DOLAR aldı başını

Kodla Büyü
Bugün 300 dolar aldım gıcır gıcır 3 tane yüzlük.Adamlar geliyor bizim memlekette 1 hafta otelde tatil yapıyor

bu ortamı ali ,mustafa ,şakir hazırlasa ne olur? isimler şahıslar önemli mi?
ben resme genel olarak bakılması gerekiyor diye düşünüyorum .. politik hatalar zaten var , sorumluluğu sadece yöneticelere yüklemek yersiz. ayrıca ben de bt ciyim. 3-5 kuruş kurs parası devlet için hiçbişey . ben burda şuna takarım devlet bu işi dersane kapatmak için yapmış ,dersane sistemini silmek için politika üretmiş benim bt ci kardesim 3-5 kuruş da ben doldurayım demiş :))
doktordan mühendisten bahsettim bunlar ülke gerçeği yalan yanlış bişey mi var?
güzel meslektaşlarım ülkece bolluğu arabada ,ev kredisinde gördük :) kimsenin de sesi çıkmıodu.. Bilime katkımız olması gerekirken sadece günü kurtarıyoruz?kaçınızın yüksek lisansı var ? ya da kaçınız yazılım projesi yaptınız ? bilim projelerinde saçma sapan şeylerle gün geçiriyoruz. çizgi izleyen robotun bile hazır kitini getirip proje diye sunuyorsunuz.:))
Diğer meslek grupları da böyle oldu. Kurul toplantılarında yazman kim olacak diye sorulduğunda ölü taklidi yapar tüm arkadaşlar :)) kimse sorumluluk almaz .
bu gelinen süreci kimse kendinden bağımsız düşünmesin. :))
Herkes kendine şu soruyu sormalı "Ben bu ülke için elle tutulabilecek ne yaptım ?" .. :))
hocam toplum yonetimi yonetimde yoplumu sekillendirir.hangi yonetici bu yil kodlama yapilmali diye zorladi.

Dolar ı olan düşünsün.
Edip hocayı, hizmetçi kız (rachel) aşağı atarak öldürdü diyor ve masayı açıyorum.

TL değer kaybediyor diyen meslektaşım olaylara sonuc odaklı bakıyor , Abd baskanı tüm dolarları merkez bankasına çekmek adına hamleler yaptı bu yüzden tüm dünyadaki dolarlar ABD ye kayıyor . dolar da değer kazanıyor çünkü onlar hükmediyor. kafası hiç basmayan varsa bakabilir euro bile dolar karşısında sallanıyor ,parite daralıyor.
Ülkemizin etrafı ateş çemberi , dünyaya rağmen operasyonlar yapıyoruz bunun da bir siyasi bedeli var . ayrıca seçim -hükümet karmaşası da tl ye güveni azaltıyor.
Halkbank davasını söylemiyorum bile. Biz bu coğrafyada yaşamanın bedelini ödedik ,ödeyeceğiz.
Üretim bazlı ekonomimiz avrupayla yarışacaz güçte değil. ayrıca ürettiklerimizle de bizi avrupa pazarına çok almıyorlar ki zaten çoğu da çin in elinde.artık avrupa devletleri çin de fabrika kuruyor. Almanya o Allah ın yasalarına savaş açarak çektiğiniz faizli krediyle aldığınız audi ,mercedes ,wolksvagenler ve bazı makina ilaç sanayisiyle ayakta. o da Çin yüzünden sallantıda (Audiye ortak oldular biliyorsunuz).
Politika yanlışları var bunu kabul etmemek hatadır ,en basitinden meb in hali ortada...
Ama devlete burda kızarken şunları düşünelim ?
Kurs ek dersini kaybetmemek için 3 öğrenci geldiği halde tüm sınıfı tam yazan öğretmen varken?
Bilişimden çocuklara çok önemli birşey yapıyormuş gibi yetiştirme kursu açıp , 2x kurs ücreti alan öğretmenler varken?
Hiçbir başarısı olmayan meslek liselerinde kurs açıp son güne kadar saçma sapan basit konularla seneyi geçiren ,yazın da araba tatil hesabı yapan meslektaşlarımız varken?
İnşaattan çalan mühendis , müteahhit varken?
Fazla para alacam diye 200 hastaya bakmaya çalışan doktorum varken?
Yazılım bitirip , kod yazacağına sağdan soldan çalıp kamuya program satan arkadaslarımız varken?
Devlet kime yetişsin kime para versin yatırıma yetişsin?
Biz hak ettik bu kusura bakmayın..
:)
Bu ülkede dolar 2.5 lira nasıl olsun ?
tarımda kendi kendine yetebilen bir ülkeyken buğdayı bile ithal eder hale getiren dışarıdan sağlıklı olup olmadığı bilinmeyen kırmızı eti ithal edecek duruma düşüren ormanları sahilleri satan ülkeye gelen parayı yandaş müteahhitlere peşkeş çeken iktidarı tek cümleyle eleştirip öğretmenleri 5 6 cümleyle eleştirmen manidar olmuş

He canım he hep kurs acanlar yüzünden olduk böyle...sogan patates olmus 5 lira ,hersey ateş pahasına, diğer taraftan vergilerimizle ayda 30 bin liraya araba kiralaniyor,yazlik kislik saraylar yapiliyor,itibardan tasarruf olmaz diye de savunuluyor...

@asikralmali adlı üye diyorsa ki biz ahlâksız davranıyoruz, bizi yönetenler de elbette ki ahlâksız olacaktır, haklı.
Okul idarecisi kurs açıp bir gün bile uğramıyorsa bakan, m.vekili vs. de eline geçen fırsatlarla daha da zenginleşmeye çalışacaktır. Biri boyuna göre az çalmış, diğer çok çalmış farkı yok.
Ama arkadaş biraz yöneticileri kurtarma derdine de düşmüş gibi, o açıdan kesinlikle katılmıyorum.

@Srebrenica hocam yöneticileri kurtarmak gibi derdim yok , fakat şu var eleştirmek çok kolay oluyor, öğretmen arkadaşların böyle yuvarlak netten okudukları şeyleri süzmeden savunmaları çok komik :) buğday neden ithal ediliyor ? neden yetmiyor? et neden yetmiyor? 40 milyon turiste hergün oteller Turkish kebapları nasıl yediriyor,bunun bir sonucu yok mu? son yağmurlardan sonra tarlalar ne halde ? soğan patatese etkisi nasıl oldu? sahiller ormanlar satılmış ? bu kadar turisti ormanda yatırmak varken neden otel yapılsın di mi? ha ihalelerde vurgun olmuş derseniz karşısında zaten olmalıyız..
Kurs konusunu bizim içimizden olduğu için örnekledim ,tıpçı olsaydık derdim ki şu eczaneye şu ilacı yazdıran pay alan doktorlar yok mu? ...
bu kadar takılmanıza gerek yok meslektaşlarım alın o çılgın bt kurslarınızdan paranızı.. devlet için hiçbişey o paralar .
benim müzikçi arkadasım bir sene sınıfta org çaldı ..aldı parasını girdi ev taksidine :))
herkes vicdanı ölçüsünde yaşasın ...

• Beğen
Tepkiler: mse
Başarılar bizim maharetimiz, başarısızlık dış güçlerin oyunu…

Zaferler kaabiliyetimiz, yenilgiler haçlı kumpası…

Attıklarımız alın terimiz, yediğimiz goller hakem oyunu…

Her neyde muvaffak olduysak cihanın bileğini bükerek, zincirleri kırarak olduk evvelallah…

Böyle bir yol açılmışken hakikati, ilmi, teknolojiyi, bilimi, hakkı, hukuku karıştırmanın lüzumu olmaz. Esasen mümkünü de olmaz. Hayret uyandıran şatafatlı sözlerin ve komplo kulelerinin cazibesine direnmek fevkalade meşakkatlidir.

Komployu ancak başka bir komplo mağlup eder, hakikat değil.

Yine de sandığa kalan 48 saat için birkaç tavsiyenin faydası olabilir. Siyasete olmasa bile ahaliye…

Şöyle bir geriye bakıp ihanetle yaftalananların, oyun ve kumpasın parçası ilan edilenlerin nasıl birdenbire makbul olduğunu…

Yahut dost müttefiklerin bir gecede gözden düştüğünü…

Yahut da asla, kat’a olmaz denilenlerin aksine, kolaylıkla mümkün olduğunu bilelim de hayatımızı zahir etmeyelim.

Komplolarda anlatılan hikayeyle gerçek hayatın bir ilgisi yoktur. Hayat mücadeledir ve düşmanlar, dostlar, çıkarlar, menfaatler vardır. Kimileri içeride, kimileri dışarıdadır. Ama hiçbirisi sürpriz değildir. Tanırsınız, bilirsiniz oyunu da ona göre oynarsınız.

Elbette, 24 Haziran bütün meseleleri halledecek değil, o kadar umutlu olmak fazla gelir. Ama kim kazanırsa kazansın; hiç olmazsa zihinleri kuşatan, toplam kaliteyi düşüren komploculuğa bir çare ummak hakkımızdır.

Seçim şimdiden hayırlı olsun.

@Srebrenica hocam yöneticileri kurtarmak gibi derdim yok , fakat şu var eleştirmek çok kolay oluyor, öğretmen arkadaşların böyle yuvarlak netten okudukları şeyleri süzmeden savunmaları çok komik :) buğday neden ithal ediliyor ? neden yetmiyor? et neden yetmiyor? 40 milyon turiste hergün oteller Turkish kebapları nasıl yediriyor,bunun bir sonucu yok mu? son yağmurlardan sonra tarlalar ne halde ? soğan patatese etkisi nasıl oldu? sahiller ormanlar satılmış ? bu kadar turisti ormanda yatırmak varken neden otel yapılsın di mi? ha ihalelerde vurgun olmuş derseniz karşısında zaten olmalıyız..
Kurs konusunu bizim içimizden olduğu için örnekledim ,tıpçı olsaydık derdim ki şu eczaneye şu ilacı yazdıran pay alan doktorlar yok mu? ...
bu kadar takılmanıza gerek yok meslektaşlarım alın o çılgın bt kurslarınızdan paranızı.. devlet için hiçbişey o paralar .
benim müzikçi arkadasım bir sene sınıfta org çaldı ..aldı parasını girdi ev taksidine :))
herkes vicdanı ölçüsünde yaşasın ...
hocam sen ciddimisin.

Seçimden evvel herkesin kanaati muhtemelen bellidir. Siyaset derelerinde atını serbestçe koşturmanın kimseye fayda sağlamayacağını zannetmekteyim. Birilerini ikna veya ilzam etme gayretiyle serdedilen fikirler, maksadını aşmış bir vaziyet aldı. Zira fikirlerin mücadelesiyle hakikat zuhur eder. Fikrini usulüne uygun şekilde ortaya koy, sonra müşteri bekle. Başkalarının kanaatine itiraz edercesine veyahut sadece kendi fikri doğruymuşçasına yazılan mesajlar aradaki çatlakları daha da derinleştirmekte.

Seçimden evvel herkesin kanaati muhtemelen bellidir. Siyaset derelerinde atını serbestçe koşturmanın kimseye fayda sağlamayacağını zannetmekteyim. Birilerini ikna veya ilzam etme gayretiyle serdedilen fikirler, maksadını aşmış bir vaziyet aldı. Zira fikirlerin mücadelesiyle hakikat zuhur eder. Fikrini usulüne uygun şekilde ortaya koy, sonra müşteri bekle. Başkalarının kanaatine itiraz edercesine veyahut sadece kendi fikri doğruymuşçasına yazılan mesajlar aradaki çatlakları daha da derinleştirmekte.
arada ki çatlaklar;bu ülkeyi nerdeyse her 15 - 16 ay da bir seçime sokanlar yüzünden oluyor;seçim ortamı demek gerginlik-kavga-suçlama demek ne yazık ki..demokratik olgunluğa erişmiş;medeni bir ülke değiliz... birde bu kadar sık seçimler-referandumlar ve hala aynı şeyi yapıp farklı sonuç bekleyen kitleler...ne gerek vardı bu seçime 2019 kasım da yapılmalıydı seçimler...bunun bile vebali üzerlerine olsun..

Bu memleket zamanında saltanat ile idare edilirken bir devletin bekâsı bir zatın iki dudağı arasına olamaz diye koskoca imparatorluk kısa sürede vefaat etti. Sonra medeni dünyanın idare tarzı olan cumhuriyet/demokrasi tercih edildi lakin ilk zamanlarda millet buna hazır değil diye bir süre tercih hakları verilmedi. Milletin eline rey silahı geçince kimin başına ne geldiği hepimizin malumu. Madem milletin tercihi devlet idaresini teşkil ediyor öyleyse çözülemeyen düğümlerde millete müracaat etmek gayet tabiidir.
Mazide kalan fikirlerle beslenen bir zihniyetle istikbale yürünmez, onlarla kaybedilecek zaman yok. Hem biz Şeyhülislam seçmiyoruz ki onu hatasız kabul edip, buna göre hareket edelim. Biz siyasetçi seçiyoruz. Siyaset dairesinde doğru ve yanlış aynı pazarda yan yana satılan iki metadır. Doğru ve yanlışı ayırabilmek için bize lazım olan rehber ne olacak peki? O zaman mukayese ederek isabetli karar verilmeli.

Ben sifir bir apple mac almak için dolar biriktiriyorum.Bankada bile tutmuyorum.Photoshop kitabının arasına koydum kırışmasın diye.

Valla ben pikniğe gidiyorum arkadaşlar. Siyaset, politika kavga, sidik yarışı...Biraz kafa dinleyeceğim. Tv, internet, haber uzun süredir izlemiyorum takip etmiyorum. Ben basbakan, c.baskanı, muhalefet lideri vb. hergün tv de saatlerce görmeyeceğim, tansiyonu az günler görmek istiyorum artık. Bir ülkeyi parçalayacaksan siyasetin içine çekeceksin, gerisi zaten gelir...

Brunson denen bir papaz için 80 milyonun ocağına incir ağaci dikmenin anlamı nedir! ? Yazık bu ülkeye... bukemedigin bilegi öpeceksin

Brunson denen bir papaz için 80 milyonun ocağına incir ağaci dikmenin anlamı nedir! ? Yazık bu ülkeye... bukemedigin bilegi öpeceksin
Yanlış politikaların sonucunu yaşıyoruz tamam da papazdan başka herşey olabilecek biri için hiç kimsenin bileği öpülmez. Tepkiye tepki Kıbrıs çıkartmasında yaşanan ambargo sonrasında nasıl kapadıysan amerikan üslerini Fetö elebaşını vermiyorsa kapat gitsin...

Biz Flash Tv seyrediyoruz vur patlasin çal oynasın. Dolar artmiyor TL dusuyor dediler açtık kanali. En guzeli tavsiye ederim.

Daha kötü günler bizleri bekliyor... üretim yok tüketim çok avrupa bizi kıskanıyor...!

DguDQxiWAAAx0t0.jpg

• Beğen
Tepkiler: HBV
18 milyon kişi ye devlet yardımı yapılıyor ...üretim yapan fabrikalar satıldı tüketen otoyollar yapıldı getirisi olmayan binalar yapıldı.... 4 lira kazanıp 6 tl harcıyorsanız para biriktiremezsiniz aynen bunun gibi doların artışını daha doğrusu TLnin düşüşünü engelleyemezsiniz..... Demokrasi özgürlükler vs olmadıkça ülkeye para gelmez.... iran örneği ortada.

Geri