Donanımcı arkadaşlardan yardım talebi

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar bir üniversitede ders vermeye başladım konumuz gele gele geldi donanım konusuna benimde %100 vakıf olmadığım konu bana yardımcı olur musunuz.
Anakart ekrankartı işlemci ram en iyisi en kötüsü en ucuzu en pahalısı hakkında bana bilgi verirmisiniz. Deminden beri araştırma yapıp not alıyorum ancak bazen öyle bir soru soruyorlar ki alternatif bütün soruları önceden tahmin edip araştırmam gerekebliyor:) Yardımcı olurmusunuz rica etsem

hocam birazda tecrübe istiyor donanımla uğraşmak.
en iyisi en pahalısı değildir herzaman ama öyle dersiniz olur biter :D

:))yok Hocam bunlar kıvırmaktan anlamıyrlar net cevap almaları lazım :lol:

hocam açıkçası, donanım anlatırken "en iyisi, en pahalısı" gibi sözlerin bahsinin geçmesi çok ilginç geldi. siz ne işe yaradıklarını anlatın, gerisine karışmayın bence. ha bide donanım anlatırken eski kullanmadığınız parçalar varsa onlarla anlatmak çok daha etkili olacaktır...

yok Hocam en iyisi en pahalısı demedim en iyisi hangisi en pahalısı hangisi anlamında "en iyisi en pahalısı" yazdım, soruyorlar Hocam o yüzden yokse ben kendi kendime bahsetmemde

Donanın konusunu anlatırken konunun ne kadar geniş olduğunu ve çeşitlerin ihtiyaca binayen seçilmesi gerektiğini ben işliyorum. Ozaman en iyisi hangisi diye soramıyorlar bir iki güncel hayttan örnekler veriyorum amacının ne olduğunu bilerek alması için sorun kalmıyor. Yoksa başedemezsin hocam

hayalcisuat' Alıntı:
hocam açıkçası, donanım anlatırken "en iyisi, en pahalısı" gibi sözlerin bahsinin geçmesi çok ilginç geldi. siz ne işe yaradıklarını anlatın, gerisine karışmayın bence. ha bide donanım anlatırken eski kullanmadığınız parçalar varsa onlarla anlatmak çok daha etkili olacaktır...
oradaki espiriyi anlamamanda bana ilginç geldi

systran' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
oradaki espiriyi anlamamanda bana ilginç geldi
espiri mi...!!!

systran' Alıntı:
seni hayallerinle başbaşa kalmaya davet ediyorum.
ya arkadaş terbiyesizlik yapma...!!! yazılan cümlenin neresinde espri var... çocuk gibi hemen takma isme gönderme yapıp neyi kanıtlamaya çalışıyorsun...!!!

not: ben senin mesajına cevap yazmıyorum. dikkat edersen mesajı başlatan arkadaş "en iyisi, en pahalısı" demiş...!!!

anlamamışsın işte birde daha ne diyim, akşmaa kadar tekrar tekrar oku anlarsın belki.
bu arada sensin ter bi ye siz. :)

systran' Alıntı:
anlamamışsın işte birde daha ne diyim, akşmaa kadar tekrar tekrar oku anlarsın belki.
bu arada sensin ter bi ye siz. :)
çoluğu çocuğu şu siteye üye yapıolar ya ben ona kızıyorum...!!!

markalar aarasındaki yarıstan bahsedin derim. mesela intel ve amd ,,,
artuılarını eksilerini dökün. diğer donanımların özelliklerini anlattıkca markalardan gene söz edebilirsiniz. kapitalist dünyada en iyisini nasıl anlatabilirsiniz ki?
günlük ihtiyaclardan kıyaslama yapın anlarlar. mesela bayanlara en iyi kozmetik firması hangisi gib :)
ole işteee :++:

hay Allahta tepemden bakaydı da sormayaydım ya ; glimmer Hocam teşekkür ederim, varya şurda adam gibi bişey sorunca adam gibi cevap vermeyen şöyle sormuş böyle sormuş diye lafa söze takılanlara 2 tane patlatasım gelyo:)))

Enterprise' Alıntı:
hay Allahta tepemden bakaydı da sormayaydım ya ; glimmer Hocam teşekkür ederim, varya şurda adam gibi bişey sorunca adam gibi cevap vermeyen şöyle sormuş böyle sormuş diye lafa söze takılanlara 2 tane patlatasım gelyo:)))

:)) Her yerde çok alem insanlar var.. İnternet ortamında daha da fazla.. Bazen bakıp bakıp gülüyorum.

Geri