dizüstü bilgisayar pil problemi

Kodla Büyü

metkey

Aktif Üye
arkadaşlar elimde bir bilgisayar var okuldan öğretmen arkadaşın pil %100 dolu gösteriyor fakat fişi çekince kapanıyor yani pili hiç kullanmıyor tamire vermiş yeni batarya vermişler fakat sorun hala aynı böyle bir problem ile karşılaşanınız var aranızda.

Benim laptopum da aynı şekilde. %100 gösteriyor, fişi çekince kapanıyor. Yeni pil alıp denemedim.

Sürekli şarjda kullanıyorum masaüstü pc gibi. Yan sanayi kullanmak istemedim zarar vermesin diye. 6 yıllık oldu, biraz daha kullanıp yenisini alırım belki.

metkey' Alıntı:
arkadaşlar elimde bir bilgisayar var okuldan öğretmen arkadaşın pil %100 dolu gösteriyor fakat fişi çekince kapanıyor yani pili hiç kullanmıyor tamire vermiş yeni batarya vermişler fakat sorun hala aynı böyle bir problem ile karşılaşanınız var aranızda.
Eğer fişi geri takınca görüntü tekrar geri geliyor ise;
Denetim Masasından Güç Seçenekleri ayarını girin. Plan Ayarlarını Düzenleye tıklayın. Pilde ve Prize takılı ayarlarını kontrol edin. Özellikle Pilde ayarındaki Plan parlaklığını ayarlayı en sağa getirin. Değişiklikleri kaydederek çıkın.
Birde bu işlemi yapar mısınız.

Re: Ynt: dizüstü bilgisayar pil problemi

Yolcudur abbas, bağlasan durmaz.
"Boşa uğraşmayın" derim ben.

Şimdiye kadar 2 notebook için gitti....'dan pil aldım. İkisini de sorunsuz 3-4 yıl kullandım. "Yeni batarya vermişler" kısmında bir sıkıntı olabilir.

hemenyardim' Alıntı:
metkey' Alıntı:
Eğer fişi geri takınca görüntü tekrar geri geliyor ise;
Denetim Masasından Güç Seçenekleri ayarını girin. Plan Ayarlarını Düzenleye tıklayın. Pilde ve Prize takılı ayarlarını kontrol edin. Özellikle Pilde ayarındaki Plan parlaklığını ayarlayı en sağa getirin. Değişiklikleri kaydederek çıkın.
Birde bu işlemi yapar mısınız.
geri gelmiyor hocam kapanıyor sanırım ya2 pil bozuk yada pil ile cihaz arasında b ağlantı problemi var

Bataryaların ölmemesi için çeşitli programlar bulunmakta. Lenovo için kullandığım programdan çok menunum, batarya sürekli şarj ettirmiyor.

Ekli dosyalar

• lenovo.jpg
    lenovo.jpg
    42.5 KB · Görüntüleme: 663
hocam benim düsüncemde batarya degiştirin sorun cözülür olmazsa denemek icin baska bir batarya takin sorun veriyormu ona bakalim

Geri