"Disk yazmaya karşı korumalı" hatası

Kodla Büyü

sami55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu aralar ortalıkta bir virüs var sanırım flash bellekleri "Disk yazmaya karşı korumalı" hale getiriyor forumda paylaşılan programları denediğim halde bir türlü halledemedim flash bellek Sandisk Cruzer bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim...

Bu hata elektrik kesilmelerinde ya da flash disk direk çıkarıldığında ortaya çıkıyor.Biçimlendirme işlemleri de işe yaramıyor.

Hocam kingston marka bir flashı bir arkadaş chipgenius ile kurtardı ama bu flashı aynı programda kurtaramadı...

ya bilen yok yada gündemle alakalı olmadığı için kimse ilgilenmiyor...

hocam sanırım fiziksel bir sorun ben de ne denediysem yapamadım sandiskin yazılımını bulamadım.

Aynı sorunla karşı karşıyayım. Bilgilere ulaşabildiğimden mecburen yeni flash diske dosyaları aktardım.

sami55' Alıntı:
Arkadaşlar bu aralar ortalıkta bir virüs var sanırım flash bellekleri "Disk yazmaya karşı korumalı" hale getiriyor forumda paylaşılan programları denediğim halde bir türlü halledemedim flash bellek Sandisk Cruzer bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim...

Aşağıdaki programla formatlayın; düzelecektir.

Ekli dosyalar

• USBFormat_Salt_Okunur_Hatasi_Duzeltme.rar
    278.3 KB · Görüntüleme: 142
Kaç tane flash bellek düzelttim böyle.Chip geniusla seri numarası bulunup.Snn256565 gibi bi numara internette aratın rom lar çıkacak Oradan uygun olanı deneyecerek bulacaksınız.Pny flash belleğimi 3 denememde düzelttim.Aynı şekilde zambak.Üniversite .Tanıtım flash belleklerinin de birçoğunu düzelttim.Ve birleştirdim.

Geri