Dizüstü bilgisayarımdaki çözemediğim garip sorun?

Kodla Büyü

tvlsv

Site Gezgini
Arkadaşlar win7 kurulu dizüstü bilgisayarım açılışta 7-8 kere ard arda bip sesi çıkarıyor. Ardından Windows açılış seçenekleri çıkıyor. Win7 devam diyince açılıyor. Açıldıktan sonra uygulamalar saçmalıyor. Mesela PDF belgesi açıyorum ekran titriyor, Excel açıyorum kopyala yapıştır yapmıyor vs. Ta ki klavyeden herhangi bir tuşa tiklayincaya kadar. Klavyeden bir tuşa tıklayınca herşey normale dönüyor. Bir bilgisayarci arkadaşa götürdük, ram sabit disk baglantilarindandir dedi, açtı kontrol etti, virüs taraması yaptı ama sorun hala devam ediyor. Bu sorunun çözümü ne olabilir arkadaşlar?

Dizüstü bilgisayarın klavyesini söküp harici klavye ile bilgisayarı çalıştırın, yine aynı hataları alacak mısınız?

Bilgisayarın markası modeli nedir? Üreticiler bip seslerini arıza tespiti için yapıyorlar. Bunu Google da aratırsanız sonuç bulursunuz. Örneğin Dell 6 bip yada 3kisa 2uzun bip gibi

Geçen hafta bilgisayarda çalışırken 2 yaşındaki oğlum da rastgele klavye tuşlarına basıp gitmişti. yanımdan ayrıldıktan sonra laptop kafayı yedi. Bir tuşa basıyorum farklı uygulamalar açılıyor. Aklıma yapışkan tuşları mı aktif etti acaba dedim. Chrome sıfırladım. Klavye ayarlarına girdim. orda da birtakım ayarlar yaptım bilgisayarı yeniden başlattım normale döndü.
@unknownrealmman hocamın da dediği gibi laptop klavyenizdeki tuşlar kilitlenmiş,basılı kalmış, kısa devre olmuş ya da gereksiz bir temas var hocam. Açıldıktan sonra o tuş veya tuşlar yüzünden açılışta menü geliyor. Açıldıktan sonra da titreme, kes/kopyala tuşalrı da ondan çalışmıyor.. Dahili klavyeyi devredışı bırakıp harici bir klavye ile deneyin.

Arkadaşlar, yorumlar için teşekkür ederim, yarın klavyeyi sokup deneyeceğim. Sonucu yazarım inşallah.

windows açılış seçenekleri F8 tuşuna aittir. F8 tuşu takılı kalmış yada kısa devre olmuş olabilir. boot sırasında post yapılırken tuşlardan birine basılı tutulursa bu peşpeşe bipleme sesi gelir taki ekran gelene kadar. sonra yine bir işlem yapılırken mesela -windows açılışı sırasında- basılı kalmaya devam ederse yine gelir. muhtemelen sizin klavyede bir sorun var hocam. her seferinde windows açılış seçenekleri geliyorsa f8 tuşuna yoğunlaşın birde.

Bilgisayarın markası modeli nedir? Üreticiler bip seslerini arıza tespiti için yapıyorlar. Bunu Google da aratırsanız sonuç bulursunuz. Örneğin Dell 6 bip yada 3kisa 2uzun bip gibi
Arkadaşın dediği gibi yapın. Bip seslerini sayın ve google da aratın.. Bataryadan da bip sesi verebilir. Batarya çıkıyorsa bataryayı çıkarıp direk elektrikle çalıştırmayı deneyin. Ya da elektrikle beraber çalıştırıyorsanız sadece batarya ile çalıştırmayı deneyin..

windows açılış seçenekleri F8 tuşuna aittir. F8 tuşu takılı kalmış yada kısa devre olmuş olabilir. boot sırasında post yapılırken tuşlardan birine basılı tutulursa bu peşpeşe bipleme sesi gelir taki ekran gelene kadar. sonra yine bir işlem yapılırken mesela -windows açılışı sırasında- basılı kalmaya devam ederse yine gelir. muhtemelen sizin klavyede bir sorun var hocam. her seferinde windows açılış seçenekleri geliyorsa f8 tuşuna yoğunlaşın birde.
evet bundan olabilir

Geri