diyarbakır, Mardin, Siirt, Kars, Bingöl ????

Kodla Büyü

roninalp

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu 5 ilden birine tayin istemeyi düşünüyoruz. seneye 5 e gidecek bir çocuğum var. onun eğitiminide göz önünde bulundurarak bu iller hakkında bildiklerinizi yazar mısınız? ve hatta sıralama yapsaydınız sıralamanız ne olurdu??? Görüşleriniz benim için önemli.. şimdiden teşekkürler.

Diyarbakırı, Siirti ve Mardini gördüm.Diyarbakır'da iki yıl yaşadım zorunlu hizmet dolayısıyla..Ben bir sıralama yapacak olsam Diyarbakır,Mardin,Siirt,Kars,Bingöl şeklinde olurdu herhalde.Yazdığınız şehirlerden Diyarbakır tartışılmaz en gelişmişi ve olanakları en fazla olanı.

hocam bingöl yazma da nereyi yazarsan yaz...çocuğuna yazık olur valla...:) 2 yıldır burdayım iyi çocuk bile olsa diğerlerinin arasında yok oluyor...

bilisimcomu' Alıntı:
hocam bingöl yazma da nereyi yazarsan yaz...çocuğuna yazık olur valla...:) 2 yıldır burdayım iyi çocuk bile olsa diğerlerinin arasında yok oluyor...
niye yaa?
benim bugune dek gordugum 10 bingöllüden 9 u durust efendi saygıda kusur etmeyen olabildigince haramdan uzak duran kisilerdi...
şehrin gelişmişliği konusunda fikrim yok ama insanları sizin dediginiz sekilde bilmiyorum

roninalp' Alıntı:
arkadaşlar bu 5 ilden birine tayin istemeyi düşünüyoruz. seneye 5 e gidecek bir çocuğum var. onun eğitiminide göz önünde bulundurarak bu iller hakkında bildiklerinizi yazar mısınız? ve hatta sıralama yapsaydınız sıralamanız ne olurdu??? Görüşleriniz benim için önemli.. şimdiden teşekkürler.
TEF mi BÖTE mi hocam sizinki?
ve bi dipnot
Diyarbakır bu yıl da gecen yıl da norm açmadı ildısına... gerekce olarak da ilde norm fazlası varmıs ve bakanlık norm fazlası varsa norm acmayın demiş
tabi yalan soylenmiyorsa

gelecek sene de bu sene gibi olursa ne mardin ne de diyarbakıra bel baglamayın
ikisi de
ildısı
özür
ilk atama
tayinlerinin hiçbirinde açmadı.
ildısına bingöl ve şanlıurfa açtı diye hatırlıyorum. bingöl merkez yanlıs hatırlamıyorsam yoktu karlıova gibi bi yer acılmıstı
urfa merkez filan hepsi acıktı

hocam kars'ta çalışacağınız adam gibi meslek lisesi yok onu söyleyim bende tef çıkışlı biri olarak söylüyorum özelden sorunuz var cevaplarım

ben olsam eş durumunu eşime bırakırım. o gelsin...
istediginiz zaman dogu tarafına gelirsiniz. ben vaktiyle 30 puanla batıdan mardine gelmiştim.
nitekim bu ildısı atamalarda da 40-45 puan gibi birseyle yanlıs hatırlamıyorsam şanlıurfa kapattı...
öneml olan batıya gidebilmek...
istanbulda bircok ek iş yapabiliyorsunuz hiç olmazsa diyarbakır kars vb dogu illerinde bu da yok...
ben olsam 3-5 ay katlanır eşimi yanıma alırdım

bu arada
diyarbakırda meslek liselerinde norm yok diye biliyorum.
mardin merkez EML de 1 tane vardı. bu yıl iliçi atama doneminde 1 acık gosterilmişti ve hala açıktı. UMEM kapsamındaymıs. ildısı istedigim icin iliçi istemedim. mardinde tefli yok denecek kadar az oldugu icin iliçi atama sonuclarında kapanmadıgını gordum.
ama buna ragmen ne ildısına ne de ozur durumuna ve ilkatamaya açmadılar. sebebini bilmiyorum

4 yıl diyarbakır merkezde çalıştım hiç bir sorunla karşılaşmadım, ayrıca mardin merkezde iyidir orayada çok gittim hocam, diğer iller hakkında pek bir bilgim yok.

Geri