dns server kurulumu

Kodla Büyü

tamram

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okul için web server kurdum (bunun için de ayrıca bu sitedeki arkadaşlara teşekkür ederim) şimdi dışardan aldığım bir domaini okulumdaki web serverla nasıl ilişkilendireceğim. bunun için neler yapmam gerekir. server 2003 enterprise kullanıyorum bir çok kaynaktan okuyup uygulamama rağmen bi türlü olmadı..

tamram' Alıntı:
arkadaşlar okul için web server kurdum (bunun için de ayrıca bu sitedeki arkadaşlara teşekkür ederim) şimdi dışardan aldığım bir domaini okulumdaki web serverla nasıl ilişkilendireceğim. bunun için neler yapmam gerekir. server 2003 enterprise kullanıyorum bir çok kaynaktan okuyup uygulamama rağmen bi türlü olmadı..

2003 lisanslımı hocam bende kuracaktım ama korktum çabuk yakalıyorlarmış

hocam Çok kolay okulun sabit ipsini alan adını yönlendirmek için dns yerine ip yaz işlem tamamdır.

yasarcan' Alıntı:
tamram' Alıntı:

2003 lisanslımı hocam bende kuracaktım ama korktum çabuk yakalıyorlarmış

hocam okulda öğrenciler için kurdum.. eğitim amaçlı yani :mrgreen: umarım belaya bulaşmam.

bu arada altalan.alanadı.com şeklinde domain aldığım yerden ayarlama yapabiliyorum ama alt domainler benim sunucuda hep aynı yere gidiyor..bu alt domainleri bilgisayarımdaki ( wwwroot'un altında) ki klasörlere nasıl yönlendirebilirim acaba.. bilgisi olan arkadaş var mı

Geri