Disk okuma hatası

Kodla Büyü

sago1760

Site Gezgini
mrb arkadaşlar....
ana bilgisayarımı çalıştırdığımda disk okuma hatası veriyor ve yeniden başlatmak için ctrl+alt+del tuşlarına bas diyor.... basıyorum ama tekrar aynı hatayı veriyor... şimdiden tşk ediyorum....

hocam olayı biraz daha açarsanız...harddiske hiçmi bağlanmıyor

insert disk boot failure felan mı yazıyor yoksa XP açılıyormu..her zaman o sorunla karşılaşmıyoruz,,, unutuyoruz insanlık hali.

ghost' Alıntı:
hocam olayı biraz daha açarsanız...harddiske hiçmi bağlanmıyor

insert disk boot failure felan mı yazıyor yoksa XP açılıyormu..her zaman o sorunla karşılaşmıyoruz,,, unutuyoruz insanlık hali.

hocama katılıyorum en azından hata mesajını buraya yazarsan ona göre yardımcı oluruz binbir ceşit problem var

hocam ona benzer bi hata bende de veriyodu. benim hard disk sataydı. kasayı açıp harddiskin kablosunu takıp geri çıkarınca düzeliyodu. bi deneyin belki işe yarar.

hata aynen şöyle
"hard disk okunamadı"
yeniden başlamak için ctrl+alt+del tuşlarına basınız(xp açılmıyor)

biyostan baktım hard diski görmüyor... ide kablosu çıkmış olabilir ama pc'yi açamıyorum çünkü garanti etiketi var....

Re: Acil Yardım(Disk okuma hatası)

ARKADAŞLAR AYNI SORUNLA BENDE KARŞIAŞTIM. DİSK OKUMA HATASI DİYOR VE YENİDEN BAŞLATMAK İÇİN CTRL ALT DELETE BASIN DİYOR.. BASIYORUM AYNI. SATA HARDDİSK. KABLOSUNU ÇIKARDIM TAKTIM DÜZELMEDİ... NE YAPMAM LAZIM...?

bios tan görmüyorsa yapacağınız fazla bir şey yok. hele kasayı açmadan bir şey yapmak mümkün değil. en fazla kabloları değiştirirsiniz veya başka bir bilgisayara takıp bakarsanız.

geçenlerde yine bi format serüveninde c biçimlendirip xp yi kurarken karşılaştım aynı hatayla ama bios'ta görüyordu hdd yi (hata kodu falan yok yalnızca disk okuma hatası| yeniden başlatmak için ctrl+alt+del) formatı yalnızca c ye atmıştım bikaç kez denedim olmadı. içindeki önemli bilgilerin yedeğinin olduğunu söyledi pc'ye format attığm hoca. hdd deki bölümlendirmeleri sildim yeniden bölümlendirdim. problem çözüldü.

aynı sorunla bende karşılaştım bugün. çözüm çok basit. tek yapmanız gereken kasayı açıp harddisk e giden kabloları kontrol etmek, kabloları yuvalarına tam oturtmak.

aynı sorunla bende karşılaşmıştım. hard-diski başka bilgisayara takıp "hard-disk üzerinde -> özellikler>araçlar>hata denetimi> şimdi denetle> dosya sistemini tara ve düzelt" yolunu takip ederek sorunu ortadan kaldırmıştım. eğer kasanın içini açamıyorsanız (garanti yüzünden) kurulan değilde çalışan bir işletim sistemi cd'si bularak açmayı bir deneyin ( pardus bu konuda yardımıcı olabilir)

ben de bugün okulda bu hatayla uğraştım ama halledemedim. Kasayı açmayı denemedim ama bios ta değiştirmediğim ayar kalmadı, çözemedim sorunu yarın dedikleriniz deneyeceğim.Bunun dışında bir diğer bilgisayarda şu sorun vardı: oturum şifresi bilinmiyor F8 ile güvenli mod ta açmaya çalıştım olmadı yine aynı parolalı kullanıcı oturumu geliyor.format atmayı denedim ama cd yi okutamadım.F11 ile boot a girdim sadece hdd ve floppy i görüyor.ne yapmalıyım.Acil yardıma ihtiyacım var :(

Geri