Doğruysa Yerinde ve Harika Bir Haber

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Genel Müdürden FLAŞ Ek Ders Yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU imzasıyla il müdürlüklerine ek ders konusunda resmi bir yazı gönderdi. Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sınavında öğretmenlerin ek ders mağduriyetini giderdi. İki gün sınav görevi alan öğretmenler her oturum için 5 saat ek ders ücreti alacaklar ve toplamda 15+15 = 30 saat ek ders alacaklar. Bunun yanında normal ek ders ücretlerinide alacaklar. İki sınavda görev alan öğretmen ve yöneticilere sınav ücreti olarak 270 TL ücret verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU imzasıyla il müdürlüklerine ek ders konusunda resmi bir yazı gönderdi.

29.11.2013 tarih ve 3607157 sayılı resmi yazıda TEOG sınavlarında ek ders konusunda tereddüte düşülen konulara açıklık getirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin TEOG sınavında öğretmenlere günlük 5 saat ek ders verilir sözünü bu yazı çöpe attı.

Bakanlığın görüş yazısına göre TEOG sınavında görev alan öğretmen ve yöneticilere her bir oturum için 5 saat ek ders ücreti ödenecek.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Çorum Valiliğine gönderdiği resmi yazıda ;
“1-Sorumluluk sınavında görevlendirilen öğretmenlerin bu görevleri karşılığında 5 saat ek ders ücretinden yararlandırılmaları,

2-Ortaöğretime geçiş ortak sınavlarında görev alan yönetici ve öğretmenlerin, her oturum için 5 saat ek ders ücretinden yararlandırılmaları,

3- Ortaöğretime geçiş ortak sınavı nedeniyle okulların tatil edilmesine bağlı olarak ders görevlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin, sınavda görev alıp almadıklarına bakılmaksızın o günlerde üzerinde bulunan ders görevlerini yapmış sayılmaları,

4-Ortaöğretime geçiş ortak sınavlarında görev alan yönetici ve öğretmenlerden okulların tatil edilmesine bağlı olarak o günlere rastlayan ders görevini de yapmış sayılacak olanların, her iki duruma bağlıolarak ek ders ücretinden birlikte yararlandırılmalar,

Gerektiği değerlendirilmektedir.”

HAMZA AYDOĞDU
Bakan a.
Genel Müdür Vekili

http://www.kamuajans.com/egitimpersonel ... 33808.html

Bu haber, bazı başka eğitim ile ilgili web sitelerinde de var.

bu konu ile ilgili açılan kaçıncı başlık bilmiyorum ama birde şu yazının aslını görebilsek iyi olacak. Haber siteleri bile resmi evrağı ortaya koyamıyor.

başka başlık olduğunu görmemişim.kusura bakmayın. malum öğretmenler olarak böyle sevindirici haberlere çok nadir rastlıyoruz:)

Yine öğretmenlerin aldığı balonlardan...

2 gün için 5+5 saat ekders ötesi yok...

memurlar.net te yazinin aslinda 1 gunde 3 sinav 1 oturum olmak uzere toplam 2 oturum diyor... diger haber sitelerinin tiklansin diye uydurdugu bir haber sadece

zaten öyle... bu 15+15i kim çıkardı bilmiyorum, sitenin uyduruk haberi. Açıklık getirip de neye açıklık getirmiş o da belli değil. Yazıda görevli izinli diyor zaten, görevli izinli adam 2 ekdersi de alabilir. herkes yanılmıyorsam 2.madde de yer alan oturum kelimesine takıldı. sınav başı demiyor ki orda siz 15 saat yorumu yapasınız. oturum diyor 1.gün oturum, 2.gün oturum.

Geri