

burak0692' Alıntı:
helal olsun bende baslıyacağım asp ve php arasında gidip geliyorum şuan araştırıyorum.

Madem işin acele. visual studio ile yap, asp.net kulllan. Zaten asp nin geleceği bitt asp.NET öğren. PHP senin için uzaksa asp.net ile kısa sürede veritabanı bağlantısı içeren siteler yapa bilirsin. internette bol bol videoda var.

sürükle bırakla standar siteler yapabilirsin.

Php daha kolay gibi geldi bana ama yani diyorsunuz ki gelecek asp.NET de. Bildiğiniz Videolu anlatım varmı iyi Pazartesi indirip çalışmalarıma başlayım

Geri