Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

domain adını geri alma

Konu, 'Hosting-Reseller-Vps-Dedicated' kısmında mkaratas tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. mkaratas

  mkaratas Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  19 Kasım 2007
  Mesajlar:
  339
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar bir sorum olacak. bir arkadaşım bir bilgisayarcı aracılığıyla host ve domain almış. bu bilgisayarcıya site yaptırıyormuş. Aradan biraz zaman geçtikten sonra aralarında anlaşmazlık çıkmış ve tartışmışlar. Şimdi şifreler bu bilgisayarcı da. domain adını sorgulatıyorum Bizim hocanın ismi çıkıyor. yani bizim hocanın adına alınmış.

  Nereden alındığını bilmiyoruz. adamda yüklü miktarda para istiyor sadece alan adı için 100 ytl istiyor. Biz bu şirket nasıl bulup bu şifreleri sıfırlarız. Kiminle muhattaba geçmeliyim.
   
 2. ethen

  ethen Site Gezgini

  Kayıt:
  3 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  73
  Beğeni:
  0
  www.nic.tr 'ye girip üye olun. sonrada sorumlu değişikliği diye bir form var. sitede (nic.tr) bulamazsanız google'da arattırın. sonra formu doldurup taratın. son olarakda nic.tr'den dosyayı gönderin. işleminiz kısa bir süre gerçekleşecek ve alan adınızın teknik, idari ve ödeme sorumluluğu size geçecektir. (bu yazdıklarımı k12.tr için yapmıştım)
   
 3. caisersoze

  caisersoze Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Eylül 2007
  Mesajlar:
  96
  Beğeni:
  0
  Domain Kayıt ve Hosting Firmalarında Etik Sıkıntı

  Nic.tr sadece "tr" uzantılı olan domainler için kayıt tutmakta ve devreye girmektedir. Yani com.tr ve kamu kurumlarına mahsus uzantılarda domain kayıt yapmaktadır. com, net, org vsaire kayıtlarda nic.tr hiçbir şekilde kayıt tutmamaktadır. Bu konuda en meşhuru onlinenic.com dur. Ta buna benzer GoDaddy.com, register.com, drectnic.com, mydomain gibi registration firmalar bulunmaktadır. Burada registrer firması seçerken tek dikkat edilecek konu online domain name alınabiliyor mu. Domain adınızı nereden alırsanız alın bu pek önemli değil. Ancak, size domain kontrol paneli temin etmelidir. Domain Kontrol Paneliniz yoksa domain elinizden her an gidebilir!!! Bunun için tek gerekli şey iletişim adresinin değiştirilmesi. Yani mail adresinizin değiştirilmesi. Örnek 1.a benim başıma geldi. İzmir'de bulunan hosting ve register firması (Turkhostarea) Konya'da Elektronet Firmasına satıldı. Firma paravan, server zannedersem bi evde. Firma sahibi bi yerde çalışıyor. Okulun hostingini İstanbul'da bi firmaya taşıyınca şahıs benim Nizamulmulk.com un tüm bilgilerini kendi üzerine aldı. Auth Codu vermiyor.

  Doamin satın aldıktan sonra Auth Code (EEP Code) nuzu mutalaka alın. Fatura almakta ısrar edin.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal