Dosya adları kırmızı renkte!!!

Kodla Büyü

duayen

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgisayarımda bazı dosya adları kırmızı renge dönüştü. daha önce sağ tuş - özellikler-gelişmiş sekmesinden düzeltiyordum ama şimdi olmuyor. adı kırmızı renkli olan dosyaları, belgeleri açamıyorum.yardımcı olur musunuz

Denetim Masası-Klasör Seçenekleri-Görünüm-Gizli dosya ve klasörler-Şifrelenmiş veya sıkıştırılmış NTFS dosyalarını farklı renkle görüntüle tik işaretini kaldırınız.
Sanırım düzelecektir

abtani' Alıntı:
Denetim Masası-Klasör Seçenekleri-Görünüm-Gizli dosya ve klasörler-Şifrelenmiş veya sıkıştırılmış NTFS dosyalarını farklı renkle görüntüle tik işaretini kaldırınız.
Sanırım düzelecektir

arkadaşım teşekkürler, Dosya adı renkleri düzeldi ama hala açılmıyorlar. lütfen bilen varsa yardımcı olsun. birçok dosyayı açamıyorum.

Bilgisayarım-Yerel disk(Yerel diskler)-sağ tık-Özellikler-Genel kısmında açılan pencerede disk alanından kazanmak için sürücüyü sıkıştır da bulunan tik işaretini kaldırın,düzelebilir belki.Aklıma ilk gelen bunlar.Doğal olarak virüs-spam-trojen vb şeyler de bunun nedeni olabilir herhalde.

abtani' Alıntı:
Bilgisayarım-Yerel disk(Yerel diskler)-sağ tık-Özellikler-Genel kısmında açılan pencerede disk alanından kazanmak için sürücüyü sıkıştır da bulunan tik işaretini kaldırın,düzelebilir belki.Aklıma ilk gelen bunlar.Doğal olarak virüs-spam-trojen vb şeyler de bunun nedeni olabilir herhalde.

o seçenek işraretli değil arkadaşım. teşekkürler. dediğin gibi virüs , spam olabilir. başka bilgisi olan varmı arkadaşlar. daha önce kimsenin başına böyle bişey gelmedi mi. lütfen bilgilerinizi paylaşınız.

Özel olmayan bir dosyanızı buraya ekleseniz,biz denesek.Sorun office dosyalarındamı yoksa sizin bilgisayarınızdamı? anlasak.Ofiice programını yeniden yüklemek soruna çözüm olabilirmi?

şu soruna bir çözüm bulamadık. kopyalamaya da izin vermiyor. bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun.

Hocam bu dosyaların D sürücüsündeyse ve sen de Windowsu yeniden kurmuş isen açılmıyor o dosyalar. Format atmadıysan bir fikrim yok. abtani hocamın dediklerini yapınca düzeliyor çünkü. Bendede olmuştu.

atungad' Alıntı:
Hocam bu dosyaların D sürücüsündeyse ve sen de Windowsu yeniden kurmuş isen açılmıyor o dosyalar. Format atmadıysan bir fikrim yok. abtani hocamın dediklerini yapınca düzeliyor çünkü. Bendede olmuştu.

evet, dosyalar D sürücüsünde iken bilgisayarı formatlamıştım. peki bunun çözümü yok mu şimdi. abtani hocamın dediklerini yaptım ama düzelmedi.

maalesef hocam. O dodyalara daha ulaşamazsın. Çünkü her işletim sistemi kendi bir seri numarası verir. Sende O dosyaları sadece O sistemde kullan diye şifrelemişsin. Sonra da sistem değişince açmaz. Yani Windows'un şifresiyle karşı karşıyasın. Geçen sene ben dosyaları kurtaramadım. Formlara bir göz at. Belki çözümü bulmuşlardır. Geçmiş olsun. İyi çalışmalar

Geri