Dosya Uzantısı Değiştirme

Kodla Büyü

ahmetarif21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Win Xp kullanıyorum, toplu halde dosya uzantısı değiştirmem lazım nasıl yapabilirim... ren komutu bat dosyasında olmuyor, başka yöntemler önerebilecek olan var mı?

ren *.png *.jpg
yukarıdaki komutu kullanarak bat dosyasını oluşturun. Gözden kaçırdığınız şöyle bir nokta olabilir, oluşturduğunuz bat dosyası ile diğer dosyalar aynı klasörün içinde yer almak zorunda diye hatırlıyorum. değişecek dosyaları bir klasörde toplayıp bu işlemi yapın veya bat dosyasını ilgili klasörlere kopyalayıp çalıştırın.

ilhan79' Alıntı:
ren *.png *.jpg
yukarıdaki komutu kullanarak bat dosyasını oluşturun. Gözden kaçırdığınız şöyle bir nokta olabilir, oluşturduğunuz bat dosyası ile diğer dosyalar aynı klasörün içinde yer almak zorunda diye hatırlıyorum. değişecek dosyaları bir klasörde toplayıp bu işlemi yapın veya bat dosyasını ilgili klasörlere kopyalayıp çalıştırın.

hocam aynısını yapıyorum ama olmuyor... XP denmi kaynaklı acaba..

Bunla ilgili vb de bir program yapmıştım ama nerede bulamadım.

Dosya adlarını değiştirmeden önce attrib ile dosyaların özniteliklerini sıfırla, belki engel olabilir.
VB de file system object vardı, onu kullanarak do until komutuyla yapılabilir.

Yada daha kolayı 3. parti bir yazlım kullanmak olabilir..

hocam xp de denedim çalışıyor sen bir daha dene bu dosyayı resim klasörüne at çalıştır de yapar o.

Ekli dosyalar

• degistir.rar
    91 bayt · Görüntüleme: 45
Geri