Devleti fiberle soyuyorlar.

Kodla Büyü
SeA_' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
sulu_man' Alıntı:
Madem bu kadar ilgili ve bilgilisiniz, bize tek bir örnek gösterin hocam, yurtdışında aynı veya benzer hizmeti kim ne kadara alıyor? İndirim demişsiniz, sizin bahsettiğiniz bu indirim, İzmir Kemeraltındaki esnafların indirimine benziyor gibi kapıyı 50 den aç, sonra 5 tlye ver. Bu mu indirim?

Hocam nereden bulacam şana yutt dışı fiyatlarını Allah aşkına kafamı buluyorsun.
Soygun iddia edenlerden ispat istemiyorsun gelmiş bende yurtdışı fiyatlarını istiyorsun.
Ara bul burda paylaş aynı hizmetin fiyatlarını. Öğrenelim. Sanki evimizdeki internet yutdışıyla aynı. %18 + % 15 vergileri unutma. Ben rakamları buldum ortaya koydum sende aksini savunuyorsuan ispatla. Deki bana falanca banka yada kurum aynı hizmeti daha ucuza almış fakat devlete kakalamışlar.

Bu fiyatların 10 yıllık olduğu da bilmeyen varsa öğrensin.
http://antalyauzem.meb.k12.tr/meb_i...8/dosyalar/2016_10/18034858_vpntarifeleri.pdf

:puhaha:

15000 tl hayali bir rakam(balon/abartı) sen tutturmuşsun; normalde 15000 biz 3bine alıyoruz diye :)
anlamak istememeni kimse anlamıyor zorlama bence

Galileo'yu anlaman için yüz fırın ekmek yemen lazım...

Daha önceki entry'de yurtdışı internet fiyatlarını görebileceğin linkler attım, vpn ile oranlama yapabilirsin anlamak istersen.

Biz devletin parası boşa gitmesin bu fiyat fazla dedikçe sen muhabbeti pazarlama işine döndürdün, kolay gelsin.

Boşgeldiniz hocam( ? )
Daha önce yazdıklarım arasında size uygun cevap var. Lütfen araştırın.
Üslubunuz için yazıyorum yoksa fikirlerimizin farklı olması önemli değil. Tahminim öğrencisin.
Öğleyse ilerde öğretmen olma gibi fikrin varsa değiştir. Ispatsız kanıtsız iddialarla ne öğretebilirsin ?

40 yaşına gelmek üzereyim anadollu insanıyız ekmeyi severiz. Günde 2 ekmek yesem ( 110 kg yim rahat yiyorum) sanırım Galileo yu anlamak için gerekli olan şartı yerine getirmiş olurum. Fakat Galileo yu anlamak ekmek yiyerek olmaz. O hesap tutmaz.

Ödenen parayı biliyorsun alınan hizmetin neler olduğunu araştırın.
En son kolay gele diyerek cümleni bitirmişsin. Emin ol yazarken zevk aldım.

lonely2134' Alıntı:
Bir işe de yarasa bari donup kalıyor sürekli. Ayrıca her yer yasak neyin parası bu? Daha da önemlisi neyin KAFASI?
Emin olun işe yarıyor . Fakat sizin değil.
O para her yere giremeyesiniz diye veriliyor. Aynı zamanda her yer dekiler de fatih ağına giremezsin diye. Sanırım faturayla işiniz yok . Siz yasaklardan bıkanlardan sınız.

alpaygunes' Alıntı:
SeA_' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
sulu_man' Alıntı:
Madem bu kadar ilgili ve bilgilisiniz, bize tek bir örnek gösterin hocam, yurtdışında aynı veya benzer hizmeti kim ne kadara alıyor? İndirim demişsiniz, sizin bahsettiğiniz bu indirim, İzmir Kemeraltındaki esnafların indirimine benziyor gibi kapıyı 50 den aç, sonra 5 tlye ver. Bu mu indirim?

Hocam nereden bulacam şana yutt dışı fiyatlarını Allah aşkına kafamı buluyorsun.
Soygun iddia edenlerden ispat istemiyorsun gelmiş bende yurtdışı fiyatlarını istiyorsun.
Ara bul burda paylaş aynı hizmetin fiyatlarını. Öğrenelim. Sanki evimizdeki internet yutdışıyla aynı. %18 + % 15 vergileri unutma. Ben rakamları buldum ortaya koydum sende aksini savunuyorsuan ispatla. Deki bana falanca banka yada kurum aynı hizmeti daha ucuza almış fakat devlete kakalamışlar.

Bu fiyatların 10 yıllık olduğu da bilmeyen varsa öğrensin.
http://antalyauzem.meb.k12.tr/meb_i...8/dosyalar/2016_10/18034858_vpntarifeleri.pdf

:puhaha:

15000 tl hayali bir rakam(balon/abartı) sen tutturmuşsun; normalde 15000 biz 3bine alıyoruz diye :)
anlamak istememeni kimse anlamıyor zorlama bence

Galileo'yu anlaman için yüz fırın ekmek yemen lazım...

Daha önceki entry'de yurtdışı internet fiyatlarını görebileceğin linkler attım, vpn ile oranlama yapabilirsin anlamak istersen.

Biz devletin parası boşa gitmesin bu fiyat fazla dedikçe sen muhabbeti pazarlama işine döndürdün, kolay gelsin.

Boşgeldiniz hocam( ? )
Daha önce yazdıklarım arasında size uygun cevap var. Lütfen araştırın.
Üslubunuz için yazıyorum yoksa fikirlerimizin farklı olması önemli değil. Tahminim öğrencisin.
Öğleyse ilerde öğretmen olma gibi fikrin varsa değiştir. Ispatsız kanıtsız iddialarla ne öğretebilirsin ?

40 yaşına gelmek üzereyim anadollu insanıyız ekmeyi severiz. Günde 2 ekmek yesem ( 110 kg yim rahat yiyorum) sanırım Galileo yu anlamak için gerekli olan şartı yerine getirmiş olurum. Fakat Galileo yu anlamak ekmek yiyerek olmaz. O hesap tutmaz.

Ödenen parayı biliyorsun alınan hizmetin neler olduğunu araştırın.
En son kolay gele diyerek cümleni bitirmişsin. Emin ol yazarken zevk aldım.

Kötü tahmin, hesaplar saçma, alınan hizmeti biliyorum bu para etmez (Fatih projesi eğitmeniyim/eğitmeniyiz)

ayrıca bkz: Kırk fırın ekmek yemek (deyim)
böyle güzel bir deyimi kaynaştırma öğrencisi cevabıyla açıklamaya çalışarak, kendini ve savlarını ispatladın tebrikler.

Sınırsız bir internet paketi alarak tüm okula çok düşük bir maliyetle dağıtılabilecek bir sistem kurmak varken anlaşma gereği her ay 1700 tl'yi telekoma ödemek ne kadar mantıklı? Yazık gerçekten ödenen ücrete...

Okullara gelen ttvpn faturalarının arkasına bakın 120 ay taahhüt verilmiş yani yıllarca devam edecek bir sygun maalesef

Son düzenleme:
Böyle bir altyapıyı sadece soygun olarak değerlendirip bilimsel bir tartışma zemininde değil de kişisel beklentilere göre yorumlamak ne kadar doğru bir tartışma düşünmek gerekiyor. Hiçbir kurumda internet sınırsız değildir gidin Türk Telekom'un Ankara'daki genel merkezine oradaki çalışanın bilgisayarı da Youtube a girmiyor, Turkcell'in çalışanın ki de. Önemli olan ihtiyaçların karşılanması değil midir?
Ben bilişim öğretmenlerinin konuyu sadece 1600 TL'lik fatura üzerinden tartışmasını yadırgadığımı belirtmek isterim. (söylediklerim siyaset temelli değildir)

okullarımızda 3000 tl 'lik ne internet işi yapıyorsunuz bu faturayı savunanlara soruyorum bir de bilimsellik falan demişsiniz yukarda bir trol var zaten ona diyecek bir şey bulamadım evt kardeşim vpn haklısın

Ben Standart ADSL (61 tl aylık) ile TTVPN (2613,25 tl aylık) arasında ne fark olduğunu anlamış değilim...? Bunu ciddi ciddi soruyorum, eğer gerçekten bazı adreslere girilmesini engellemek amacıyla yapılmışsa aylık bu kadar para vermeye değer mi? Hani evvelinden şu işleri yapamıyorduk, şimdi şunları şunları yapabiliyoruz derseniz o da yok...Bilmiyorum kim kimi soyuyor ama, ödenen para ciddi mana da fahiş ve gereksiz.

Hey hey, hey hey de heeeeyy!
Ne güzeldi o 30 lı yıllar, 40 lı yıllar ve 70 li yıllar. Çivi çakılmazdı, ama mutluyduk. Ellerimizde karneler vardı. Ama o karneyle alacağımız yiyeceği bulamazdık. Güzeldi azizim o yıllar.
Şimdi dededen kalan evi inşaata veriyoruz. Geliyor yirmi daire, altta bu yılın arabası, en iyisinden. Sonra kapitalizmin ne kadar kötü bir şey olduğunu, bu canavarın yokedilmesi gerektiğinden dem vuruyoruz. Hala bu masalları yiyende yiyor.

Not: Bana dededen bir ağaç dahi kalmadı! Ben çok dinleyenlerden ama yemeyenlerdenim!
ne saçma sapan bir yorumdur bu ya????? 2.dünya savaşında karne ile ekmek dağıtılmış onu söylüyorsun?? adamlar ingiltere de fransa da karneyi ekmeği bırak ölmüş atları falan yemişler 2.dünya savaşında.....acaba seçim malzeme yapan var mıdır bunları?? 1923-1938 Türkiye CUMHURİYETİ nin en hızlı kalkınma dönemidir!!!! hem de tek bir özellştirme yapmadan-tek bir PEŞKEŞ çekmeden...fabrika da sanayi de yol da köprü de yapılmıştır ki o zamanın kısıtlı imkan ve teknolojilerine göre büyük kalkınmadır..az biraz İNKİLAP TARİHİ ni araştırın...pek işine gelmez gerçi...ama bu ara hazır ATATÜRK'ümüz hatırlanmışken onun yüzü suyu hürmetine artık bi gözatıver.

bu yapılan çar çurlar ve har vurup harman savrulan paralar-vergiler- bi gün hepimize dokunacak;bu yıl bile yapılan komik zam artışından anlamanız lazım BÜTÇE artık çok fazla açık veriyor;toplanan vergiler denkleştirmiyor bütçeyi-vergiler artıyor..ama açık kapanmıyor...sonu devletin maaşları eksik ödemesine kadar gidebilir; o zaman tam olarak domino etkisi olur...

"O para her yere giremeyesiniz diye veriliyor. Aynı zamanda her yer dekiler de fatih ağına giremezsin diye. Sanırım faturayla işiniz yok . Siz yasaklardan bıkanlardan sınız."
Bu kadar meblağ sadece Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kurumları her yere ? ,Bu her yere ne demekse, girmesin diye mi veriliyor. Hocam kanımca çok fazla önyargılı ve temelsiz açıklamlar yapıyorsunuz.

Bizim sitede 50 daire var ve neredeyse herkesin fiber altyapıda 25mb hızında, 75GB adil kullanım kotalı interneti bulunuyor. Sitenin toplam internet maliyeti 77 TL * 50 = 3850TL. Bu şartlarda oturduğum evde Türk Telekom fahiş fiyatlarda bizi kandırıyor (!). bu mantıkla hiçbir iş yürütülemez arkadaşlar. Yarın bir gün 100 çalışanlı bir şirket patronu olsak ADSL bağlatır çalışanları canından bezdiririz. Bu yüzden memur olduk:)) Eğer siyasi hataları eleştireceksek farklı bir zeminde eleştirilmesinden yanayım.

Arapları zengin ediyoruz, bunların parasını milletin sırtndan çıkartıyorlar. Benzin olmus 5.75 tl, mtv'ye %40 zam, gidayı saymıyorum %30-40 zamlar. Adamlar kendilerini vazgeçilmez sandıkları için istedikleri gibi at koşturuyorlar

Son düzenleme:
bence olay şu
şimdi sınıflarda et ler var, bu et lerden derslerde internetten video izlenebilmesi için yüksek bant genişliği lazım adsl ile veya normal fiber hatlarla verilen internet tüm sınıflara ve tahtalara yeterli gelmeyecektir. Düşünün ki et ler ve bilgisayarlar toplamı 100 den fazla olan okulu, şimdi bu okulda 10 tane cihaz video izlemeye kalksa normal hatta fiber bile olsa internet bağlantısı çökecektir bu yüzden özel bir hat ve bağlantı ihtiyacı ortaya çıkar ve artı vpn hizmeti ki vpn de önemli arkadaşlar mutlaka bir şekilde internette filtreleme yapılmalı vpn yerine her okula bir server koymayı deneseniz hem başaramazsınız hem de daha maliyetli olur tüm bunları düşünüp yeniden fiyat konusu tartışılabilir
ancaaak
şu var ki elimizde ki internetle kimse video felan izleyemiyor, video yu bırakın hiç bir şey yapılmıyor hiç hiç hem de hiç hiç hiç
dolayısıyla verilen paranın hakkını alamıyoruz sorun burda
abi driver booster ı niye engellersin ki ve diğer driver programları da engelli
outlook ve diğer mail programları engelli
teamveawer engelli
google drive, play, yandex disk vs engelli
bir çok program indirme sitesi engelli
bir çok işe yarar site engelli
ve daha aklıma gelmeyen

sonuçta tüm bu engellerden dolayı alınamayan hizmet için verilen para tabiki bıranşdaşlarımın zoruna gidiyor
düşünün evinizdeki internette bukadar engel olsaydı her ay 70 tl verirmiydiniz

Vpn hem teknik hem hukuki zorunluluk.

Log tutmak, 5651 sayılı kanun gereğince ve ayrıca TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) yönetmelikleri gereği her kurum, bu erişim kayıtlarını tutmakla yükümlüdür ve bu kayıtları en az 2 sene saklamakla yükümlüdür.

5651 i inceleyin lütfen.

Yönetmelik değil kanun. Sanırım TBMM den geçip cumhurbaşkanı tarafından onaylanması gerekiyor.
Yasama ve yürütme konusunda biraz araştırma yapın lütfen.
Yada yapmayın öncekiler gibi kıt bilgilerle vurun klavyenin tuşlarına.

5651 sayılı kanunu okudum hiçbir yerinde log tutmak veya kayıt tutmak geçmiyor. siz nerenizle okudunuz bilmiyorum ama?

5651 sayılı kanunu okudum hiçbir yerinde log tutmak veya kayıt tutmak geçmiyor. siz nerenizle okudunuz bilmiyorum ama?

Arama motorlarında araştırmadan buraya yazmanın amacı ne ?
Üslubuna uygun bir cevabım var. Fakat. ağır olur.
Kıt zekayla karşılık verirsin kantarın topuzu kaçar. Seviyeyi düşürmenin senin için önemi yok ama ben önemsiyorum.

Hukuk bürosu yazmış. Çok güncel
https://www.sertels.av.tr/avukat/hukuk/bilisim-hukuku/internet-kanununa-gore-log-tutma.html

Geri