Diyarbakır Norm Fazlası Duyurusu Hayırlı Olsun!

Kodla Büyü
taatoo' Alıntı:
ilçelerdekide açıklanmış resen olmaz büyük ihtimal arkadaşlar 38 norm fazlası var 8tane ortaokul açık var 12 tane meslek lisesi var büyükihtimal resen atamaolmaz...
peki o okullar dolacak mı bu tercihte sizce? norm fazlası kişilerde sadece 1 kişi licede diğerleri hep merkez ilçelerde veya yakın yerlerde bu adamlar çüngüşteki, hanideki, hazrodaki okulu niye yazsın ki. bence çoğu okul yine boş kalır" artık şansımıza resen atamada atanmayız umarım" diye şansa bırakır herkes tercih yapmaz, sonra da piyango kime vurduysa

çok moralim bozuldu açılan yerleri görünce.çok çaresiz hissediyorum kendimi

Resen atamanın olmamasını umuyoruz ama yapılma ihtimali yüksek. İl Milli Eğitim müdürü, Bilişim Tek. muaf tutulursa öteki bölüm öğretmenlerine emsal olur demiş.

SİRE' Alıntı:
Resen atamanın olmamasını umuyoruz ama yapılma ihtimali yüksek. İl Milli Eğitim müdürü, Bilişim Tek. muaf tutulursa öteki bölüm öğretmenlerine emsal olur demiş.

sınıfçılar için bu resen atamayı çıkardılar hepsi merkezde güzel okullara atandı olan branşçılara oldu.iş mahkemelik olacak ama mahkeme bakalım ne karar verecek

Biz arada kaynadık zaten hocam, durumumuz hakkında zerre kadar bilgi sahibi değiller. :x

nefret eder hale geldim, hiçbir şey yapmak istemiyorum, nedir bu, bişeyden haberi olmayan insanların elinde hayatımız resmen

feto23' Alıntı:
taatoo' Alıntı:
ilçelerdekide açıklanmış resen olmaz büyük ihtimal arkadaşlar 38 norm fazlası var 8tane ortaokul açık var 12 tane meslek lisesi var büyükihtimal resen atamaolmaz...
peki o okullar dolacak mı bu tercihte sizce? norm fazlası kişilerde sadece 1 kişi licede diğerleri hep merkez ilçelerde veya yakın yerlerde bu adamlar çüngüşteki, hanideki, hazrodaki okulu niye yazsın ki. bence çoğu okul yine boş kalır" artık şansımıza resen atamada atanmayız umarım" diye şansa bırakır herkes tercih yapmaz, sonra da piyango kime vurduysa
hocam listeyi düzgün incelerseniz ilçelerde yani demek istediğim merkez ilçe olmayan ilçelerde 6tane açık var 8 tane ortaokul bu arkadaşlar bi ilçeden diğer ilçeye isteyeblrler diye düşünüyrum tabi bu arkadaşların isteğine bağlı bukadar az açık olması en azından brazda olsa olumlu bakmama neden oldu sadece bu resen atarlarsada atarlar ondada puanı en düşük olandan başlayıpta yükseğe doğru atarlar yani şansa resen atamazlar hocam resen atamanında böle bi atama şekli var var ama bukadar az yer olmasının ve bukadar geç açıklanmasının anlamı bence resen atama olmucak olması

hem neden bukadar kafa yoruyosam aman ya resen atarlarsa müdür düşünsün açarım davamı yaparım şikayetimi yaslanırım arkama

SİRE' Alıntı:
hocam iyi hoşta ben il milli eğitim müdürüyle birebir görüştüm durumunuzun farkındayım mağdur etmemek için elimizden ne geliyosa yapacam dedi(birebir görüştüm derken sallıyo sanmayın geçen hafta okulumuzu ve yan okulu ziyarete geldi bende açtım konuyu)

taatoo' Alıntı:
SİRE' Alıntı:
hocam iyi hoşta ben il milli eğitim müdürüyle birebir görüştüm durumunuzun farkındayım mağdur etmemek için elimizden ne geliyosa yapacam dedi(birebir görüştüm derken sallıyo sanmayın geçen hafta okulumuzu ve yan okulu ziyarete geldi bende açtım konuyu)
Kendisiyle norm fazlası listesi açıklandığı ilk zamanlarda görüşülmüştü, durumumuz anlatılmıştı. Umutvari olmuş ve en son dediğim gibi kapatmış maalesef hocam. Sizin durumunuz bizi aşıyor demiş.

hocam açıkça söliyyeim artık umrumda değil nereye gnderirlerse gndersnler meslekten souttular benm bütün ailem öğretmen bu mesleği çok isteyerek seçtim 21 yaşımda atandım 5 yıldır bu meslekteym ama harbiden bıktırdılar valla kendimi 45 yaşında hissediyorum :lol:

aynen bende tercih yapmayacağım...açtıkları okullardan bazılarını aradım bilgisayar laboratuvarlarını dağıttıklarını söylediler...neden size norm açtılar o zaman dedim..bizde şaşkınız dediler..kısacası başka bir okula gidince de norm fazlası olacağız...sonsuz döngülerdeyiz :) bir okulda: hocam 2 gün bizde görev yapıyorsunuz diğer günler başka okullarda dedi, bilişim rehber öğretmen olsa da durum bu şekilde mi ? diye sordum evet dedi bilişim rehber öğretmenin başka okullarda görevlendirmesi de bende soru işareti yarattı...bu mesleğin(meslek denirse) tadı tuzu kalmadı...

volk@n' Alıntı:
aynen bende tercih yapmayacağım...açtıkları okullardan bazılarını aradım bilgisayar laboratuvarlarını dağıttıklarını söylediler...neden size norm açtılar o zaman dedim..bizde şaşkınız dediler..kısacası başka bir okula gidince de norm fazlası olacağız...sonsuz döngülerdeyiz :) bir okulda: hocam 2 gün bizde görev yapıyorsunuz diğer günler başka okullarda dedi, bilişim rehber öğretmen olsa da durum bu şekilde mi ? diye sordum evet dedi bilişim rehber öğretmenin başka okullarda görevlendirmesi de bende soru işareti yarattı...bu mesleğin(meslek denirse) tadı tuzu kalmadı...

ya aklıselim birisi çıkar bu atamayı yapmaz ya da meb mahkemelerle uğraşmaya devam eder

bukadar karamsar olma hocam çok az yer var baya fazlalık var nası atıcaklar belki bikaçımızı resen gönderebilirler oda şans artık hem gnderselerde dava açarsınız bakanlığın bi sendikaya cevap yazısında büyükşehir sınırlarındaki öğretmenlerin isteği olmadan büyükşehir sınırları dışında görevlendirilemezler dye sadece bu yazı bile davayla eski okulunuza dönebilirsiniz hocam

taatoo' Alıntı:
bukadar karamsar olma hocam çok az yer var baya fazlalık var nası atıcaklar belki bikaçımızı resen gönderebilirler oda şans artık hem gnderselerde dava açarsınız bakanlığın bi sendikaya cevap yazısında büyükşehir sınırlarındaki öğretmenlerin isteği olmadan büyükşehir sınırları dışında görevlendirilemezler dye sadece bu yazı bile davayla eski okulunuza dönebilirsiniz hocam

o yazıyı paylaşabilirmisiniz hocam?

yazı burda hocam bekleyelim bakalım resen atarlarsa toplu olarak dava açarız bu yazı gayet açık hocam

inanmak istiyorum buna..5. maddenin mevzuat dayanağı vardır inş..

bu arada 3. madde (karşısında 2 yazan)5. maddenin ağzını burnunu kırıyo zaten.farkındamısınız?

Geri