Donanım Panosu

Kodla Büyü

bloodtwister

Aktif Üye
Öncelikle tamamen "bilisim" hocamızın panosuna bakarak yaptığım pano için " bilisim" hocamıza teşekkür ederim. Sizin panonuzun kopyasını yapmama kızmamışsındır insallah hocam. Eksikleri söylerseniz arkadaşlar sevinirim. Bu arada panonun sağına parçaların ne işe yaradıkları yazan afişlerde yapıcam.

Ekli dosyalar

• Donanım Panosu.rar
    479.3 KB · Görüntüleme: 952
Hocam çok güzel olmuş ellerine sağlık. Eksik bir şey yok gibi, olsa da zaten alan geniş eklersiniz :alkis:

Hocam tebrik ederim güzel çalışma olmuş. Kursa giden öğrencilerle bizde böyle bir çalışma yapabiliriz.

Bizde de laboratuvar olsa, bende oraya yapmayı düşünüyordum ama sanırım kendi odamdaki duvara yapacağım artık... :(

hocam çok güzel olmuş... benim pano eski okulda kaldı labı kaldırmışlar panoda muhtemelen tarihe karıştı...

Ben de lab için yapmayı düşünüyorum. Önce böyle bir pano yapmayı düşünmüştüm ama sonradan modüler bir pano yapsam daha iyi olur mu diye düşünmeye başladım.
Şöyle ki sizdeki gibi büyük bir pano üzerine çiviler yerleştireceğim. Örneğin RAM için A4 büyüklüğünde bir kontrplağa çeşitli RAM modellerini alt alta yapıştırıp, altına RAM BELLEK (kısa açıklama) şeklinde etiket yapıştıracağım. Kontrplağı delip, çiviye asacağım. Bazen dersleri sınıfta işlememiz gerektiğinde, kontrplağı çıkarıp, sınıfa götürerek bu RAM bellek, işte çeşitleri şunlar vs. şeklinde gösterebileceğiz. Aynı şeyi ekran kartları, işlemciler vs. için de yapmayı düşünüyorum.
Böylece modüler bir pano olduğu gibi donanımların tek çeşitlerine değil, birden fazla çeşidini de tanıtabilme şansı olacak.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Geri