Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Dijital pano beni çıldırtacak!!!

Konu, 'Okul Panosu' kısmında uyurgezer tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. uyurgezer

uyurgezer Seçkin Üye Seçkin Üye

Okul müdürümüz okula 2 adet lcd aldı. bunları dijital pano olarak kullanacakmışız. bir tanesini zemin kata, bir diğerinide 1 kata kurduk. her birine de bir kasa bağladık. Bir haftadır XİBO ile uğraşıyorum, ama her aşamasında farklı bir problemle boğuşuyorum. forumda bakmadığım başlık kalmadı. kafam daha çok karıştı. en kolay yolla bu işi nasıl çözümlerim.

Not: geçen gün müdür beni tehdit etti. İki yıldır bu okulda hiiç bir iş yapmamışım, performansımı hiç beğenmiyormuş, eğer bu dijital pano olmazsa o zaman benimle görüşecekmiş,,,, gibi bir çok şey saydı. Bu pano işini bir an önce halledip ağzının payını vermem lazım. yardımlarınıza hiç olmadığı kadar ihtiyacım var bbnet ailesi

2. uysal_rockci

uysal_rockci Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Xibo da karşılaştığın problemler ne hocam.

3. m17h41r

m17h41r Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam xibo ile ben de uğraştım biraz ama baktım olacak gibi değil sonra website x5 ile hazırladım panoyu. Daha kolay x5 ile...

4. misso021

misso021 Site Gezgini

Yapacağım varsa da yapmam merak ettim ne görüşecek acaba...

mcö bunu beğendi.
  5. uyurgezer

suan layout tasarım asamasındayım, yeni bir layout tasarladım, schedule de gerekli yarları yaptım, defaul layer olarak da ayarladım display bölümünden, eski tasarladığım layoutlarıda sildim ama bilgisayarı yeniden baslattığımda hala sildiğim layoutu gösteriyor hocam

6. uyurgezer

hocam programın ****lısını bulamadım

7. uyurgezer

benden yüksek lisans ödevini yapmamı istedi bende web sitesiyle ve panoyla uğraştığımı söyleyerek yapamayacağımı söyledim, dün bir olayı bahane ederek, yanıma geldi, söylemediği şey kalmadı hocam. aldığım maaşştan başladı, bu okulda bulunuyorsam onun insiyatifiyle bulunduğumu, sene sonunda beni norm fazlası gösterceğini ki ben geldiğimden beri bu okulda norm fazlasıyım bla bla yapmadığım ödevin acısını çıkardı benden. bende yapmazdım ama çamur bulaşmasın artık üzerime

8. neverjealous

neverjealous Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Başka ?

9. mutlucan

mutlucan Süper Üye Süper Üye

böyle adamlara sapan taşıyla vuracaksın

10. mkarahan46

mkarahan46 Site Gezgini

ben olsam o işi yapacağım varsa da yapmam bakalım ne görüşecekmiş müdür. ayrıca çokda canımı sıkarsa o kasayı kendisine monte ederim.

11. girdap08

girdap08 Süper Üye Süper Üye

Fazla kasmaya gerek yok bence.
    PowerPoint 2010 fazlasıyla iş görüyor aslında.

Kendi kararınız tabi ki ama bunu da bir düşünün.
    Edit: Notu okumamıştım. Kendisi yapsın salla, sıkma canını.

12. uyurgezer

hafta sonu deneycem hocam, sağolun

13. girdap08

girdap08 Süper Üye Süper Üye

Power Point üzerinde flash oynatabiliyorken, video oynatabiliyorken, istediğimiz gibi at koşturabiliyorken, vb kodları çalıştırabiliyorken, çözünürlük sıkıntısı yokken, gelişmiş animasyon seçenekleri, gelişmiş geçiş efektleri, gelişmiş tablolama özellikleri varken dijital panolar için farklı yöntemlere girmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

En büyük sıkıntısı içeriğin dinamikleştirilemiyor olması ve değişikliklerin el ile kontrol edilmesi gerekliliği idi. Ancak sanırım, içerik verileri XML'den okunabilmesine olanak sağlayan eklentiler mevcut. Bunlar kullanılarak dinamikleştirme sorunu da ortadan kalkabilir. (Hatta bu da web tabanlı bir kontrol sistemi kurulabilmesine bile olanak tanınması demek)

Okula bir tane LCD hediye edildi. Müdür Bey Dijital pano olarak kullanalım dediğinde bu konunun üzerinde epey durmuştum. Sonunda Öğretmenler odasında kalmasına karar verildiği için dijital pano gündemden kalktı.

Ama bu konu forumda sürekli güncelliğini koruyacak gibi bu yüzden ben de vakit buldukça PP üzerinde ihtiyaçları karşılayabilecek bir dijital pano uygulaması çalışmaları yapmaya başlayayım. Muhtemelen ileride hepimiz benzer durumlarla karşılaşacağız.

14. uyurgezer

sağolun hocam, onerdiğiniz gibi powerpointle simdilik sadece anı kurtarabilecek manuel düzenlemeylede olsa bir pano oluşturdum.. ilerleyen günlerde biraz daha gelistirilerek yayın hayatına devam eder gibi, teşekkürler

15. uyurgezer

xibo ile bir kaç gün uğraştım bende tam çözüyorum galiba derken başka sorunlar çıktı vaz geçtim. girdap08 hocamın tavsıyesıyesıne uyarak şimdilik powerpointle idare edecek bir şeyler hazırladım, sonrasına da bakacaz artık, teşekkür ederim ilginize.

16. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Küfür edince de küfür etti demezler mi! Böylesine hem küfür ediceksin hem de demir copla dövüceksin.

17. uyurgezer

sormayın hocam, elimden gelse hiç durmam !!!!

18. lombardini

lombardini Site Gezgini

Re: Ynt: Dijital pano beni çıldırtacak!!!

Arkadaşa katılmamak elde değil.

19. by_rebel

by_rebel Seçkin Üye Seçkin Üye

Yazmayayım dedim dayanamadım, sizin gibiler yüzünden diğer öğretmenler (buna müdür ve müdür yardımcıları da dahil) görevimiz olmayan yüzlerce işi bize yükleyebileceklerini düşünüyorlar. Halbuki herkes görevini bilse bu tür saçma konular açılmamış olurdu. O müdür(ünüz) sizi tehdit edip sizden göreviniz olmayan bir iş isteyebilirken, siz hala üzerinize sıçrayacak çamurdan bahsediyorsanız, Allah aşkına norm fazlası olmayı hak etmiyor musunuz? (İleri gittiysem kusura bakmayın ama bir bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yaparken davranışlarınızın sonuçlarına sadece siz değil maalesef zümreleriniz de katlanmak zorunda kalıyor.)

20. uyurgezer

Re: Ynt: Dijital pano beni çıldırtacak!!!

içimdeki şeytanda bana aynı şeyi söylüyor da....

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal