Doğuda çalışan Öğretmene Çifte Ücret

Kodla Büyü

Dev Kitap Arşivi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Doğuda çalışan öğretmenlerin ek ders ücretleri 2 katına çıkarılacak.

40 bin öğretmen atamasına hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin doğudan batıya tayin isteğini çözecek teşvik programını da hazırladı.

Müsteşar Yusuf Tekin, doğuda görev yapan öğretmene teşvik verileceğini söyledi. Türkiye'de zor şartlarda görev yapılan yerlerin tespit edilip o yerlerde görev yapan öğretmenlerin maaşlarının daha fazla olacağını anlatan Tekin, teşvik sisteminin ek ders üzerinden verileceğini belirtti.

Tekin ayrıca, 8 yıl böyle yerlerde görev yapan öğretmene de istediği yere tayin hakkı getirileceğini söyledi. Tekin, "Doğuda çalışan öğretmenin maaşı daha fazla olacak" dedi. Ek ders ücretlerinin bir öğretmenin maaşını 750 TL'ye kadar artıracağı öğrenildi. (Takvim)

Ne kadar doğru acaba ? :idea:

Şu heryıl yapılan saçma salak bir çalıştay yaklaşmış belli böyle haberler ancak o çalıştay yaklaşırken yada çalıştayın sonunda çıkıyor.....

PAPAZ HER GÜN AYNI PİLAV YEMEZ

Ben 24 Kasım'daki ikramiye haberlerini daha çok seviyorum. Gazete satılsın, siteleri tıklansın diye yapılmış haber yine ama özellikle internet basını son yıllarda iyice zıvanadan çıktı. Milliyet'de her gün en az 15-20 tane MEMURA BÜYÜK MÜJDE, O BORCA AF GELİYOR, İŞTE ÖĞRETMENLERİN BEKLEDİĞİ YASA, BUNU YAPIYORSANIZ YANDINIZ, BEKLENEN MÜJDEYİ X KİŞİSİ VERDİ gibi haberleri okuyorum. Diğer sitelerde de farklı değil durum.

Umarım bu ilave para sorunu çözer, hocam tayin konusunda en büyük sıkıntıyı yaşayan kesim sınıf öğretmenleri bu rotasyon vb. durumlar onlar yüzünden gündeme geliyor. Bu sene bizim branşta izmir il dışında 90 puanlara kadar düştü ama sınıf öğretmenleri 90 puanla izmir in yanından geçemiyor sıkıntı ağırlıklı olarak bunlardan kaynaklanıyor.

Geri