Dizel Citroen C4 hakkında...

Kodla Büyü

rock

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BNArkadaşlar c4 dizel kullanan var mı? Bende 2007 Peugeot 207 1.6 HDI Premium var. 115 bin civarında. Araçtan ve yakıtından memnunum ama artık değiştirsem mi diyorum. Uygun fiyata bulursam belki alırım diyorum. Yeni kasa c4 2011-2012 kullananlar memnun mu + ları + leri nelerdir fikir verebilirler mi? Comfort ların hdi ve e-hdi ları var farkı nedir? c4 otomatiklerinin hepsinde start stop var mı? Gerçi otomatik pek de düşünmedim ama otomatik olmayıp da e-hdi olanlar da var sanırım. Benim araç 90 Bg, 70 liklerden az yaktığını düşünüyorum kasa ağır olduğu için, c4 lerin de 115 likleri 90 lık dan az mı yakar çok mu yakar?
2. eli kötü diyenler var ama fiyatlar hiç de öyle demiyor. Ben zaten 4 sene civarı kullanırım. Bir de 2011 golfler var ama trendline ları (Boşline) bile daha yüksek km ve 5-6 bin daha pahalı. 70 80 binde doanımlı bi c4 120 binde trendline golf den daha iyi midir? Çok soru var ama kim neye cevap verirse artık :)

Hocam bende 2011 C4 e-hdi exclusive var
112 Bg 270 tork dizel triptonik (2012'den itibaren otomatikleştirilmiş triptonik olayına girdiler pek sağlıklı değil) eğer triptonik almak istiyosanız 2011 alın
yakıt olayı çok çok iyi full depo minimum (şehir içi) 900 km civarı, şehir dışı rahatlıkla 1100-1200 görürsünüz
Ben 4 yıldır kullanıyorum ki çok memnunum
tek handikapı şanzımandan dolayı yokuş kararsızlığı yaşaması (VW'deki DSG şansımanın yanına bile yaklaşamaz) ama çok büyük bir problem değil
birde klasik citroen karakteri arka amortisörlerin biraz sert olması
Ancak uzun yolda kesinlikle yormaz ve fazlasıyla keyif verir
son olarak comford, comfordplus ve e-hdi arasında donanım farkı yaklaşık 12 kalem fark var
(aman ne işime yarayacak dediğiniz çok ince ayrıntılar var ama kesinlikle işinize yarar;
220 volt priz, bagaj ışıklandırmasının el fener olarak kullanılması, masajlı ön koltuklar vb.. çok kalem)
bu kadar karışık anlatımın üstüne uzatmadan kesinlikle tavsiye ederim :) :)

@jacnkx
Sayın hocam teşekkür ederim bilgiler için. e-hdi ların hepsinde start-stop yok sanırım sadece belli donanımlarda mı var?(Olsun istediğimden değil)
e-hdi ların çoğu (2011-2012) yarı otomatik. Malum sitede filtrelediğim e-hdi 167 ilanın sadece 7 si manuel.
e hdi da exculusive comfort ve comf.plus varken, HDI larda comfort ve attraction var. Kısacası çok versiyon var. Ama karar verir de aracı satarsam, hdi comfort bakarım sanırım, 115 bg olanlarına.
Tek sıkıntı süspansiyon olabilir, benim araçta istanbulun bozuk yollarında yoruyor bazen sert süspansiyondan. Ama uzun yol gerçekten keyifli...

rock' Alıntı:
@jacnkx
Sayın hocam teşekkür ederim bilgiler için. e-hdi ların hepsinde start-stop yok sanırım sadece belli donanımlarda mı var?(Olsun istediğimden değil)
e-hdi ların çoğu (2011-2012) yarı otomatik. Malum sitede filtrelediğim e-hdi 167 ilanın sadece 7 si manuel.
e hdi da exculusive comfort ve comf.plus varken, HDI larda comfort ve attraction var. Kısacası çok versiyon var. Ama karar verir de aracı satarsam, hdi comfort bakarım sanırım, 115 bg olanlarına.
Tek sıkıntı süspansiyon olabilir, benim araçta istanbulun bozuk yollarında yoruyor bazen sert süspansiyondan. Ama uzun yol gerçekten keyifli...

Rica ederim hocam benim bildiğim e-hdi motorlarda standart donanım olarak start-stop var
En başta bende klasik olarak "fransız arabası alınmaz, binilmez" mantığındaydım ancak bu modelde adamlar birçok şeyi aşmışlar kş iyikide almışım derim herzaman
Bende uzun süre İstanbul'da kullandığım için süspansiyon sıkıntısı oldu ama hızlı viraj giriş ve çıkışlarında süspansiyonların sert olması gerekliliğinide tecrübe etmiş oldum birkaç kez :roll: :roll:
Alırsanız keyifli sürüşler
Saygılar

2012 C4'üm var. Aracın ilk sahibiyim. yukarıdaki arkadaşın söylediklerine katılıyorum fakat bazı konularda eksik kalmış.
DSG Şanzıman daha iyi demiş ama DSG şanzımanın ne kadar sorunlu olduğundan bahsetmemiş. Wv servisinde çalışan arkadaşım DSG den kaynaklı çok sıkıntı çıktığını söylemişti bana.
Sınıfının en dolu aracını en uygun fiyata aldım zamanında.
E-hdi ise motorun start - stop var ve otomatik vitesli oluyorlar.

DS4 ile C4 arasında motor olarak bir değişiklik yok tek değişiklik tasarım. Tek kişi veya iki kişiyseniz aracın arka koltuklarını çok kullanmayacaksanız tercih edilebilir. DS4lerin arka koltuklarnın camları açılmamakta ve arka kısmı biraz daha dar. Onun dışında konsol, motor olarak hiçbir farklılığı yok.
Exclusive > Conf.Plus >Confort > Attraction

Exclusive alınmayacaksa kesinlikle conf. plus almalısınız. Confort ile confort plus arasında baya bir fark var kullanım kolaylığı açısından.

3 yıllık C4 , 8 yıllık Citroen kullanıcısı olarak tavsiye ederim.

Geri