Dosya uzantıları farklı açamıyorum... Acil Yardım Lutfen

Kodla Büyü

mustafagul

Site Gezgini
Merhaba Arkadaşlar;
Flash belleğimde bulunan tüm dosyaların adı ve uzantısı değişmiş. Açmaya çalıştığımda Eklediğim Hatayı veriyor.. İçerisinde ki verileri kurtarmam lazım. Lütfen yardım edin ;)

Ekli dosyalar

• Hata Ekranı.jpg
    Hata Ekranı.jpg
    56.1 KB · Görüntüleme: 689
Klasör şifreledikten sonra mı bu hatayı aldınız? Sadece müzik ve resim dosyalarında mı hata, yoksa tümünde mi?

Hocam flash belleği uçurup, bir veri kurtarma programı ile (Recover My Files, Get Data Back vb.) bilgilerinizi kurtarmayı deneyin. Şu hali ile o flash bellekten hayır gelmez.

halilturkoglu' Alıntı:
Hocam flash belleği uçurup, bir veri kurtarma programı ile (Recover My Files, Get Data Back vb.) bilgilerinizi kurtarmayı deneyin. Şu hali ile o flash bellekten hayır gelmez.

Sayın hocama katılıyorum..benimde başıma geldi..diğer bozulmamış dosyalarımı yedekleyip flshı biçimlendirdim.. sonrada Recover My Files ile gidenleri kurtardım..

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...
Ayça Hanım; dosyaları şifrelemedim... sadece müzik ve resim dosyalarında var

Hocam aynı sorun benim de başıma geldi. Avira antivirüs olan bir bilgisayarda flashı taratın. Sonra folder exe virüsleri için bir uygulama vardı. Buraya yüklemiştim.ssvihhost.exe adında .Onu flashın içine atıp çalıştırın. Sonra bozulmamış klasörlerinizi teker teker bilgisayarınıza alın. Toplu alma olmuyor. Sonra da flashı biçimlendirip belgelerinizi tekrar atabilirsiniz.

Hiçbirşey kaydetmeyin, silmeyin ki zaten büyük ihtimalle izin vermiyordur.

İlk işiniz bir disk taraması yani chkdsk /f yapmak olsun. Bunu denedikten sonra düzelmez ise diğer seçenekleri deneyin.

Aynı problem Kingston marka flash disklerimin ikisinde de oldu. Genellikle Windows 7 li bilgisayardan kopyaladığım dosya ve klasörleri bu şekilde bozuyor Windows XP de problem yapmıyor. windows 7 li bilgisayarda resim dosyalarını tekrar görebiliyorum ama ne başka yere kopyalıyor ne de siliyor.
ben de flash diskleri biçimlendirdikten sonra file recovery ile kurtarmayı düşünüyorum.

Komut istemini yönetici olarak açtıktan sonra ren ile dosya adı değiştirmeyi denediniz mi? İlgili klasörü açıp ren *.* *.jpg gibi?

eski norton comander dediğimiz program ile dos modunda sistemi açıp veya hiren boot cd içerisinde var olan programlar ile bir deneyin derim klasörlerin içine girmeyi. dosyalarınızı yedekledikten sonra da bu belleğinizi bence formatlayın. türkçe karakter kullanımından dosya veya klasörlerde o nedenle olmuş gibi sorun.

Geri