dreamweaver bilen arkadaşların dikkatine...

Kodla Büyü

gkhnhll

Site Gezgini
arkadaşlar benim okul web sayfamın anasayfasına okulda yapılan etkinliklerin bir resmi ve açıklamasının bir cumlesini yazıp devamı için tıklayın diyorum. ve ETKİNLİK sayfasına yönlendiriyorum.buraya kadar tamam sorunum yok sorun bundan sonra başlıyor anasayfamda bulunan her konu için tıkladığımda etkinlik sayfasında o kununun bulunduğu sıraya değilde etkinlik sayfasının en başı açılıyor.isteğim hangi konuya tıkladıysam etkinlik sayfasında o konunun bulunduğu yeri ekrana getirsin... web adaresim şu http://okulweb.meb.gov.tr/33/01/673333/ bir inceler ve yardım ederseniz çok sevinirim bildiğim kadarı ile "adlı bağlantı" kullanmak gerekiyor ama bunuda nasıl kullanacağımı bilmiyorum...

hocam önce etkinlik sayfanı
<a name="1" id="1"></a>
<a name="2" id="2"></a>
<a name="3" id="3"></a>
şeklinde böl yani bu kodu etkinlik sayfanın gerekli bölümlerine koy. burdaki (1-2-3 yerine sana anlamlı gelen başka şeylerde kullanabilirsin)

daha sonra devamı için tıklayın dediğin linki
<a href="etkinlik.html#1">1. bölüm devamı</a>
<a href="etkinlik.html#2">2. bölüm devamı</a>
<a href="etkinlik.html#3">3. bölüm devamı</a>
şeklinde verirsen olur diye düşünüyorum

dreamweaver'ın anchor (çapa) özelliği işinizi görecektir hocam, çapa özelliğinin nasıl kullanıldığını araştırıp öğrenmeye çalışınız, umarım faydası olur.

giriş sayfasının kodu böyle<td height="18"><p class="as">24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ</p>
<p><span class="as"><span class="aaa">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta oldugu gibi okulumuzda da güzel etkinliklerle</span></span><span class="aaa">...</span><span class="kırmızı"><a href="etkinlikler.html#1" class="kırmızı">devamı için tıklayınız...</a></span></p></td>
etkinlikler syfasının kodu da böyle <tr>
<td colspan="2" bgcolor="#9CCFFF" class="A"><p class="as">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI<a name="1" id="1"></a>
</p>
<p class="as"><span class="A"><span class="A"><span class="A">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta oldugu gibi okulumuzda da güzel etkinliklerle kutlandı.Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenler ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten bu yana ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimiz saygıyla anıldı.Kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma okul müdürümüz Alaattin KILINÇ tarafından yapıldı.Ardından öğrencilerimizin okuduğu şiirler ve yaptıkları etkinliklerle son buldu.Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederiz</span></span></span><span class="A"><span class="A"></span>.</span>(24.11.2011)</p></td>
</tr>

arkadaşalr yaptım yardım eden etmeyen herkese teşekkürler mukemmel bir dayanışma var bu sitede :++: :D mudur beye rezil olmaktanm kurtardınız...

Geri