Donanımcılara Bir Soru

Kodla Büyü

turkuazxyz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2007 yılında aldığım msi vr600 dizüstü bilgisayarıma http://www.bimeks.com.tr/urun/121245/oc ... aspx#specs linkindeki ssd diski takmak istiyorum. Aslında core duo işlemcili bilgisayarımın yerine i3,i5 işlemcili bir bilgisayar almayı düşünüyordum.Ama kullandığım i3,i5,i7 işlemcili bilgisayarlar ile benim bilgisayarım arasında pek bir hız farkı olmadığını gördüm. Darboğazın sabit diskten kaynaklandığını düşünerek yeni bir SSD disk almayı düşünüyorum.

Forumlarda herkes intel markası hariç memnun. Bariz şekilde kısa açılış ,kopyalama, render sürelerinden bahsediliyor.

Dizüstü bilgisayarına SSD disk alan kullanıcılar tecrübe ve düşüncelerini paylaşırsa sevinirim.

Ssd ye terfiyi ben de dusunuyorum. 5400 rpm diskten 7200 rpme gecirmistim sistemimi 1,5 sene once kadar. Hiz artisi olmustu ama tabi sınırı yok.

i7 işlemci 6Gb ram öz. notebook var ama beklediğim performansı bir türlü göremeyince geçtiğimiz ay corsair 240 sata 3.0 550 okuma 520 yazma öz de bir ssd aldım şimdi canavar gibi kesinlikle tavsiye derim ...;cull of duty black ops oynuyorum takılma yok ...

ayrıca programları (Visual studio,adobe) çok hızlı açıyo bilgisayar kullanmanın keyfini sürüyorum...:)

Açıklamalarınız için teşekkürler arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarımı satmaktansa bu diski almak daha mantıklı geldi bana da. Yeni dizüstü mevcut sabit disklerle i7 işlemcili ve 6 gb ramli olsa da yine photoshop ve flash gibi programların açılışında bariz bir hızlanma olmayacak. Verilen para aradaki hız farkına değmeyecek.

Geri