Dizüstümde Vista var silip XP yükleyemiyorum!

Kodla Büyü

fatihpc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Asus F3E serisi bir dizüstüm var hard diski SATA bu yüzden XP cd sini taktığımda hard disk bulunamadı gibisinden bir hata veriyor ne yapabilirim :?:

Hocam XP SP2 ile olmaz mi ki
Bu hard diskin SaTA özelliğini kaldıramazmıyız biostan
yada başka bir töntem

Hocam benim bildiğim kadarıyla bu özellik (sata özelliğini kapatma ) Asusun o serilerinde yok, bende de f3sc var, ben sata hard diskleri xp cd sine ekleyerek kurdum, zaten başka çareside yok gibi görünüyor

kolay gelsin :oops:

tabu' Alıntı:
Hocam benim bildiğim kadarıyla bu özellik (sata özelliğini kapatma ) Asusun o serilerinde yok, bende de f3sc var, ben sata hard diskleri xp cd sine ekleyerek kurdum, zaten başka çareside yok gibi görünüyor

kolay gelsin :oops:

Hocam biraz daha detay verrebilir misin?
Nasıl yaptın ne ettin?
Bu arada SP3 lü XP işe yarıyor mu?

hocam daha dün ikibilgisayara kurmayı başardım.yapacağın şey basit.forumda sp3lü windowsu indir.hiçbirşeyle uğraşma.

hmmtklnc' Alıntı:
hocam daha dün ikibilgisayara kurmayı başardım.yapacağın şey basit.forumda sp3lü windowsu indir.hiçbirşeyle uğraşma.

Sağol hocam demek SP3 işe yarıyor
iyi oldu valla :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

hocam sata driveriniz varsa nlite diye bir program var.bu programla sata driverini xp cd'nize ekliyorsunuz.Bu programın resimli anlatımları internette var.

Ya abiler SP3 linkini forumda bulamadım
Aslında buldum da hata veriyormuş
bana link şey edebilir misiniz bir zahmet

hah tamam hocam bu değil benim dediğim o 330 mb idi bu değil yani
Çok sağol teşekkürler :alkis: :alkis: :alkis:

hocam www.notebook.gen.tr isimli sitede aradığını umarım bulursun.modelini yaz bakalım orda anlatılıyor mu.varsa sorun yok yoksa internette bir sp3lü windows bul indir artık.beklersen yarın bendekini foruma atarım.

benim bildiğim vista cdsi ile harddiskinizi siliyosunuz çıkartıp xp cdsini takıyosunuz yükleniyor. okulda çocuklar casper bi laptopa denedi oldu belki sizinde işinize yarar

Hocam ben bu işlemi nlite programı ile hallettim. N lite programını bul. onunla beraber bir tane xp yap. sorunun hallolur.
Ayrıca şunlarıda deneyebilirsin. okuldaki xp geri yükleme medyasından xp yi kur. sonra üzerine yükseltme başka bir lisanssız xp at. sorunun yine çözümlenir...

kolay gelsin...

http://www.bilgisayarbilisim.net/notebook__tasinabilir_bilgisayarlar_-f176.html

Buraya yazarsan daha iyi olur bu arada hocam...

Xp Sp2 cd leri ile bu sorunu çözemezsin. Boşuna uğraşma. Ancak yukarda anlatılan yöntemleri kullanarak sorunu çözeilirsin..

Geri