DOLAR aldı başını

Kodla Büyü
,
Gavur gavurluğunu her zaman yaptı, yapacak! Pusuda bekleyecek, anını kollayacak, anı bulduğunda yapacağını yapacak! Altın bozdur, dolar bozdur, bu açıklamaların dolar düşsün diye yapıldığını sananlara ne desem bilmiyorum. Ana amaç paranın piyasada dönmesini sağlamaktı(Nitekim başta doları altına çevirin denirken sonradan hepsini bozdurun denilmesi arasındaki farkı da böyle görüyorum). İşe yaradı da... Ama bir değil iki değil ne kadar sürecek? Böyle altını bozdurdum paramı bankada tutarım, filan olacak işler değil yani!(böyle denilmesinin sebebi paranın piyasada dönmesi gerekli, eğer gerçekten faydalı olayım dersen, aklındaki arabayı almanı öneririm). Şuanda ki kriz de değil!!! Allah korusun, millet yakında doların oynaması v.b. nedenlerle mal alıp satmayı bırakır, para dönmez, ticaret durma noktasına gelirse kriz neymiş görürüz.

Ben tamamen yorumsuz olarak şöyle bir konuşmayı paylaşmış olayım. Taktir, konuşmaya katılıp katılmamak her şey sizin düşünceniz. Gecenin bir yarısı yazdım, sürçü lisan etti isek affola!
Rabbim yar ve yardımcımız olsun... Hep birlikte çile çekeceğiz, kaçış yok! Bu süreçte inşallah bir şekilde hammaddesi v.b. bize ait ciddi ihracat yapabileceğimiz kalemler oluşur...

Son düzenleme:
Ülkemizdeki ermeni diasporasının ve yabancı sirketlerin dışarıya cikardigi para milyar dolara ulaştı ulkemiz güvenli liman görünmüyor şu an. Erdoğan öyle açıklama yaparak kitlelere kendini değil baskasini hedefe kitliyor. Trump tweeti de onu biz nebze doğruladı.Yalnız şu da var paritelerde hep try tarafı dususte idi.Gana sedisi filan gordum sosyal medyada paramız karşısında değer kazanmis. velhasıl böylesi daha iyi oldu belki akillaniriz çelik aliminyumla tehdit edilmeyiz

ABD durduk yere dünyanın bir ucundan, bir başka ülke ile din vs. gibi şeyler uğruna keyfine uğraşmaz.
Tamam, uğraşırsa zarar verir. Ama kendisi de ufakta olsa hasar görür.
Bir ülke ile niye uğraşır ABD?
Yeraltı kaynağı vardır. Onu sömürmek için. Arap bölgesi güzel örnektir. Özgürlüğüne kavuşturduğu bu ortadoğu ülkelerimde hep kukla yönetimler oluşturmuş ve bedava tarifeden sömürmektedir. Peki...Çölden başka ne var bu bölgede? Tabiki Petrol.
Bu petrol den kim en çok kâr ediyor? Bunu bilmeyen yok. Başta UK ve ABD

Peki Türkiye de ne gibi bir yeraltı yada benzeri sömürülecek bir doğal kaynak var?
Onu düşünüyorum?

ben şunu merak ediyorum; en çok dolar kimde. bu işten en karlı kim çıktı.
çok duygusal arkadaşlar var. koyun olmaya gerek yok ankadaş.
bankalar açıkladı mı; yastık altındaki altınının şu kadarını topladık diye.
peki yastık altında ne kadar kaldı.
yastık altındakini öğrensek ne olur ki demeyin.

Son düzenleme:
Madem yaptırımlara başladık tüm kamu kurumlarında pardus kullanımı zorunlu olsun. Bizim ön ayak olmamızla olacak birsey degil bu. En üst düzeyden iPhone aciklamasina benzer bir açıklama ile Pardus geçişini yapalım.

Pardus
Uyuyan kaplan.
Uyansa bile yeter. Önce tüm kamu kurumları ve sonra bilgisayar ithal eden özel sektör ve mağazalara teşvik bazında vergi indirimi.
Düşünsenize;
Bilgisayarlar hazır pardus kurulumu ile satılıyor ve ücretsiz HEM kursları ile pardus öğretimi

Bu güne hiç bir siyasi paylaşım yapmadım,
konu üzerine paylaşma gereği duydum siyasi olarak algılanmasını istemiyorum,
bugün okudum bu yazıyı ve akşamına aşağıdaki haberi gördüm.
BT aracılığı ile göreve hazırız mesajı verilebilir belki
MİLLİ YAZILIM PARDUS KULLANILSIN

Ülkemize karşı yapılan bu yeni saldırıyı da yine birlikte aşacağız. Bunun için tüm belediye başkanlarımızın milletimizin manevi hisleri ve taşıdığımız mesuliyetin bir gereği olarak, aşağıdaki hususlarda azami hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

Lisans ücreti ödenmeyen, yerli ve milli yazılımımız olan PARDUS’a henüz geçmemiş olan belediyelerimiz, lisans ücreti ödenen yabancı menşeli yazılımlar yerine ivedilikle PARDUS’a geçmelidir. Bu konuda TUBİTAK ile birlikte uygulama tecrübesi olan Belediyelerden teknik destek alınarak ivedilikle dönüşüm sağlanmalıdır.
Kaynak: http://www.haber7.com/siyaset/haber/2692831-ak-partili-tum-belediyelerde-abd-urunlerine-boykot

tekrar edeyim. Lütfen siyasete çekmeyiniz

Okullarda pardus afişleri asılmalı, meb tarafından onerilmeli, okullara kitapçık dağıtım dvdsi kılavuzlar yollanmali.Pardus,mint,manjaro,osx hepsi çok güzel.

En tepeden talimat gelmeli. Bence
Okullarda pardus afişleri asılmalı, meb tarafından onerilmeli, okullara kitapçık dağıtım dvdsi kılavuzlar yollanmali.Pardus,mint,manjaro,osx hepsi çok güzel.

MEB bu konuda Cumhurbaşkanımızı bilgilendirsin tek bir talimat ile kurumların %90ı rahatlıkla ilk hafta değişimi tamamlar. Doğru veya yanlış bilemiyorum Pardus kursunda soylenmisti ulkenin yillik ödediği lisans parasi 10 milyar dolar civarıymış.

Bizde 3 eski banka bilgisayarı var.sdram buldum taktım.pardus ve linux mint calısıyor.Arkadaslar libre offıce alıstı.Viruslu flash bellekleri bununla temizliyoruz.

Önermek yetmez.
Önce MEB
Adalet bakanlığı
Ardından Bankalar ve Kamu maliyesi
Emniyet ve nüfus
2020 yılına kadar pardus dönüşümü yapılmalı.
Gelecek, milli yazılım ile başlar.
Pardus, sadece bir hamle.

Egitimde teknoloji ilkokul ortaokul ve lisede hic bi ulkede yok.avrupada cogu lise su an kara tahtada ders isliyor.universite egitiminde bilgisayarla alakali bolumlerde sadece gelismis bilgisayar laboratuvarlari var.biz oncelikle tasarruf ve israf ekonomisine gecmeliyiz her sinifa akilli tahta her ogrenciye tablet egitime faydadan cok zarar veriyor

Geri