div mi table mı?

Kodla Büyü

saidtr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar
tablo ile yapılan tasarım , dive göre daha hızlı ve kolay.
neden divler bu kadar çok tercih ediliyor?
tşkrr....

Hocam ben de önceden tabloyla yapıyordum, şimdi dive geçtim, alışınca daha kullanışlı geliyor. sanırım biryerde okıumuştum zaten server divleri td ye çevirip okuyor diye. doğru mu bilmem.

bir de divlerin google tarafından indexlenmesi daha kolay oluyor diye biliyorum. + tasarım olarak divli yapılar çok daha şık.

xorcistforyou' Alıntı:
hala bu sormu soruluyor...güncel tasarımlardan baya uzak kalmışssınız o zaman..
evet tablolu tasarım çoktan demode oldu, div'li tasarım daha esnek rahatça değiştirebiliyorsun, tasarımı da daha kolay yapıyorsun

javascript ile etkileşimli bir sayfa div ile daha rahat yapılır. Hatta bazen table yetersiz kala bilir.her bir parçasını css ile rahatlıkla düzenleyebileceğiniz bir sayfa herzaman avantajlıdır. tek dez avantajı öğrenmek için biraz zaman gerek. özelikle css siz div kullanmak imkansız.

elbette katılıyorum css siz div zaten bi şeye yaramaz.........
fikir çıksın dedim di... ortaya.. :mrgreen:

ofkeli82' Alıntı:
sanırım biryerde okıumuştum zaten server divleri td ye çevirip okuyor diye. doğru mu bilmem.
Hocam o işi web sunucusu değil, web tarayıcısı yapar ve divleri daha kolay okuyabildiği için sayfanın yerleşmesi tablolara göre daha hızlı olur. div mi table mı sorusuna gelince, ben table ile yapılmış site görmeye pek dayanamıyorum ama aynı IE6 gibi bunun da tamamen terkedilmesi biraz zaman alacak gibi görünüyor. Sonuçta bu forum bile table ile yapılmış :)

Geri