disk okuma hatası Ctrl+Alt+Delete

Kodla Büyü

cruise02

Site Gezgini
arkadaşlar bugün okulda müdürün bilgisayarını açtığımızda "disk okuma hatası Ctrl+Alt+Delete" yazıyordu. tekrar açmaya çalıştığımızda yine aynı hatayı veriyor ve bilgisayar açılmıyor.bilgisayar şu bizim meşhur vestel pc lerden :p . Malum kasayı açamıyorum. sistemi geri yükleyim dedim ama oda olmadı. servisi çağırmadan yapabileceğim bişey var mı? yardımlarınızı bekliyorum. :twisted:

sorunun büyük ihtimal yazılımsal genelde bir harddisk bulamadığında yada yüklü bir işletim sistemi bulamadığında bu hatayı veriyor, bilgisayar açılırken POST ekranında harddiski görüyor mu? BIOSu resetlemeyi denedin mi?

biosu restlemeyi denemedim. yarın bi deneyecem artık. cogullu hocam gösterdiğin ilgiye teşekkürler.

Arkadaşların dediği gibi biostan hardiskin görünüp görünmediğine bakın. Görünmüyorsa biosu default ayarlarına geitrerek deneyin. Harddis biosta görülüyor ise CD den çalışan işletim sistemlerinden birisi ile makinayı açmayı deneyin. Pardus, Turkix veya Hiren Boot Cd gibi programlar mevcut. Bunalrdan birisi ile diske erişebiliyorsanız içerisindeki verileri yedekleyip baştan Windows yükleyin.

bende de bu hata oludu
hirenle başlatmak istiyorum ama ekrana hiç bişey gelmiyor
bu hata hardiskin bozulduğunu gösteriyorda ama nasıl olcak bilmiyorum

bende çok yakın bi zamanda aynı hatayla karşılaştım o anlatılanların da hepsini denedim işe yaramadı en son kasayı açıp harddiskin ide kablolarını söktüm baştan taktım oldu. ayrıca hocam garanti için açmıyorsun galiba kasayı ben açtım garanti kapsamından da çıkmıyor kasa açılınca ona bakmıyorlar yani en azından bende öyle oldu.

kasayı açtım garanti yok zaten kablo söktüm taktım olmadı offf 2 gündür öğrencilere bozuk demekten bıktım
zaten sınıflar 40 50 arası 12 bilgisayar vardı...

benim bir bilgisayarda o probelm var arada bir oluyor arada bri açılıyor nedenini anlayamadım sürekli aynı hata oluşmuyor neden olabilir acaba??

Netplwiz yaz baslata kullanici hesaplari gelsin sonra gelismisr tikla kullanicilar ctrl-alt-delete tuslarini isaretini kaldir uygula tamam de sorun kalmaz diye dusunuyorum

Geri