Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. i7 işlemcili bir bilgisayar almayı düşünüyorum. biraz araştırma yaptım ama yeterli değil tabi o yüzden sizden tavsiye bekliyorum. alacağım bilgisayarı Rabbim izin verirse uzun soluklu kullanmak istiyorum. o yüzden kasasının sağlam olması önemli. birde bu işlemcilerde 5. nesil çıkmış 4. nesil ile aralarındaki farklar nelerdir? ekran kartlarının 64 bit, 128 bit olanları var bu performansı ne ölçüde etkiliyor acaba? biliyorum ki özellik herşey demek değil ne bilgisayarlar gördük özelliğine performansına bakıyorsun sınıfta kalıyor yada tam tersi. bu sebeple kullanan arkadaşlarında tavsiyesi benim çok önemli. aklımda kalan birkaç model var onları yazayım değerlendirirseniz sevinirim.

http://www.kliksa.com/urun/asus-k55...v-840m-2-gb-vga-windows-81-notebook/980006550
http://www.kliksa.com/urun/dell-354...840m-2gb_15-6-tl-hd_dvd-rw-notebook/980006468
http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z5070-59-424639-notebook

i5 işlemcili, 8gb ram, gt750 ekran kartlı masaüstü monitörle beraber 1700tl gibi.
i7 işlemcili gtx ekran kartlı bir monster notebook almak mantıklı.

uzun soluklu diyorsanız monster güzel seçim olur. aldıktan sonra ssd takarsanız tadından yenmez.
ben eski hp me ssd taktım atar veririm dediğim bilgisayarı daha bir aşkla kullanmaya başladım :)

Monster bilgisayarlara bakayım arkadaşlar İnşallah bu arada bu markada servis sorunu yaşar miyimm. Ekran kartlarindaki gt ile gtx arasindaki fark nedir acaba

Arkadaşlar model önerirsiniz sevinirim birde limitim 2.500 tl gibi

sametbozkurt' Alıntı:
uzun soluklu diyorsanız monster güzel seçim olur. aldıktan sonra ssd takarsanız tadından yenmez.
ben eski hp me ssd taktım atar veririm dediğim bilgisayarı daha bir aşkla kullanmaya başladım :)

Bende 3 ay önce burada arkadaşların tavsiyesi ile monster aldım tavsiye ederim şu ana kadar bir problem yk.
özellikle performans tatmin eder.

shadows' Alıntı:
sametbozkurt' Alıntı:

Bende 3 ay önce burada arkadaşların tavsiyesi ile monster aldım tavsiye ederim şu ana kadar bir problem yk.

Niye Monster tercih etmeliyim hocam artıları nelerdir? Servis durumu nasil bu markanin acaba

shadows' Alıntı:
sametbozkurt' Alıntı:

Niye Monster tercih etmeliyim hocam artıları nelerdir? Servis durumu nasil bu markanin acaba

Alırken servisle konuştum illgili görünüyolar ama açıkçası servislik bir işim olmadı. tam bir şey diyemem.
artısı diğerlerine göre ekran kartı ve uygun fiyat

arkadaşlar moonster dan vazgeçtim. hem servis işi sıkıntılı hemde kayseride görebileceğim yer yok.
birşey sormak istiyorum 64 bit ekran kartı ile 128 bit ekran kartı arasında ciddi bir fark olur mu? kullanıp gören arkadaşlar :!:

HB nin reklamlarında geçen Asus laptop geçen 1800 yada 1800 idi şimdi 1750ye düşürmüş güzel bir makine tavsiye ederim onu.

Geri