Dijital Pano - Davetiye ve Afiş Çalışmalarım (PSD)

Kodla Büyü

erencan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kadromun bulunduğu okulda okul için bir artı kabul ettiğim dijital pano çalışması fikri vardı bende uzun zamandır. BTR görevi ağır bastığından uğraşamıyordum
4006 projesi olarak dijital pano yapabilirsin dedi bana idare ve ben çalışmalara başladım.Açıkçası 4006 için hiç bir isteğim yoktu (gerçi hala yok) ama okula somut ve kalıcı bir hizmet olarak gördüğümden bir şeyler yapmaya başladım.Beğenen olursa photoshop kullanarak kendi okuluna uyarlayabilir.

DİJİTAL PANO
İlk etapta yayın yapacağınız tv nin en iyi çözünürlüğünü öğrenin yoksa ilerleyen safhalarda görüntü boyutu problem olabiliyor.Bizim tv de mesela 1280x768 idi en iyi çözünürlük. O yüzden psd bu çözünürlükte.Ders programı bir script içinde slayt shoe mantığında ekranda gün gün beliriyor.Ders programı adında bir excel dosyasında program tablo halinde mevcut.Mesela program değişti ne yapacaksınız? O excel dosyasında değişiklik yapıp gün gün print screen yapıp ilgili günü kesip gün adıyla kaydedeceksiniz.Üstüne yazmak isteyecektir zaten istediğimiz bu.Bu durumda siz html sayfasında hiçbir şeye karışmadan yeni program ekranda dönmeye başlayacaktır.
Aynı durum nöbetçi öğretmenler listesinde aynen geçerli.
Klasör içinde Ders Programı ve foto adında klasörler var.Ders programı klasörünün içine değiştirdiğiniz crop jpg leri aynı isimle yani pazartesi-salı... şeklinde kaydediyorsunuz başka bir işleme gerek kalmıyor. html içinde tablo yapmak istemedim ki bence bu yöntem daha fazla kişi tarafından kullanılabileceğini düşünüyorum.TV ye internet bağlantısı sağlayın çünkü script ve takvim net istiyor

Ekli dosyalar

• DSC_0743.JPG
    DSC_0743.JPG
    125.1 KB · Görüntüleme: 2,926
  • DSC_0744.JPG
    DSC_0744.JPG
    156.8 KB · Görüntüleme: 2,924
Bu rar içinde :
* Ders Programı klasörü (içinde gün gün program jpg leri var)
* Foto klasörü (içinde 4 tane fotoğraf var.siz içine aynı isimli daha fazla fotoğraf koyabilirsiniz.Bu durumda html içindeki script kısmında kopyala yapıştır yaparak dha fazla fotoğrafı gösterir şekilde yaparsınız)
* Ders Programı adında excel dosyası
* Arka planın PSD hali
* Untitled-1 adında html sayfamız vardır

rar içinde arka plan jpg dosyasını unutmuştum şimdi ekledim

Ekli dosyalar

• dijital pano çalışmam.rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 493
Burada btr görevi yaptığım okulun resim fotoğraf sergisi için afiş ve davetiye çalışmalarım var.
İsteyen dilediği gibi değiştirip kullanabilir

Ekli dosyalar

• afiş-1.jpg
    afiş-1.jpg
    404.1 KB · Görüntüleme: 2,862
  • davetiye.jpg
    davetiye.jpg
    214.1 KB · Görüntüleme: 2,858
Afiş ve davetiye PSD leri burada

Ekli dosyalar

• afiş-11.rar
    720.3 KB · Görüntüleme: 236
  • davetiye2.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 236
Eline sağlık ama biraz daha görselleştirip göz alıcı yapabilirsin. :+1:

Pazartesi günü hem fotoğraflar hem ders programı ekranda iken bir fotoğraf çeker paylaşırım. Bu fotoğrafları çektiğimde henüz pc ye wifi ile internet bağlamamıştım

Delphi veya benzeri bir dille duyuru kısmına istenilen duyuruyu yazdırma işini yapmayı düşünüyorum şimdilerde. Yani bir yönetim programı. sonuçta html dosyası bir metin dosyası ve editör içinde açılabilir. Duyurunun yer aldığı kodların istenilen kodlarla değiştirilip kaydedilmesini sağlamaya çalışacağım. Yaparsam paylaşırım. Veritabanı ile öğretmen listesi hazırlamak bile mümkün aslında

Geri